Плодово или зеленчуково пюре?

  • 4 867
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 86
Блонди започнах с морков,картоф и ябълка,който са ниско алергени.Предвид факта, че ни залива толкова много информация,преди да захраня отдавна бях прочела и чула,че по принцип трябва да се започне с един вид храна.Когато педиатърката ми каза да започна и с плодово и със зеленчуково и се доверих, защото съм много доволна от нея и за мен тя е професионалист.Не давам на никои съвет да го прави,просто споделям Hug

# 16
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Аз лично започнах със зеленчуково. Сокът също е захранване.

# 17
  • Мнения: 15 379
Започнах с плодово пюре.
Ако сега ми предстоеше захранване със сигурност щях да стартирам с каша - оризова.
После зеленчук.

# 18
  • Мнения: 2 216
Започнах с оризова каша, след това зеленчуци, а плодовете след тях.

# 19
  • Мнения: 1 897
Меги,при започването с няколко храни накуп,не е само в алергията проблема,а самият организъм от мляко трябва да се "настрои"към нова храна и след като се дават няколко храни,според мен се натоварва организма на бебето,може да не е така,но аз така го разбирам и за мен не правилно.

Какъв и е аргумента на педиатъра ви да започнеш с 3 храни едновременно?

# 20
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз започнах с плодово пюре. След това зеленчуково и каша.

# 21
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Започнах с картофено пюре. Чувала съм че е хубаво първо бебето да свикне с вкуса на зеленчуците. Ако опита първо плодове, а те са по-сладки, няма да му харесат зеленчуците.

# 22
  • София
  • Мнения: 12 554
Започнах с картофено пюре. Чувала съм че е хубаво първо бебето да свикне с вкуса на зеленчуците. Ако опита първо плодове, а те са по-сладки, няма да му харесат зеленчуците.

При сина ми нямаше такъв проблем

# 23
  • Berlin
  • Мнения: 11 261
Аз започнах с оризова каша. Simple Smile После тиква, картоф, морков, круша и т.н. Мога да кажа, че не му хареса само тиквичка с картоф, много гадни муцки правеше, когато му предлагах. Не съм забелязала да предпочита плод пред зеленчук, но аз не давам само плодово пюре, а слагам по малко в кашата му следобед.

# 24
  • Мнения: 2 231
Започнах с картофено пюре. Чувала съм че е хубаво първо бебето да свикне с вкуса на зеленчуците. Ако опита първо плодове, а те са по-сладки, няма да му харесат зеленчуците.

При сина ми нямаше такъв проблем
При каката също  Peace Аз дори не виждам връзка и логично обяснение, за това. Просто децата са различни и някои по-трудно възприемат вкуса на зеленчуковото пюре, независимо дали преди това са яли плодове или не  Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 12 554
Започнах с картофено пюре. Чувала съм че е хубаво първо бебето да свикне с вкуса на зеленчуците. Ако опита първо плодове, а те са по-сладки, няма да му харесат зеленчуците.

При сина ми нямаше такъв проблем
При каката също  Peace Аз дори не виждам връзка и логично обяснение, за това. Просто децата са различни и някои по-трудно възприемат вкуса на зеленчуковото пюре, независимо дали преди това са яли плодове или не  Rolling Eyes

Да, а и все пак не може да се очаква, че макар и малки, нямат вкус. Синът ми изплю броколите още щом ги опита, не ги яде и сега.

# 26
  • Мнения: 2 231
да де аз това имах впредвид, че според няма връзка дали е плодово или зеленчуково пюрето. Едни деца го харесват други не.
Дъщеря ми обожаваше пуешко с броколи на Бейбивита  Mr. Green. Сега не близва  Tired
Рибно пюре не близваше. Направо прояде печена скумрия на морето около 1г. И до сега обича много печена риба  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 12 554
Абсолютно същото. Рибно пюре така и не можах да го накарам да опита. Риба прояде - макар че е силно казано прояде - преди няколко месеца.

# 28
  • Мнения: 1 402
Аз започнах с оризова каша, после картоф, после морков и останалите подходящи зеленчуци, после въведох глутен чрез различни кашички. Плодовите пюрета ги оставих малко на заден план, не ги приемаше особено добре, и все още се мръщи на плодовете, с изключение на бананите. За това пък сега няма зеленчук на който да се мръщи - хапва си всичко, което му сготвя. Предполагам, че плодовете не се приеха добре, понеже в началото на захранването наблегнах на зеленчуците. Надявам се на лято, като има пресни плодове в изобилие, да прояде  Simple Smile.

# 29
  • София
  • Мнения: 69
Аз опитах да започна с картофено пюре, но не му хареса. Изчаках няколко дни и дадох тиква- нея я яде. Другата седмица ще сложа пак малко картофи при тиквата.

Общи условия

Активация на акаунт