В очакване сме на ритничета от АВГУСТовските мъничета!

  • 31 563
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 7
Софи много добри статии си приложила. И при мен тези храни действат.Особено с малко повече спорт и влизаш във форма. Все си мисля, че като се постопли ще "излезем от бърлогите"  Rolling Eyes А и пролетта е приятен сезон за разходки. За лятото.. Nature Sunny ще спомогне за по-малко килограмчета.. Praynig

# 676
  • Мнения: 7
Момичета,  втората ФМ кога ще я правите?
Някъде четах, че и 3D  май се прави. Някой ще  ходи ли ?

# 677
  • Мнения: 577
Момичета,  втората ФМ кога ще я правите?
Някъде четах, че и 3D  май се прави. Някой ще  ходи ли ?

Аз пък доколкото знам всички ФМ се правят на 2Д, превключва се 3Д просто за да се види образа на плода. Но всички замервания са в 2Д.
Иначе мисля 19-20 седмица да  я правя. Ще се обаждам да си запазя час за началото на април.

Блонди, и аз с втората бременност бях с голямо главоболие, чак не виждах от болка, но аз и 1 парацетамол не исках да пия от страх да не стане нещо. Е, въпреки всичко не я задържах. Но определено е от бременността. Имунолозите в Малинов (доц.Балтаджиева) много ми натърти на въпроса дали съм имала главоболие през бременността, обаче така и не ми обясни защо.
Сега съм с 8 вида лекарства и 2 вида инжекции, направо съм дрогирана - после няма да рева, ами ще рева.

# 678
  • Мнения: 27
Добър ден мамчета! Hug Hug Hug
 Да се похваля- днес бях на ФМ- имаме си здраво, пропорционално бебче  bowuu ! Всичко му е където и както трябва да е  Heart Eyes. Имаме си и пишленце- сигурно е, толкова ясно си се виждаше  smile3521. Таткото много се радва, че е момче (аз исках момиче ама толкова се радвам сега  newsm53  ).
Аз съм качила 2, 5 кг. и доста си хапвам май  smile3506.
Нямам бактерии в урината (предните изследвания ми изкараха акъла с тая клебсиела, пък то май никога я е нямало  newsm12 , защото не съм лекувана , само повторих в др. лаборатория ). И хематома ми се е махнал( вече няма нужда от въздържание ) и какво ще му се случи на приятеля ми  smile3508.
 Останаха само резултатите от БХС да излязат.
 Пожелавам на всички мами само радостни новини  newsm51

# 679
  • Мнения: 57
И на мен тия дни хич не ми е ок нищо... вчера толкова нерви и половината за няма нищо Sad, притеснявам се за всичко каквото ми хрумне, а сега и главоболие ме мъчи, та се сетих да питам какво пиехте при главоболие, до сега не съм пила никакви лекарства и се колебая доста.

# 680
  • Мнения: 27 524
Аз парацетамол, какво друго?  Tired Ако слабо ме боли 1 хапче (500мг) върши работа, ама ако е повече пия две, иначе не ми действа. Обикновено държа цял ден с поносима болка, и вечер като се засили вече, изпивам две и минава.

# 681
  • София
  • Мнения: 4 494
И на мен тия дни хич не ми е ок нищо... вчера толкова нерви и половината за няма нищо Sad, притеснявам се за всичко каквото ми хрумне, а сега и главоболие ме мъчи, та се сетих да питам какво пиехте при главоболие, до сега не съм пила никакви лекарства и се колебая доста.
Можеш да пиеш парацетамол, аз опитах с него да лекувам главоболие и не помогна, но като съм била преди това на ацефеин и аулин, няма как да ми помогне парацетамол.
Защо не опиташ да спреш да се ядосваш /много лесно звучи, ама знам че ...... не става лесно/ и не си направиш нещо топличко за пиене - чайче, мляко с какао или каквото обичаш и не си починеш малко - може и да ти мине главата.
Иначе и аз снощи бях разстроена - първо се скарах на мъжът ми и сега съм му сърдита, ама не помня за какво, после се вбесих, че щерката не може да си намери една розова шапка и за капак на всичко сега излезе за да ходи на кино /нали не са на у-ще и са в мола  ooooh!/

# 682
  • Мнения: 4 070
Момичета , аз ви съветвам да пробвате (вместо тия диети) пречистването на д-р Михайлов или На Дънов. Михайлов дори препоръчва за бременни като се затопли и ми отмине глада мисля да си направя. Много е добро, много добре действа и особено който се бори с малко кг. др. ми съвет е да пробвате разделно хранене или просто здравословно- много вода, без сол(или поне почти без никаква) , без пържено. Това второто (а напоследък и разделното) ги практикувам заедно с пречистването от известно време и съм много доволна. Аз също като Ирони съм винаги малко над- все гоня едни 47 или поне 49, ама все до 50 най- много ги докарвам. а и карам колело и ходя много пеша, ама пък и много обичам всяка вечер да си пийвам по едно, а и все празници, все гости, все по някой ден хапване и се въртя все в гръг.
Нели е по хубаво от др. които си споменала- нежно е!  Попитах те как се казваш, понеже те няма във ФБ   Wink
Ирони, сложи една снимчица във ФБ да те видя де Crazy За главоболие пия много вода- много ми помага!

# 683
  • Мнения: 2
за главоболието, на мен освен 1-2 макс. 3 парацетамола (панадола) на ден, много ми помага и кока-колата.

# 684
  • Мнения: 23
Да се впиша и аз за килограмите.
Преди да забременея бях към 59кг. (168см съм) и се чувствах много добре така  newsm18 въпреки, че имаше още 1-2 килограма, които щеше да е добре да ги няма.  yes
Сега се теглих и кантара не може да вземе решение  hahaha Ту 60, ту 61 ти пак слезе на 60. Побирам се още във всички дрехи, но според мен съм качила килце-две. Надявам се да запазя този темп  Praynig

Излезе резултата и от БХС днес, "Риск за Болест на Даун - 1:26000", "Биоихимичен риск за Даун - 1:1700" и "Възрастов риск за Даун - 1:1300". Всичко друго е 1:100000. Ориентирайки се и по вашите резултати май са ми добри  newsm78 ... надявам се! Simple Smile

Хубав ден на всичкии  balloon

# 685
  • Мнения: 1 625
Момичета,
днес бях пак на преглед и доктора ми каза за главоболие само парацетамол. Не знам колко ще помогне, но и мен днес ме боли ужасно глава.Да няма някакви магнитни изригвания, на мен много ми действат такива.

# 686
  • Мнения: 250
Здравейте, нова съм за темата, а и като цяло не съм посещавала форума от 1-2 години.
Термина ми е за 28 август и очаквам еднояйчни близнаци. Ще се радвам да обменяме опит.

# 687
  • Мнения: 57
Five magnificent: добре дошла  Hug

Hris_ : много са ти хубави резултатите Simple Smile

Dioni: и аз клоня към нещо топло за пиене... за съжаление обаче не мога да си позволя да почивам точно сега, ама... не са ми тежки задачите, само акъл дето искат, пък то...  Mr. Green

Gunie: То и аз иначе съм върл пешеходец, ама сега... А пък за снимки,  Embarassed аз бягам от фотоапарати като дявол от тамян и не мога и на една снимка да се харесам   ooooh! , то не са виновни снимките де  Outta Joint маймун застанал, маймун излязъл, ама...  Embarassed сега рових... то бива ли навсякъде да съм с очила  Mr. Green , ще сложа предпоследната профилна(поизгорена е)... малко стара, рошава и пак с цайси, ама поне сме двама  hahaha

# 688
  • Мнения: X
аз пък сега си хапнах сладолед  Laughing не се тревожа за килограмите  Laughing направих един чийзкейк, сега е във фурната, дано да стане, че много яка рецепта иначе.. лек ден на всички  Hug
честито на мамите с добри новини   bouquet
fivе magnificent - добре дошла  Hug блазе ти за близнаците, и аз исках  Laughing Laughing леко бременеене

# 689
  • Мнения: 2 697
Включване и от мен днес Wink

Благодаря на всички ви за съветите по повод моята близка среща със земята вчера Wink - слушам и изпълнявам Heart Eyes Днес имах малко работа в НАП, на майната си, добре, че мъж ми си е вкъщи и ме придружи, та нямаше неприятни случки Wink Дано е било еднократно и повече не се случва, че много кофти наистина - чувстваш се много безпомощен и зависим от мястото и ситуацията, дано на никоя от вас не се случва също Hug

Килограмите... На мен ми бяха болна тема още от тийн-годините ми, когато имах периоди на увличане и дори бях стигнала до кратка анорексия (поне ми помага сега да разбирам по-добре и лично проблемите на анорексични момичета, с които се случва да работя), та през този период изучих де що имаше възможни режими на хранене и диети. С годините килограмите ми варираха, като през последната година бях стигнала едни чудесни за мен килограми (1.62/54), общо взето с нисковъглехидратен режим и повече движение, без някакви големи ограничения. Обаче малко преди да забременея бях качила килограм-два, та стартирах 56, ще видим докъде ще стигна... Някак не го преживявам като голям проблем, защото ако не се променя необратимо в хормонално отношение, свалянето на килограмите не ми е трудно. Общо взето качвам лесно, но пък и свалям лесно, така че не ми е драма - друг е въпросът, че тялото се променя и дано е в добра посока Blush

Fivе magnificent - welcome и от мен Hug Много хубаво, че имаме нова двойка близначета в списъка Wink

Хм, по повод невротичността - на мен също още не ми е минал тоя хормонален бунт Naughty Уж се чувствам далеч по-спокойна отпреди месец, примерно, но пак чат-пат се ядосвам за глупости и най-често тероризирам любимия, а той пък какво е виновен - не е ясно. Но и това ще мине - няма да е вечно, така че гледам философски. Само дано любимият междувременно не се хвърли от терасата заради моите вечни мусения и скандалчета Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт