Парфюмни размисли и страсти - 149

  • 45 908
  • 731
  •   1
Отговори
# 75
  • Козлодуй
  • Мнения: 1 029
Атинка,надявах се студа да укроти туберозата и да я харесам... Hug Уви,не ми се получи.
Бижутка Hug А моите колеги даже и забележки не ми правят.Аз се бях притеснила наскоро и питах да не съм прекалила,но само ми казаха "мирише на тебе"(не помня с какво бях,май Ванилията на Л'артизан,нали очаквах да е нетрайна и пръсках яко).

# 76
  • Мнения: 349
В този ужас днес, Абсолю се държа прекрасно, издържа боя с мечките и имаше нужда само от едно подновяване за 12 часа и то, защото исках да усетя началните нотки, иначе си беше навсякъде по мен. Много се обичаме с този парфюм, днес в студа бързо изветря плодово-цитрусовата начална омая и остана едно сладко-ванилено, пудрено и гушливо нещо...А сега направих огромната грешка да си пръсна Златната ябълка на Дона Каран. Огромна, колосална грешка, която ми докара леко главоболие, колко е химичен само този парфюм...

# 77
  • при морето
  • Мнения: 911
А аз днес имах неблагоразумието да се напръскам с Хепи пилоу на КдГ.Исках да сравня дали наистина си приличат с Агента.Определено имат прилика и то каква.Но за тоя кучешки студ и вятър, какъвто беше днес,  не бе добър избор.Стана ми още по-студено.

# 78
  • Мнения: 14
Здравейте!Извинявам се 4е съм нова и така се включвам,но има много повече спрени от производство парфюми от тези назовани в началото.Адски много са ,за наше съжаление ,разбира се  Simple Smile

# 79
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Ох, каква зима видяхте вие.. Извадихте си най- тежките от артилерията. Ами ние.... В момента е 16 градуса.  Crossing Arms Видяхме съвсем малко снежец, който се стопи веднага. Цяла зима веднъж не напсувах, че са ми се намокрили краката, че са ми замръзнали пръстите и детето не можа да си направи снежен човек. Пфу! Да не говорим, че се пръсках с пролетни и есенни аромати.  Stop Искам зима бе! Искам, голяма, бяла, пухкава и зла!  Crossing Arms

Днес се гушкам с Хелиотроп, напук на слънцето навън.  smile3533

# 80
  • Варна
  • Мнения: 1 423
А, искаш, искаш  Mr. Green  Hug
Ела да те обрули варненският вятър и ще те питам  Whistling Минус 10 се усещат като минус 30.

Даже и Мексиканската ванилия предаде богу дух днес. Ще взема да излизам без парфюм докато не се стопли. Само хабя скъпоценностите.

# 81
  • при морето
  • Мнения: 911
Изобщо не ме вдъхновява зимата щом станат минусови температурите.Нас ни мори злият вятър,който ти набива студа през порите на кожата чак,през всички отвори и дупчици на къщата прониква и гони топлината.Климатиците замръзват.Вървиш като каскадьор,защото улиците са стъкло и всеки момент може да направиш някое салто.Трябва да се загушиш в шала и да си гледаш в краката.При това походката ти далеч не е грациозна,а напротив.Признавам,че дори и парфюма си спирам да усещам,защото се превръщам в кълбо от нерви ,докато стигна там за където съм тръгнала.Лично аз предпочитам да я проспивам зимата ,ако е възможно,като един голям нахранен Мечо Пух. Laughing

# 82
  • Мнения: 17 542
Nu геройски издържа при -16 докато отивах на работа. А сега тук на топло се чувства прекрасно! Heart Eyes

# 83
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Моето Ню го свърших преди няколко дни. За сега не страдам по него, 4-5 флакона съм пресушила откакто се е пръкнал на пазара. Ей го на, знам, че е спрян, пък не ми е тъжно. Поомръзнал ми е, въпреки че все така ми харесва.

# 84
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Чета старата тема, и искам да вметна, че датура (дейтура я срещнах там написана) е най-обикновен татул.  Grinning

# 85
  • Мнения: 868
Най-студената зима през живота ми изкарах носейки Диор Адикт преди години. Миглите замръзваха буквално в момента, в който се покажех навън, при това много ходене нямаше при тия температури.

При студено търся топли, гушливи миризми. Последните няколко дни са Prada Candy и Dawn Spencer Hurwitz Bois du Chocolat. И в двата има любимия ми бензоин (при Кенди в драй-даун главно). Бензоинът е по-присъствен във втория и се усеща веднага при пръскане. За съжаление, Bois du Chocolat също е от спрените от производство Sad

# 86
  • София
  • Мнения: 5 720
Здравейте!Извинявам се 4е съм нова и така се включвам,но има много повече спрени от производство парфюми от тези назовани в началото.Адски много са ,за наше съжаление ,разбира се  Simple Smile

Със сигурност са много повече Би ли изброила тези, които са ти известни на теб? В първия пост в частност са споменати само тези, които са планирани за сваляне през 2011-2012 г.

# 87
  • Мнения: 34 944
Вчера на най-големия студ се напръсках 5 пъти с Черния ауд на Монтал и изби и студ и всичко. Провираше се под шала и ушанката непрекъснато. На топло пък вътре се разкри, но не толкова интензивно както обикновено и много ми хареса.
Днес съм заложила на Лютите чушки, но него го нося за подновяване, защото ще е немощен в студа.

# 88
  • Мнения: 233
Хахахаха, Бубка, и какво за татула?

Сънче, аз Beyond Love го сложих, защото по принцип ми е най-бледата тубероза от тези, които познавам, пък и не съм го разносвала много...На фона на Fracas, Carnal Flower, Royal Pavillion и пр. си е направо леко кремче. Без злост и изпилени зъби. Twisted Evil Но пък е траен, м... му!

Иначе, вчера се потопих в Aromatics Elixir - и в непоносима жега, и в кучи студ - все like, love, adore...

Честно казано, тоя студ ми идва малко в повече ooooh! Завиждам на Паячето.

# 89
  • Германия
  • Мнения: 71
Студът е вражески парфюмен затормозител и при мен. От два-три дни температурите са и тук минусови, а понеже съм съвсем близо до холандската тепсия, вятърът е като на море и засилва усещането за мраз и отвява и най-мощните ми парфюми като сламки. Нищо не издържа, съвсем нищо. Нямам си нито един гушлив, ванилов или топъл аромат в момента и чак съжалих. След първите два опита да сложа все пак някой смолист или тамянов, се отказах. Така се избистрят, така кристализират в дълбочината си, че допълнително измръзвам - дето вика Феичка. Дори любимите ми пудрени миризми седят само като цветни, като че ли вятърът им извява пудрата както се вее боб. Thinking


Ако съдя по сайтовете за прогнози, най-страшният студен фронт свършва днес и утре. За вселенския събор в петък, изглеждат нормални зимни температури. Дано. Дано!


Атти,  Hug, шестте:

Lady Vengeance (JHAG)
Au Lac (Eau D`Italie)
Not a Perfume (JHAG)
Elixir des Merveilles (Hermes)
Bandit (Robert Piguet)
Ombre Rose L'Original (Jean Charles Brosseau)

L'Arte не влиза в числото, той си е просто изчезналата ми Julia и в този смисъл не е нова тръпка. Ако не беше твоята вафлена кутия на Пандора, щях да се размина за втори път с любимата миризма на Джулия-та. Crazy


ПП Нямам търпение да излетя утре. Искам да кажа "добър ден" на някой - без значение кой, не съм го казвала от близо две години. Crazy Голямо вълнение било. Чудя се с какво да пътувам и се въртя около Sensi, без да знам защо. Не му виждам шансовете да издържи в студа.


Общи условия

Активация на акаунт