Миома на матката - операция

  • 20 486
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
lonely_, едва ли има грешка. Но не се настройвай предварително, че ще имаш проблеми. 1/4 от жените имат миома, много от тях дори не подозират, защото случаите, в които пречи не са толкова много.

Аз имам 3, едната беше 7 см., после намаля сама. Забременях от раз, износих нормално, имам лек и точен цикъл, ако не ги бяха видели при преглед, нямаше и да знам, че имам.
Майка ми също имаше, двете ми баби и те, при нито една не се стигна до операция, нито са имали проблеми с това да имат деца.

Иди на лекар, за да види точно какъв тип е, размер, след това ходи редовно, за да се следи.

Важното е да не се шашкаш  Hug
Пиши после!

# 16
  • Мнения: 3
Ще се опитам да съм спокойна, въпреки че доста ме притеснява. Майка ми също имаше и при нея се наложи операция (махане на матката), затова може би съм толкова изплашена от ситуацията. След като отида на доктор ще пиша. За момента знам, че възлите са все още малки.

# 17
  • Мнения: 3
Ходих на преглед и потвърди отново, че има. Каза, че възлите са много малки и на този етап само ще ги следим. Не ми се искаше да е така, но какво да се прави. Другия месец ще отида и при друг лекар, за да видя  и второ мнение.

# 18
  • Мнения: 6
Задължително трябва да се направи консултация и при друг лекар. Аз бях на 39 г. , когато ме диагностицираха с миома с големина на 5 месечна бременност. Първата лекарка каза, че задължително ще ми махне матката. Вторият доктор, с който се консултирах, беше потресен. Било недупостимо да се махне матката на 39 годишна възраст. В крайна сметка се оперирах в Майчин дом с коремна операция, но самата миома беше махната лапароскопски, т.е. матката не е отваряна. И искам да уточня нещо - има разлика между миоматозна матка и същинска миома. При първото не винаги се налага операция.

# 19
  • Мнения: 1
Здравейте,

поставиха диагнозата "миоматозна матка" на моя много близка жена. Препоръката е отстраняване на матката. Проблемът е, че не знаем накъде да се насочим. Предпочитаме лапароскопия, но все пак методът изисква много опитна ръка и добри специалисти. Въпросът е къде?

Моля, ако някой е минавал по този път и има отзиви за конкретни клиники, нека пише.
Медицински център Доверие София


Общи условия

Активация на акаунт