Дългите зимни вечери

  • 14 932
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 296
Ами и на мен не ми се виждат дълги зимните вечери. Може би, защото се прибирам към 18,30-19 часа. Малко помотване из нас и то станало време за вечеря Grinning
После се занимавам с какво ли не - заравям се в някоя книга, списание, понякога си търся някое инфо в нета, което ми е необходимо. Изчитам всичко, което е свързано с него, селектирам си интересното. Понякога може да се занимая и с лаптопа си, като да го подредя например.
Почти никога общо взето не се чудя какво да правя. Случвало ми се е и по-рано да си легна, ако съм уморена.
Не си падам по семейните игри, бързо ми доскучават.

# 16
  • Мнения: 11 917
През последните една-две седмици вечерите ми се струваха безкрайни и то защото от работа- у нас, което при по-хубаво време рядко ми се случва.Но в студове и поледици никъде не ми се излизаше вечер.

Освен игрите с детето май не ми се занимаваше с нищо.Преди години обичах през зимата да плета,но отдавна не съм хващала иглите.

Затова ми е интересно тези, които не обичат излизане в студовете с какво се занимават, без значение дали тези занимания са с деца или някакво лично хоби.

Общо-взето за мой срам, май най често се задържах около масата Embarassed
А това не е много добре Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Общо-взето за мой срам, май най често се задържах около масата Embarassed
Аз около печката Laughing По начало готвенето и особено сладкишите, ми доставят особено удоволствие. Но когато имаме възможност да сме навън, ще предпочета разходката. Затова и зимата, когато разходките са къси, пада голямо готвене, месене и ядене на торти hahaha Мъжете не се оплакват Sunglasses

# 18
  • Мнения: 45
Вечерите са ми дълги не когато е студено, а когато мъжът го няма у дома. Запълвам ги с четене, мислене, планиране, спортуване, музика и творчески занимания за душата, а напоследък - в елементарна загуба на време във форума.

Когато той е до мен, времето винаги ни е крайно недостатъчно да се наговорим и налюбим.

# 19
  • Мнения: 288
Ама изобщо не ми се струват дълги , аз обичам да си мързелувам на топличко  Flutter

# 20
  • Мнения: 4 569
Вися във форума или чета книга.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мен ме побъркват тези вечери в къщи с двата звяра. А уикендите ме довършват окончателно.  ooooh! Добре че е понеделник да си почина.  Laughing Забавлявам ги с каквото мога - рисуване, моделиране, низане, рязане, строители, пъзели, филмчета доста, опитвам се да учим по малко, но не им е много интересно... Общо взето взаимно се изнервяма докато дойде време за лягане.  Whistling Но с по-голямо дете мисля, че много повече неща можеш да правиш. Най-малкото - той няма ли за учене вечер?
Това за децата. А за себе си - докато имам книги и нет никога не може да ми стане скучно.

# 22
  • Мнения: 1 761
Никога не ми е скучно,все ще измисля с какво да се занимавам.
Зимата обичам да си налея чаша амарето,да си пусна хубав джаз и да си приказвам с мъжа ми:)
С детето никога не е скучно,ако имам някаква работа го викам да помага,четем книжки,той обича да ни изнася програма-песни,танци,пнякога иска да му правим компания и ние да танцуваме,но е забавно!
Имаме достатъчно занимания през деня,за да скучаем вечер.Детето ми  има изграденио навици,ляга си по едно и също време,независимо какъв ден от седмицата е,щом му кажем,че е време послушните деца да си лягат,облича си пижамата,мие си зъбите,ходи в тоалетната и си чака приказката.Всички са доволни и няма изнервени.

Последна редакция: сб, 04 фев 2012, 21:39 от kartinka

# 23
  • Мнения: 3 066
Вечерите са ми дълги не когато е студено, а когато мъжът го няма у дома. Запълвам ги с четене, мислене, планиране, спортуване, музика и творчески занимания за душата, а напоследък - в елементарна загуба на време във форума.

Когато той е до мен, времето винаги ни е крайно недостатъчно да се наговорим и налюбим.
Ех,доживях да съм на едно мнение с теб!
Още не мога да повярвам:)

# 24
  • Мнения: 11 917
Най-малкото - той няма ли за учене вечер?
Това за децата. А за себе си - докато имам книги и нет никога не може да ми стане скучно.

За учене още е рано, той е предучилищна.Иначе обича да си решава разни логически задачи или се опитва да чете.Но с тези неща сам се занимава,чак като си легнем му чета аз .

 За скучно и на мен не ми е точно скучно, но някак празни ми се виждат вечерите, иска ми се да се занимавам с нещо, различно.Може би трябва да погледна и в подфорум "Хоби" за идеи.

# 25
  • Мнения: X
Зимните вечери никак не са ми дълги. Децата са в леглата в най-късно7:30, аз помотвам около час след това. Сега ще си взема един душ с разкрасителни процедури и се зареждам  леглото с една книжка Simple Smile Обожавам зимните вечери.

Виж, летните са друга работа. При нас е светло до полунощ, децата вилнеят на улицата до късно, а аз едва гледам от умора. На другия ден ставане в 6. Вечно съм недоспала.
Поне сега си отспивам като за световно Sunglasses

# 26
  • София
  • Мнения: 7 191
И на мен не ми изглеждат никак дълги зимните вечери, но няма спор, че не са особено интересни.
Вече буквално ми се повръща от шляене из молове като вид разнообразие след работа с детето (миналата година го практикувахме известно време, понеже единият от новооткритите молове се оказа на път за вкъщи от детската градина).
Тепърва да се ходи по заведения или гости в тия ми ти ужасни задръствания - абсурд.
Кино и театър - пак невъзможна логистика с предаване на постове за гледане на детето.
Та и ние сме си у дома с обичайните неща.
Ако съм имала по-тежък или изнервен ден, вадим някакви бои да оцветяваме нещо с дъщеря ми, или редим лего. Действа ми успокоително.
И пак е добре, понеже в някои държави, разположени по-на север, се стъмва с час и нагоре по-рано отколкото тук. Виж такова нещо наистина би ме довършило.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 992
През ноември тук в 15.30ч. беше здрач и депресираше. Сега се стъмва около 17.15 и е по-добре. Миналата седмица беше около -30 на обяд, но тъмнината и студът не пречат да има постоянно хора навън и деца да играят на площадката до 21-22ч.(което е странно за нашите порядки).
Без деца сме и понякога вечер ходим на кино. Гледаме и по няколко серии на вечер на един комедиен сериал. Всеки си има и лични занимания - чопли си нещо, рови из нета, чете книжки.

# 28
  • Мнения: 2 134
Милинка,къде си в момента ?Сигурно има и бели нощи ?
През зимата ,както в момента е положението в София с проблемното ходене
по неизчистените ,заледени и пълни с какво ли не дупки - предпочитам да не излизаме.
За занимания не мисля,защото всеки си има своите .Преди беше по-трудно ,когато детето
беше малко,а сега е на 10г. и предпочита всяка свободна минута да е РС./за съжаление/

# 29
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086


Продължителните студове дават и възможност за повече време у дома.Но как се възползвате от тази "екстра"?

П.С. Темата не е за това "ах, колко съм заета и никога нямам време", а за споделяне на занимания, на тези, на които не им се излиза от дома през студовете.


Аз мразя да си подавам носа навън, когато е зима. Е, налага ми се, но вечер определено предпочитам да си остана вкъщи.
Малкия като заспи, а каката е на компа, обикновено с мъжлето гледаме филми, или си говорим, пийвайки бира. Понякога играем белот с приятели, които ни идват на гости. Или на скрабъл.
Това са ни заниманията. Децата не изискват много много да се занимаваме с тях вечер и това е мноооого приятно Wink

Общи условия

Активация на акаунт