КГБ=Клуб на Готините Баби - 119.

  • 83 835
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 997
Добра вечер !

Мими - радвай се ,че с това сте се разминали!Рамото ще мине- време му трябва.
И недей да униваш.Нали си имаш и дечица покрай тебе Hug Hug Hug

Яжка- при тебе сложно се е получило от студа.А нали си и сама и само ти отопляваш.А къщите не са като апартаментите.Нали знам  от нашата на село.Ледник.Майка октавя вечер водата в банята да тече,за да не замръзне.Иначе до сега в къщи вода нямаше да има.Чак напролет.
Пиши ,когато ти се пише,но нека е по-често Hug Hug Hug

В очакване съм да се позатопли и само поглеждам термометъра.За съжаление  навън е - 11.

# 46
  • София
  • Мнения: 16 024
Яге, май дактрин беше против гъбички при бебета. Аз сега като четох за бедственото положение у вас и се замислих нещо. Не можеш ли да продадеш твоята част от имота и да си вземеш малък апартамент в блок? Колкото и да е студено, не замръзват тръбите поне. А и по-близо до града, до всичко.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 529
Яжка и аз се въздържам да пиша ,поради същата причина...
 Ние сме вече 10 дни в Дружба на парно, Вели е спрян от  градина. Елина и правихме изследвания,и тя тръгва ,като отминат студовете и гадния грип на ДГ.
 Замръзнали са ни тръбите и на нас,но ги размразиха... Трябва да се сменя кран в кухнята,запушил се е и комина ,не тегли камината.... Абе селски неволи,ама ние сме си добре на топло,с дядото съвсем изкукахме с децата,изолирали сме се от контакти и се поизнервихме,но дано скоро и при нас изгрее слънцето.
 Миме ,голям шок и ужас при тебе. Гадно боли ребро,дано не е спукано. Hug

Последна редакция: чт, 02 фев 2012, 07:20 от Шпунц

# 48
  • София
  • Мнения: 1 740
   Е,Шпунц-горе главата!Ще изгрее слънцето! Само да устискаме Joy.
  Айша,минах през тези мисли за продажба.Със Софи водихме дълги спорове и накрая тя се отказа да ме увещава.Къщата си има и своите плюсове и те са повече от минусите.Лошото е,че парите са ми малко.Когато дойде пролетта тук е направо приказка-тихо,спокойно,чист въздух и слънце.

# 49
  • София
  • Мнения: 16 024
Яге, аз плюсове не виждам. На твое място веднага бих я засилила на брокерката и да ми търси топло южно апартаментче. Ти си сама жена, работиш до късно, неудобно е за прибиране и за влачене на всичко. Защо да се робува на къща заради 3 -4 месеца зеленина.  Поддръжката е по-скъпа и трудна, двора също си иска грижите. А пък и съквартиранта ако вземе да се навърта ....
Не знам - аз гледам да ми е удобно тук и сега. Все пак няма да имам втори живот и не моа да отлагам всичко за тогава.
Децата ти са големи. Софи вече е устроена на хубаво място. Завиждам и за ГД.
На Жоро освен да му търсите жена с апартамент -  Laughing

# 50
  • София
  • Мнения: 5 074
Чета, че сте замръзнали ! И ние. Тук при нас от три дни е -24 градуса. Направо ти замръзва дъха. Онзи ден нямах вода, днес сутринта вече и канала ми замръзна... абе, селска идилия, ама не бих я заменила вече за нищо друго. Все някой ден ще пукне пролетта, ще запеят чичопейчовците /авлигите/, дето дойдоха няколко дни преди студа и се покриха бог знае къде сега. Замръзнали са ми и вратите- входната и тази на мазето, ама си мисля, че страшно няма, ще дойде ден, когато ще се размразят, нали ?
Колко малко му било нужно на човек, за да бъде щастлив ?
Поне аз така чувствам нещата, а съм била гражданка, поне мама ми е казвала, че е така. Сигурно в предишния си живот съм била селянка и сега, в този, съм се стремила пак към природосъобразното.
И още нещо да споделя.Някои от вас знаят, че имах здравословни проблеми...
Не, че вече ги нямам, знае ли човек от къде ще изскочи зайче ?
Но откакто съм тук, вече почти година, нито един ден не съм дори и кихнала, да не кажа разболяла.
Яжка, стой си там скъпа. Това е твоя дом и твоята крепост  Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 2 672

Среднощен привет и от мен! Не, че има нещо кой знае какво да кажа, ама навик.

Миме, изживяла си голямо премеждение. Наистина е бил малкия дявол. В момента осъзнаш това, което ти се е случило и затова си така ревлива. Но, изкарай от себе си стреса, поплачи си и после си вдигни главата, защото животът продължава и е хубав!  Hug

Мале, момичета, този студ е сковал всичко. Дано да не са се спукали тръбите в къщите ви, иначе сме я преполовили пустата зима!

Аз също съм живяла вкъща и знам колко са недостатъците й, но за мен, както за Яжки и Хули, къщата е незаменима! Още не мога да я прежаля нашата, добре че имаме вила и двор. Но хораталични са  сме различни, различни са и вкусовете.

Шпунц, слънцето ще изгрее скоро, светлинката в тунела се вижда вече!  Hug

Фурийче, къде се загуби? Как е в Каварна, как се справяте?  Hug


# 52
  • Мнения: 77

Днес не излизахме с приятелките, че беше доста студено и една- по една се отказахме "да се срещнем на по грогче"! Laughing
Мен пък на разсъмване дори ме тресе, но си включих електрическото одеяло и съм заспала, та до 9.30 часа сън!

И у нас от два-три дни има проблем. В дневната ни стая, където има комин, от пода зад дървения перваз излиза пушек, явно комина на тези под нас се е запушил и от някъде избива.
Стефан разкърти замазката, сложи силикон, но пушека си излиза в една тънка струйка.....ужас......щипе на очите и мирише гадно на комин!
Сложили сме два освежителя, единия е включен в контакта, другия дето на десетина минути "плюе цветенца", нали такава беше рекламата, обаче си мирише гадно и това си е!
А сега изобщо не е време за ремонти, та не знам докога ще "гълтаме пушека"!  Laughing

Миме, имали сте късмет все пак миличка, дано никога вече да не ви се случва такова нещо!  Heart Eyes Flowers Four Leaf Clover

За дискусията, която водите, аз съм за апартамент в малка тухлена кооперация, не харесвам високите панелни блокове, пък и двор не ме блазни, че има грижи!!!  Joy
Как беше, на вкус и цвет............. hahaha

Макавели, много красив прозореца, може да си кара без тънко перде!  tooth

Хайде да си ходи вече тази гадна зима, нали мина Атанасовден! Mr. Green
Дано утре времето да е по-меко, че нали е четвъртък, ще се ходи в Клуба!


ЛЕКА  НОЩ !

# 53
  • София
  • Мнения: 1 740
  Аиша,ако продам парите ще ми стигнат да купя апартамент в  панелен блок в някой от комплексите.През последните 16г имах възможност да обиколя всички блокове.Не ми харесва състоянието на общите части-стълбища,коридори...Не ми харесва миризмата във входовете.Мога да посоча дори блокове,в които редовно не работят асаньорите.Шумно е,в тоалетните се чува какво се прави чак на последния етаж.
  Тук ми е добре.Спокойно ми е и ми харесва.Ако се наложи по някаква причина винаги мога да продам и да отида в Ботунец/примерно/
  Размръзнах пералнята ,изпра и прострях.Няма жертви този път.
  Лека нощ!

  Забравих да попитам.Някой ако знае,как се изтрива писаното по скайпа,моля да ми пише на лични!

Последна редакция: чт, 02 фев 2012, 00:32 от Яжка

# 54
  • Мнения: 11




Добро утро Simple Smile

Поднасям кафенцето и зачезвам - няма как, трябва да се трудим Simple Smile
Дори вече не се впечатлявам от термометъра - утре като стане 0 градуса, ще ни бъде горещо  Wink

Желая ви хубав и усмихнат ден

# 55
  • София
  • Мнения: 1 529
Макавели Hug.

 Пиша на порции и бързо,че ми се изключва компа. #Cussing out
 От там и грешките.... Embarassed

# 56
  • Мнения: 1 997
Добро утро !
Макавели -  мерси за кафенцето Hug

Шпунцц Hug Hug
При нас тихо се сипе ,сипе сняг.Красота.
И вече не е студено.Само - 6
 
Павел каза - сигурно си само ти ,която   се радва на сняг Joy Joy hahaha hahaha

Приятен ден мили момичета Hug Hug Hug


 

# 57
  • Мнения: 7 384

               Аз вече отдавна съм го изпила с дедито и съм на тръстиката! Laughing
               По въпроса за къщите - цял живот съм живяла в апартамент и няколко години в къща!Е,сега си мечтая за една мъъъъничка къщичка с голямо дворче!Във всеки блок,дори и в най-хубавия и луксозен, все има някой от съседите дето я сметки не плаща,я нещо друго и всичко е общо .....пък си има приказка "общото и кучето не го яде". Та в "общия" ни блок и уж грижите по-малко  Mr. Green дедито чисти снега постоянно през зимата,а през лятото - боклуците,които летят от прозорците в миниатюрното ни дворче/и него го има ,защото пак дедито сади и чисти/.Я загасне тока и тичат у нас и питат "защо няма ток"  и така е с всичко.Отделно на един съсед - голям шеф водомера не е узаконен и целия блок му плащаме водата,за входа пари не е давал откакто е дошъл.Е,на човек му писва.....в къщата поне знаеш ,че всичко сам си правиш.Още мога да пиша "за уж лесната поддръжка на един апаратамент" Mr. Green
               Лек и спокоен ден на всички!И дано стане вече малко по-топло,че сутринта едвам догазих до работата си! Laughing

# 58
  • Мнения: 1 250
Добрутро момичета Hug

Мими, голямо премеждие сте имали, но слава богу че всички сте добре. А натъртеното полека лека ще мине Hug

Яжка, още малко търпение и лютия студ ще си отмине. Случва се веднъж на много години.Неприятно е , неудобно е, но минава и заминава.Най важно е ти да си добре, здрава и жива, а зимата ще си отиде.Сега когато и аз през последните 6-7 години живея в къща само с един съсед с който ни дели обща стена, но отделни дворове, разбирам каква благодат е да не си зависим от съседи.Въпреки че тук обикновено много се държи и поддържа общата собственост, винаги се намира някой с които трябва да се води война.И аз си мисля че не бих могла повече да се върна да живея в апартамент newsm78.

Навън при нас е все още тъмно и мрачно след вчерашния потоп, но прогнозата за уикенда е топло и приятно.Това пожелавам и на вас Hug Hug Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 1 529
  Сняг вали вали,вън е бяла зима...
 Да си кажа и Я. Нали половин седмица ъм у апартаменто ,половин в къщата. Сега в тоя студа ,май е по добре на топло,на парно,ама ще ни излезе много солено.... Sad
 В къщата ,като ме стегне шапката се ровя в градинката,радвам се на цветята ,птичките и пчеличките Sunglasses
http://www.youtube.com/watch?v=vzA_11qAbeM
 И в оригинал http://www.youtube.com/watch?v=HbF8HszsfEM
 

Последна редакция: чт, 02 фев 2012, 09:58 от Шпунц

Общи условия

Активация на акаунт