ГЛАДОЛЕЧЕНИЕТО-ПО-КРАСИВА, ПО-МЛАДА, ПО-СТРОЙНА, ПО-ЗДРАВА

  • 40 158
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46 535
... аз не вярвам някои тук да не е боледувал,да не е взимал антибиотици,няма такива,но аз познавам групи които практикуват гладолечения и не знаят какво е хапче...

Ами да се запознаем тогава  Laughing и с мъжа ми ще те запозная, да не кажеш, че съм изключение. Имам смътни спомени за едно-две боледувания в детството, след това леки неразположения, които минават за 24 часа, антибиотик не знам какво е.
Всичките ми прабаби и дядовци умряха около 100-те /последната е жива още, да е жива и здрава, тази година 94 ще прави/, а какво ядяха, бедна ти е фантазията  Laughing пръжките им бяха за добро утро  Sick
Гладолечение никога няма да направя, за мен е в противоречие с инстинкта ми за самосъхранение ...
Всичко опира до количеството, всичко прекалено е вредно, пък и какво толкова го плюете това месо, вредно е количеството и начина на приготвяне, не то само по себе си, едно и също ли е да изядеш 1 пилешка пържола на скара или 3 парчета свинско пържено  Crazy

2 неща ми харесаха от Лидия Ковачева, до тези изводи съм стигнала много отдавна: премахването на сутрешната закуска "Най-здравият народ - хунзийският, от който има какво да научим, се храни два пъти на ден - само на обяд и на вечеря - пропуска се сутришната закуска" и храненето на поискване "На трапезата трябва да се сяда само при чувство на град без да се мисли дали е дошъл часът за хранене или не" Второто прилагам и в/у дъщеря ми  Grinning

Лека нощ    bouquet

# 61
  • Мнения: 3 164
Всичките ми прабаби и дядовци умряха около 100-те /последната е жива още, да е жива и здрава, тази година 94 ще прави/, а какво ядяха, бедна ти е фантазията  Laughing пръжките им бяха за добро утро  Sick
Всичко опира до количеството, всичко прекалено е вредно, пък и какво толкова го плюете това месо, вредно е количеството и начина на приготвяне, не то само по себе си, едно и също ли е да изядеш 1 пилешка пържола на скара или 3 парчета свинско пържено  Crazy


  bouquet


Писана, поздравления за дълголетния ви ген  bouquet Но , преди 10-15г , а и повече назад месото и въобще храната беше екологично чиста, а сега всичко е с консерванти , оцветители и др. вредни за рганизма съставки.А за месото нямам думи просто-бройлерите Sick ги тъпчат с АБ, а прасетата(горките) ги хранят със смески ум да ти зайде.......ами то природата си знае работата....беше луда крава, иде птичи грип......след това какво ли?

# 62
  • Мнения: 46 535
shoni, не знам колко е била екологично чиста, но помня, че пръскаха всичко и торяха на поразия /за да се изпълни плана/, това, с което тъпчат бройлерите знам, че не издържа на термична обработка, така, че ако се ядат печени не се отразява на хората. Пък и сега имаме малка представа какво ядем, а преди беше абсолютно информационно затъмнение, така че каквото било-било, нищо не се знае, може и по-зле да е било  Confused

# 63
  • Мнения: 3 164
Пръскаха наистина, но повечето от селскостопанската продукция беше за износ Mr. Green, хората които си отглеждаха животни и зеленчуци бяха ехее много повече от сега.
А преди години да ти кажа туй чудо целулита по наште земи го нямаше newsm78, а сега.....от що ли Thinking

# 64
  • Мнения: 217
эъ
... аз не вярвам някои тук да не е боледувал,да не е взимал антибиотици,няма такива,но аз познавам групи които практикуват гладолечения и не знаят какво е хапче...

Ами да се запознаем тогава  Laughing и с мъжа ми ще те запозная, да не кажеш, че съм изключение. Имам смътни спомени за едно-две боледувания в детството, след това леки неразположения, които минават за 24 часа, антибиотик не знам какво е.
Всичките ми прабаби и дядовци умряха около 100-те /последната е жива още, да е жива и здрава, тази година 94 ще прави/, а какво ядяха, бедна ти е фантазията  Laughing пръжките им бяха за добро утро  Sick
Гладолечение никога няма да направя, за мен е в противоречие с инстинкта ми за самосъхранение ...
Всичко опира до количеството, всичко прекалено е вредно, пък и какво толкова го плюете това месо, вредно е количеството и начина на приготвяне, не то само по себе си, едно и също ли е да изядеш 1 пилешка пържола на скара или 3 парчета свинско пържено  Crazy

2 неща ми харесаха от Лидия Ковачева, до тези изводи съм стигнала много отдавна: премахването на сутрешната закуска "Най-здравият народ - хунзийският, от който има какво да научим, се храни два пъти на ден - само на обяд и на вечеря - пропуска се сутришната закуска" и храненето на поискване "На трапезата трябва да се сяда само при чувство на град без да се мисли дали е дошъл часът за хранене или не" Второто прилагам и в/у дъщеря ми  Grinning

Лека нощ    bouquet
Браво ,радвам се за вас ,да доживеете и вие до 100 ,вярно винаги има изключения ,но не мога да се съглася че пръжките са допринесли за тяхното дълголетие Rolling Eyesа и тук ставаше въпрос за болшинството, но винаги има и изключения,и вие може би сте от тях  bouquet

# 65
  • Мнения: 229
Може да са яли пръжки сутрин обед и вечер , но определено не са поглъщали тези отрови , които сега ние поглъщаме - стабилизатори, консерванти, подсладители, които междувпрочем са канцерогенни!!! Едно време никой не е боледувал от рак, но ги е нямало и полуфабрикатите

# 66
  • Мнения: 46 535
Може да са яли пръжки сутрин обед и вечер , но определено не са поглъщали тези отрови , които сега ние поглъщаме - стабилизатори, консерванти, подсладители, които междувпрочем са канцерогенни!!! Едно време никой не е боледувал от рак, но ги е нямало и полуфабрикатите

Ооо, рака си го е имало винаги, но едно време като умре човек са казвали,ч е умира я от старост, я от магия, няма аутопсия, няма нищо. Дядо ми почина от рак на стомаха началото на 80-те, а е живял, както прародителите ми, за които говорех. От проблеми със стомаха е започнал да се оплаквал 10 години по-рано. Съдба.

# 67
  • Мнения: 229
Може, може всичко е възможно. Но болестите по принцип имат няколко произхода - едните са от неправилно хранене, другите са от емоционалното състояние на човека, от неговите мисли и чувства, и от генетичното предразположение.

# 68
  • Мнения: 2 616
Тука страстите доста са се разгорещили май покрай тази тема.
Методът на Лидия Ковачева, прилаган и от Д-р Емилова за гладолечението НЕ ЦЕЛИ НАМАЛЯВАНЕ НА ТЕГЛОТО, идеята на този метод е прочистване на организма от всички шлаки и боклуци, които сме поели с храната си до момента и новото му захранване с ПОЛЕЗНИ храни, както и промяна на хранителните навици и приоми завинаги, това не е диета,а ЛЕчЕНИЕ на целия организъм, намаляването на теглото е просто приятно следствие. Идеята, която се застъпва е че поемайки много сурови зеленчуци и плодове (2/3 от дневния хранителен порцион) човек ще се чувства достатъчно жизнен и понеже няма да има "отрови", които да затормозяват организма и няма да има с какво да се бори, ще бъде и здрав.
В началото е малко трудно да се осмисли как човек може да живее с толкова малко храна и то главно плодове и зеленчуци, вярвайте ми може. Прочетох книгата на Лидия Ковачева, http://www.spiralata.net/booklist.php?fieldFrom0=140&LangID=0https:// за големите песимисти,за любознателните и за поддръжниците на идеята, това е нейният електронен вариант, заслужава си да отделите 1 ден, за да я прегледате.Преди 3 месеца и също реагирах доста остро на тезите, застъпени там, но реших да опитам, да видя какво ще стане, за да мога да хваля или критикувам после смело, повярвайте ми ефекта е невероятен. Чувствам се изключително жизнена и много по -спокойна. Приятелка  прилага посочения хранителен режим преди да збаременее,защото и бяха открили доста голяма киста на яйчника, за 1 седмица изчезна "като по чудо", прилага я и по време на бремеността си, естествено в олекотен вариант, въпреки всички забрани и заплахи, роди прекрасен здрав син, а седмица след раждането си беше възстановила пропорциите на тялото и килограмите преди бремеността.
Колкото и нерационално и нелогично спрямо медицината и науката да изглежда, явно действа.

# 69
  • Мнения: 2 616
Това, че не разбираме или не можем да обясним нещо, не означава, че трябва да го отричаме!

# 70
  • Мнения: 1 517
Че кой го отрича?
Всеки трябва да си  намери собствения си баланс и да не се робува на чужди мнения, да  опита различни варианти и да се постигне баланс, който е индивидуален за всеки.Май много хора не са наясно с елментарни неща.Няма изследване което доказва, че гладуването и вегетарианството лекуват  болести. Мое мнение е , че гладуването е за тези, които ги мързи да спортуват. Не виждам какво лошо има в това да се яде разумно разнообразна храна и да се спортува, движението е по-добро лечение от глада...мисля.Нямам нищо против хората които го правят - аз съм против

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 288
На мен ми действа много добре един ден глад през седмицата /когато го правя/. Включвам се към лунните.
Затова - подкрепям.

# 72
dobre de az razbrah samo 4e tozi glad prodaljava 20 dni no nerazbrah kakvo trqbva da se qde i v kakvo koli4estvo molq obqsnete mi Simple Smile

# 73
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706

Кой УЧЕН е доказал това?  #Crazy
Защото е пълна глупост!  ooooh!
Когато организмът не приема храна преминава на ендогенно хранене! Това означава , че се самоизяжда, т.е. черпи енергия от запасите си: първо захарите от черния дроб, после изразходва протеини от мускулите и мазнини от мастните клетки. Въпросните шлаки се отлагат в мастните клетки и чрез гладуването при разграждането на мазнините се освобождава вода и токсини, които се изхвърлят.
Според логиката на твоята теория човек трябва да се натрови вторично, "изяждайки шлаките" наново, вместо да се прочисти! hahaha

Хайде по-внимателно с цитирането на 'научна" информация, защото е меко казано смешно!
На теб препоръчвам да четеш повече и по-внимателно, преди да прилагаш нещо върху себе си и да го препоръчваш на останалите!  Naughty

П.С. При продължително гладуване мозъкът страда от липса на захари и настъпват необратими увреждания. Затова гладуването се провежда под медицинско наблюдение!
Напълно съм съгласна с Карен в случая. Искам само да споделя, че имам лични наблюдения. Сестра ми и много близка приятелка гладуваха по книгата на Лидия Ковачева и то точно в пубертета. На сестра ми и спря мензиса. Вследствие на което се наложи да пие хормонални таблетки, от които пък напълня. Все още се бори с този проблем. Всяка жена, а още повече младо момиче, решила да гладува следва да го премисли много добре, защото е опасно.  Stop

# 74
  • Мнения: 6 472
Такаааа, тази тема съм я пропуснала.
Нямам нищо против разтоварващи дни 1-2 пъти в седмицата. И с това удобрението ми по въпроса приключва.
Лидия Ковачева и след това Д-р Емилова бяха доста модни в един момент.  Бая народ около мен реши, че ще гладува и ефекта беше поразителен. До тук 4 човека в болница Tired Държа да отбележа, че гладуването беше под лекарско наблюдение, а не някакви произволни самоинициативи. Все пак на болшинството нищо им нямаше де. Поотслабнаха тук таме, твърдяха че се чувстват прекрасно, здрави, енергични и бля - бля, но в крайна сметка масово боледуват повече от мен. Бяхме тръгнали на планински преход с едно такова семейство и изпокапаха като круши още не първия баир. Полза от гладуването им не видях.
Та спорт и рационално хранене му е майката на здравето, а не залитане - шъ ям, няма да ям, само на зарзават ще я карам, само на сланинка ще бъда.

Горното да не се приема като критика към тези, които го правят. Щом ви влече и се чувствате добре - гладувайте. Просто това не е единствения начин да си здрав, красив и енергичен. За мен е и съмнителен, ноооооооооо това е някакво лично мнение, което няма тежест в случая.

Общи условия

Активация на акаунт