Детенце на две години чете

  • 2 248
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 220
Имах чуството ,че това дете е запомнило номера на страницата и кое стихотворение се намира там.Пък и майката точно така му показваше и го питаше.
Ще призная ,че чете ако прочете непознат текст.

# 16
  • Мнения: 3 405
Моят син се научи да чете на 5 г. Сам. Но естествено преди това, като мъничък, беше научил буквите с наша помощ. Започна да чете направо и без да срича, чак аз се ошашавих като ми прочете на улицата един афиш.

А на 2 г. newsm78 и то самичко?! Акселерация, братче, все по - млади се научават на какво ли не Laughing
Да са ни живи и здрави  Laughing Laughing Laughing

# 17
  • Мнения: 2 792
 Уф аз пък тамън се депресирах, защото Димана сега се мъчи да пише и чете(първи клас е) и не само, че  не и се отдава да го прави сама, без моята намеса, а се налагат и много диктовки, проверки и тн...
 Виждам  я тема и си викам, гледай сега , някои хора какви са късметлии.
 Момчил нямаше и годинка и половина, когато изпяваше съвсем гладко числата от 1 до 10, просто сестра му ги учеше и той механично броеше с нея и до повече ги докарваше, защото брояхме стълбите на качване и слизане(живеем на втория етаж) Crazy.Математиката му е най-слабата  страна между другото Laughing.
 
 Интересен факт е, че Айнщаин, не е говорил  до 7 годишна възраст и са го смятали за бавноразвиващ се Wink, така че няма принципи в гениалността.

# 18
  • Мнения: 861
Това дете просто е запомнило под коя картинка какъв е такста както и номера. Ако прочете непозната книжка тогава признавам.

# 19
  • Мнения: 257
 Това е много интересно... Но защо така аз, която имам доста информация за това какво представлява езика не мога да науча сама ... иврит например, ей така от гледане на книги на въпросния език?! Grinning Да не говорим, че изобщо не ми се намират такива  Laughing Laughing !  Да е живо и здраво момченцето от репортажа!

# 20
  • Мнения: 3 405
Това е много интересно... Но защо така аз, която имам доста информация за това какво представлява езика не мога да науча сама ... иврит например, ей така от гледане на книги на въпросния език?! Grinning Да не говорим, че изобщо не ми се намират такива Laughing Laughing ! Да е живо и здраво момченцето от репортажа!

Ами 'щото вече не си дете Grinning

# 21
  • Мнения: 596
Това е много интересно... Но защо така аз, която имам доста информация за това какво представлява езика не мога да науча сама ... иврит например, ей така от гледане на книги на въпросния език?! Grinning Да не говорим, че изобщо не ми се намират такива Laughing Laughing ! Да е живо и здраво момченцето от репортажа!

Ами 'щото вече не си дете Grinning
Пък и репортажа дето ще го направят за тебе,ако научиш сама език, няма да е така сензационен,защото едно е да си на 30,друго е на 2 години САМ ДА СЕ НАУЧИШ ДА ЧЕТЕШ.

# 22
  • Мнения: 3 861
Момичета, наистина чета защото аз монтирах този материал и изгледах доста суров материал и видях с очите колко много и различни неща изчете,но....според колегата с който правихме репортажа детето е аутист. Незнам дали е така, просто казвам впечатлението на човек, който е контактувал лично с това детенце. Иначе детенцето е много голямо сладурче, да е живо и здраво!!!

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
....според колегата с който правихме репортажа детето е аутист.

E, това обяснява нещата донякъде.

Иначе от репортажа и на мен ми се стори по-скоро, че детето дикалмира научени наизуст неща.

# 24
# 25
  • Мнения: 596
Момичета, наистина чета защото аз монтирах този материал и изгледах доста суров материал и видях с очите колко много и различни неща изчете,но....според колегата с който правихме репортажа детето е аутист. Незнам дали е така, просто казвам впечатлението на човек, който е контактувал лично с това детенце. Иначе детенцето е много голямо сладурче, да е живо и здраво!!!
Аз за съжаление не съм гледала репортажа и се изказах въз основа на това,което прочетох,ако детенцето наистина е аутист сигурно е възможно,но много странно ми се видя дете на 2г. и само се научило да чете.Нали и моето е на 2г. и виждам колко ги чете книжките-дай и да разгръща страничките и да си измисля нещо си.
А иначе Лили знам,че си в бтв,пък тя ми е фаворит,особено за новините,ама дали нямаше да е по-достоверно да се каже,че детенцето е аутист,ама ти пък всъщност не си сигурна newsm78.
Както и да е,нека е живо и здраво,душичка  Hug

# 26
  • Мнения: 3 861
То официално никой не е заявил, че е такова, дори родителите не го предполагат или поне не говорят за това.....абе живо и здраво да им е

# 27
  • Мнения: 18 542
Борис може да брои до 10. Ние сме го учили разбира се, не е чак толкова надарен  Laughing Wink
Има и такива деца като това четящото на 2 годинки, но са изключения, не правило. Между другото се радвам, че детето ми е нормално, а не вундеркин  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 5 877
Мисля, че по принцип не е невъзможно малко дете да научи буквите, но не само. И наистина не е голям праз. Връзката между буквата "И" и звука "И" е колкото между картинката на жираф и думата "жираф". То жираф така или иначе не е виждало, а учи думичката, нали? Няма проблем това да се случи по времето, когато така или иначе набавя речник. Но и няма особена полза, освен дето бабите ще се фукат.
Дечицата наистина са големи попивателни и на каквото ги учиш системно и като за тяхното ниво, могат да го възпроизведат. Така или иначе целият голям свят е пред тях за научаване, естествено е да учат различно - едно го подхване откъм единия ъгъл, другото откъм другия. Ането беше много смешна, защото  преди година за майтап я бяхме научили да пее няколко арии - естествено с детски текстчета, за нея бяха същите като другите песнички. Като я накараш после да го изпее само с мелодия - ето ти дете, което "пее Верди", айдееее да викаме телевизията.  bowuu hahaha

# 29
Моят Пепи на 1.5 година знаеше всичките букви и броеше до 10.Сега е на 2.5 години,не е напреднал много:)))Не чете още,а и смятам че не е нужно.Но не бих казала че се е научил сам.Напротив,амбициозната ми свекърва доста усилия положи в тази насока.Така че това 'сам се научил' ми звучи малко несериозно.

Общи условия

Активация на акаунт