Червени срамни устни. Помогнете!

  • 20 657
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
 dvk, покрай никненето на зъбите и при нас имаше зачервяване ... до лющене не сме стигали ... ЛЛ ми изписа Имазол. Страшно съм доволна Simple Smile Оправи се за 2 дни ... и, когато виждах, че започва да зачервява дупето мажех само вечер, преди сън с Имазол и за 2 мазания се оправяше Simple Smile Сега нямаме проблеми, но имам от Имазола у дома ... за всеки случай  Joy Успех и на вас Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 001
Моят син се подисичаше ужасно на всеки нов зъб.  ooooh! Пробвах какво ли не и накрая решението беше обливане с отвара от смрадлика и след това мазане с Имазол - Имазол-а е много добър.  Peace

# 17
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Мисля, че Имазола няма кортикостероиди.
 

# 18
  • Мнения: 372
Имазола е за гъбички. Трайността му след отваряне на опаковката е 30 дни (не забравяйте това, ако го имате вкъщи за всеки случай)  Peace

На моята дъщеря също постоянно й се появяваха особено като падне имунитета покрай зъбите.

# 19
  • Мнения: 16
От няколко дни не можем да намерим Имазол по аптеките, предлагат ни само Clotrimazol, какво ще кажете за него?

# 20
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Според информация от Гугъл, активната съставка и на двете е клотримазол, т.е. може би може да се ползват и двете.
http://apteka.framar.bg/11004524/%D0%BA%D0%BB%D0%BE%D1%82%D1%80% … 80-#axzz1lR2U3f13
http://apteka.framar.bg/30002016/%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%BE% … 80-#axzz1lR2U3f13

Тъй като става дума за бебе обаче, бих се обадила на ;екаря, който е предписал Имазола, за да го питам за Клотримазола.  Peace

# 21
  • Мнения: 354
От няколко дни не можем да намерим Имазол по аптеките, предлагат ни само Clotrimazol, какво ще кажете за него?

аз съм много доволна от клотримазола

# 22
  • Мнения: 1 001
От няколко дни не можем да намерим Имазол по аптеките, предлагат ни само Clotrimazol, какво ще кажете за него?

Състава им е еднакъв - 1% клотримазол - не би трябвало да е проблем.
Понеже съм ползвала и двата вида да кажа - според мен предимстворо на Имазол, е че оставя "сух, даже може да се каже пудрен" завършек, докато Клотримазол-а си е мазен и си остава мазен след нанасяне - т.н. не изсъхва като Имазол. А за бебешко дупе този сухият завършек е по-добър вариант.  Peace

Но след като не можеш да намериш вземи Clotrimazol - по-добре да межеш с нещо, вместо да се влошават нещата докато намериш Имазол.  Peace

# 23
  • Мнения: 1 567
.....и само с лайка я промивам и  се е пооправила...

бих посъветвала да оставиш лайката. Прави промивки със смрадлика. Смрадликата има антисептично действие.
ето, прочети

# 24
  • Мнения: 21 275
Според мен трябва да се закара на лекар детенце,и ние имахме подобен проблем,бяха изписали АБ за мазане , но помагаше,само докато свърши опаковката,после намерихме Мустела,ако някой ден се решим на Бебе пак,залагам на Мустела

# 25
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Е, вие не четете ли, преди да пишете? Авторката отдавна е "закрала" детето на лекар!

# 26
  • Мнения: 16
Да, заведохме я и от няколко дни я мажа с Клотримазол, три пъти  на ден. Кога ще има ефект? Не, че бързам, но още няма подобрение Sad
Освен това като се изака колкото и бързо да отреагирам пак се зачервява, после пак се пооправя до към розово, но ми се иска да си стане вече както преди...

# 27
  • Мнения: 354
Не си спомням за колко точно време ни мина на нас с Клотримазол,но беше много бързо.
На нас доки ни беше казала да редуваме клотримазол и дефламол след всяка смяна на памперса,като не пречело и само клотримазола,но доколкото си спомням май беше казала до колко пъти на ден е възможно newsm78

# 28
  • Мнения: 1 001
Да, заведохме я и от няколко дни я мажа с Клотримазол, три пъти  на ден. Кога ще има ефект? Не, че бързам, но още няма подобрение Sad
Освен това като се изака колкото и бързо да отреагирам пак се зачервява, после пак се пооправя до към розово, но ми се иска да си стане вече както преди...

Включи и обливки с отвара от смрадлика на всяка смяна на пелените - много помагат.  Peace

# 29
  • Мнения: 403
Да, заведохме я и от няколко дни я мажа с Клотримазол, три пъти  на ден. Кога ще има ефект? Не, че бързам, но още няма подобрение Sad
Освен това като се изака колкото и бързо да отреагирам пак се зачервява, после пак се пооправя до към розово, но ми се иска да си стане вече както преди...

Ами виж сега ако искаш, изцяло по твоя преценка първо напарви една две бани с калиев перманганат, и пробвай креч на Aven - за след всяка смяна на пелените. Както бях писала по горе аз пробвах страшно много кремове за такива проблеми и само и единствено крема на Авен и банята с калиев перманганат помогнаха. Обаче аз използвах този крем доста месеци /два три може би/, но не защото все се зачервяваше, а защото ме беше страх да го спра. Но той не е точно лекарство, а по скоро козметика и не вреди толкова колкото да речем Тридерм. След като го спрях се случваше рядко, много рядко да излиза някоя друга пъпчица и като намажа с крема веднага изчезваха Simple Smile
Успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт