БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-16

  • 24 984
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 90
Здравейте мами,моля за бърз съвет,днес приготвих домашно пюре от броколи,картоф и морков,но дъното на тенджерката беше загоряло,веднага преместих съдържанието в друг съд,дали е вредно,след като загоря на дъното?

# 721
  • Мнения: 3 114
Кремена, ако си успяла да го спасиш и да няма от загорялото в сместа, няма проблем. Опитай го на вкус.

# 722
  • Мнения: 90
мише,веднага го присипах,няма от загорялото ,но малко има миризма на загоряло,дали е вредно?

# 723
  • Мнения: 3 114
Дали е вредно, незнам. Аз съм загаряла дъното на тенджера при зеленчуци на пара и също ми имаше лека миризма пюрето, ненатрапчива. Тогава го дадох. Не се сещам какво вредно може да има.

# 724
  • Мнения: 3 114
И при нас се получи както при Мози. Има запек от няколко дни като сменихме млякото. Защо се получава така? Нали Лактана е с пробиотици? Не е имал такъв запек от една година. От една седмица яде предимно супата на обяд, налита на КМ и пие много вода, защото избиват три кътника наведнъж. Давам му само ябълки. Не разбирам какво става???

# 725
  • Мнения: 90
запека може да е от ябълките,поне от тях ние се запичаме,защо не  му дадеш круша?

# 726
  • Мнения: 3 241
запека може да е от ябълките,поне от тях ние се запичаме,защо не  му дадеш круша?

И аз това си помислих, ябълките запичат до колкото знам.

# 727
  • Мнения: 3 114
До сега ядеше банани всеки ден, но се обрина от какао и ги спрях, а после се запече.

# 728
  • Мнения: 3 241
Наистина бананите запичат повече, но пък ако можеш с други плодове да му помогнеш, по-добре от лекарства си мисля  Hug

# 729
  • софия
  • Мнения: 1 201
Michael@ , аз давам от 2 дни ябълка+круша и всичко е наред, надявам се, че при нас е било от бананите.Като минахте на Лактана Киндер ли се получи запека?

# 730
  • Мнения: 3 114
Mozzi, два дни след като го започнахме. Тези дни не намирах хубаво киви, но днес купих и се надявам да го оправи. Ще търся и круши. Иначе късния следобед имахме включване - малко и всякакво и меко и твърдо, и топчесто със следи от вторник.

# 731
  • софия
  • Мнения: 1 201
Mozzi, два дни след като го започнахме. Тези дни не намирах хубаво киви, но днес купих и се надявам да го оправи. Ще търся и круши. Иначе късния следобед имахме включване - малко и всякакво и меко и твърдо, и топчесто със следи от вторник.


И при нас започна 2-3 дни след като минахме на Лактана Киндер newsm78
Аз реших засега да не го връщам на Аптамил-ще давам по-често круши, киви, сливи и т.н

# 732
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Мише,при моето дете кивито помогна. И тя имаше запек ,така и не разбрах от какво, но премина. Дано и при Гоги скоро да мине.  Hug

# 733
  • Мнения: 3 114
Mozzi, Sunny, мерси Hug. И на мен не ми се иска да оставим Лактаната.

# 734
  • Мнения: 110
Дано въпросът ми е за тук  Simple Smile
Дъщеря ми е на 2 месеца коригирана възраст, иначе е на 4. От както сме си я прибрали вкъщи яде от авентски шишета с биберон 2-ка. Първоначално бяхме на Фризолак, но после преминахме на Аптамил. От три дни започна да бута биберона на шишето и да отказва да яде. След голямо настяване от моя страна първият ден яде 2-3 пъти. На втория ден, още докато я взема да я нахраня, започва да пищи, да се дърпа и не иска да помирише биберона и така пропуска 2 хранения и на третото ще, не ще яде.  Сетих се, че имам едно шише от ДМ с каучуков биберон и я пробвах с него. Първоначално се дърпаше, но като усети, че не е авентския и го захапа и се нахрани, най-сетне като хората. Днес купих шише на Нук. Яде няколко пъти от него, без големи драми. Но днес вечерта, пак старата песен на нов глас. След баня много й се спеше, да не кажа, че беше заспала докато правех млякото, но все пак я разбудих й се опитах да я нахраня. След 15 минути драма почна малко, по - малко да си изпива млякото. Вечер прави пауза от 21 до 6 сутринта. ПРез деня се опитвам да я храня на 3 часа, но ако не дава сигнали, че е гладна не се опитвам да я храня на сила.
Та въпросите ми са: Как да постъпя, че да не остане с негативно отношение към храненето? Няма да питам за смяна на млякото, защото ми е ясно, че не е от него.
За колики - Мисля, че не е колики. Пръцка си нормално. От време на време давам Саб Симплекс.

Общи условия

Активация на акаунт