(Био) зеленчукова градина 14

  • 106 797
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Днес посадих салатки и грах... и окапах за нула време!  Joy Joy Joy
Но пък лука и чесъна вече са се подали.  Mr. Green
Сега възниква въпроса, колко често да ги поливам?  Thinking

# 691
  • Варна-София
  • Мнения: 428
Вес, виж и поста на Бушката.
Онази колиба, за която споменаваш е вероятно за краставици. Грахът е преди нея и е увит около набодени в земята разклонени клонки. Аз посях граха, набодох клонки и мъжорята вкъщи колчем минат край лехите и въртят очи, демек "егати чудото".

Днес ме открехнаха как съседите си пазят семената от грах от буболечки. Слагали ги в буркани с негасена вар. Ще трябва да проуча тази технология, ако искам да си запазя сорта.

# 692
  • Мнения: 1 296
Днес посадих салатки и грах... и окапах за нула време!  Joy Joy Joy
Но пък лука и чесъна вече са се подали.  Mr. Green
.......
А аз си посадих семената от спанак newsm44
Лука и чесъна и при мен са се подали Peace
Освен това към моите 5 щастливи кокошки вече има и една щастлива пуйка, която вчера снесе първото си яйце Mr. Green Mr. Green

# 693
  • Мнения: 8 567
Аз днес посях грах (два вида) и моркови, засадих си балучките и арпаджика и сега освен да лежа, друго не мога да правя.
Снегът се  е стопил само там, където го поразрихме миналата седмица (зеленчуковата градина).
Но се топи, топи...грее слънце...идва пролет...надявам се другата седмица вече да не ходя из двора със зимни ботуши, а с гумени. Simple Smile

Моля, дайте съвет за читава пръскачка.
Днес се оляхме за пореден път със син камък от поредната пръскачка.
Тази ни е трета за няколко години, абсолютно несполучливи, докато пръскаш и ти се откача я маркуча, я накрайника.

amica, благодаря за съвета, през седмицата ще потърся снимки на асмичката, дано имам и други и ще питам там.

ПП. И аз мисля утре да садя спанак, дано не  е късно.

В парника има съвсем леко покълнали нещица, много бавно ми се струва тази година. Thinking


# 694
  • Мнения: 2 510
Аз съм си купила от пластмасовите от 5 литра. Две успяха вече да ми ги откраднат.
Не съм попадала на лоши и са леки.

# 695
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 302
Моля, дайте съвет за читава пръскачка.
Днес се оляхме за пореден път със син камък от поредната пръскачка.
Тази ни е трета за няколко години, абсолютно несполучливи, докато пръскаш и ти се откача я маркуча, я накрайника.
 

Аз ползвам тази от 3 години. Не съм имала проблем досега
http://prodilar.com/105-Grabna-praskachka-Super-Green-16

# 696
  • Мнения: 854
Полезно - дядо Кръстан обяснява и показва тънкостите на ашладисването.
Следващите части се зареждат сами.

# 697
  • Мнения: 216
Titina, вземете си таралеж. 

# 698
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 858
Мексиканците ще махнат всичките листа ( отиде ми на кино пермакултурата) и ще сложат мълч.
За таралеж го мислим, ама детето е мн малко все още, а отглеждането на таралеж е сложно .Плюс това сигурно ще се наложи да ги издирвам из района, а и не знам дали не е защитен вид и дали имам право въобще да го гледам. Има и слагане на предпазни мрежи, но тези градински змийчета са повече червеи отколкото змии.
Иначе таралеж беше вариант 1

# 699
  • Мнения: 803
... 
Дедо Дедов да сподели садИ ли,копА ли,резА ли?
Не само в последната серия-"А печени доматки със зехтин,а краставички под смокинов лист,а попови жълти круши?"отгоре с бинокъл  от ложата.Като Граф.
Ние тук без кръст,нокти и колене останахме Joy

РезАх и пръскачки изпразвАх Laughing
Без кръст? И издрани колене? Ахааа, имаше една такава мръсна реклама Joy

# 700
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 165
Ето-http://www.stihl.bg/-първо на продукти,,после на горски инструменти,после инструменти за работа в гората,и после първата лозарска ножица.Не иска да прикачи направо страницата/или аз не мога  Embarassed/
...

ето я картинката



вчера погледнахме при официалния дистрибутор на STIHL в нашия град  Tired познайте колко струва точно тази ножица  Tired

# 701
  • Мнения: 6 214
Да се запиша и аз в темата, поради спешна нужда от хоби  Wink.

Обичам да отглеждам непретенциозни и като цяло "лесни" неща, по възможност да не боледуват. Едно от любимите ми е руколата.

Вчера си купих едно пакетче със семена за цветя Микс Японска морава. Чудя се дали да ги посадя в саксия за разсад или направо на постоянното място. Но май първо ще е разсад.

# 702
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
До преди седмица по наше село имаше само един боклучив арпаджик от дългия сорт .Купих с резервата че ще се изхвърли  най малко една трета.После пуснаха хубав от сорта среден, да ама половината е . едър,  . Каква е вероятността едрия са се изкопи и да остана тая година без лук.? 
Сега пък са пуснали семена от картофи само на чувал.
Кога ще станем добри хора? Вярно е , признавам труда на хората , но може ли поне да не е 4 лв килограма?

# 703
  • Мнения: 6 214
   Сега пък са пуснали семена от картофи само на чувал. Кога ще станем добри хора? Вярно е , признавам труда на хората , но може ли поне да не е 4 лв килограма?
Миналата година за проба посадихме обикновени картофи, предназначени за ядене, и не е истина какъв хубав добив получихме.

# 704
  • Мнения: 854
Ето-http://www.stihl.bg/-първо на продукти,,после на горски инструменти,после инструменти за работа в гората,и после първата лозарска ножица.Не иска да прикачи направо страницата/или аз не мога  Embarassed/
...

ето я картинката



вчера погледнахме при официалния дистрибутор на STIHL в нашия град  Tired познайте колко струва точно тази ножица  Tired
И такива ли изненади има? Аз още не съм проучила колко е тук, но не ми е и хрумвало, че може да е повече. Защо ще има обявена цена на страницата тогава?!
Когато проверя, но не знам кога ще е, че това трябва да го свърши половинката - ще пиша колко е тук. Може да разхождаме ножици с колети  Peace

Картофите и при нас са само на чували. Но са по около 2 лв килото, мернах цената в движение, не съм си купувала, щото какво да правя с цял чувал.

Покрай купуването на семената се изкуших и си купих и семена за Кохия. Винаги съм го гледала по градините, особено по морето го има много. Правят бордюри от него, да отделят градината. Много, ама много е красиво. Само дето да стане такова червено не съм виждала.
То при мен малко трудно ще му намеря място де, но пуста лакомия...  fiuuuuuu

Общи условия

Активация на акаунт