Зима съска като гъска, АВГУСТинчето от смях се пръска!

  • 36 657
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 676
mikimik, радвам се да те видя отново тук. Пиши по-честичко. Малката ти кокона много захитряла  Heart Eyes
Моите съболезнования за баща ти, сега видях подписа ти  Cry Hug
Съжалявам, че трябва да преживяваш това.

Катенце, дано скоро мине този лош период. Май всичките минават от време на време през него, ама то и с нас не е ли така, като яхнем метлата  Joy
Софи напоследък много плаче от непознати хора, та дори и от познати - например бабите ни, ама какво да правя.

Купихме си билети за края на март да ходим в Испания при родителите ми, а за беля пък баба ми си счупи крака и е много трудно... Не може да ходи добре с патериците, започнала е да се предава, а аз се побърквам от страх и притеснение. Sad Дано се оправи бързо, иначе трябва да връщам билетите, което всъщност не знам дали може да стане, защото едните бяха май без право на отказване.  ooooh!

# 31
  • Мнения: 4 202
mikimik, съжалявам за загубата ти!  Sad

И аз ще се радвам да пишеш пак тук  Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 5 727
red shoe, Либи -Благодаря ви  Hug

# 33
  • Мнения: 18
mikimik ,моите съболезнования Sad Hug
Толинка,пзи се много!
И малчо не говори.Знае 2-3 думи.Всичко е Ъ-ъ-ъ,а понякога даже ми крещи ако иска нещо.Не го мисля,ще проговори някога.
Дайте малко идеи за закуски и десерти.Изчепах се вече.Нещо е станал и капризен.Има един шкаф в кухнята ,където му държа бисквитки и солетки.Все към него сочи.Вие колко често давате бисквитки?А маргарин намазан на филийка давате ли?

# 34
  • в рaя
  • Мнения: 233
mikimik моите съболезнования! Много кураж!

n.o._n.a.m.e. аз днес открих крем Оле на д-р Йоткер и парадайс. Видях, че имат и Е-та, но честно казано вече съм като в дупка с това готвене. Мими много ми хареса, а и си е млечен десерт. Солети, гризки и др. давам изключително рядко, повече ако на татко й му се прияде или пък има друго дете и няма как. За закуска сме на - кус-кус, ръжени макарони, обик. макарони, ювка, бисквити с прясно мляко, попара и понякога сандвич, но там е повече трошене и малко ядене. За десерт съм правила от пудинка на Йоткер, бисквитена торта, кекс, филийка с халва и масло или бисквита с домашно сладко. Повече сме на плодове и рядко на други сладка. Маргарин е опитвала, но предпочитам маслото. А вече сме яли и шоколад! Като се тръшна за едни бонбони - пусто му как разбра, че е за ядене и е сладко  newsm78 и аз и дадох ... че и две. И после като му дойде енергия на това дете, като откачи, че и не спа следобед, и бесня... а бонбоните бяха само отвън с шоколад, а вътре с лешников крем. И сега си имам още едно на ум за шоколада.
Имаме си трети кучешки зъб! Изкара го само с малко прохленцване посреднощ и като ме стиска за ръката вечер, търси ме, но определено много леко. Остава и последния и малко почивка!

Аз наистина си мислих, че Мими не говори, защото около нас децата говорят мнооого! Но пък и грам не съм се притеснила, все пак има време!

# 35
  • Мнения: 18
·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠· ,благодаря за отговора  bouquetЩе ги пробвам и аз тези крамчета.Аз днес му дадох каша.Вече незнам какво да е.Такова нещо не беше ял от месеци.Хареса му LaughingА сутрин да му варя макарони ми отнема много време.Трета сутрин ставаме в 10ч и все гледам да е нещо набързо.И аз съм давала щоколад(десерта барни),но реакция не е имало.
Малкия вече е с 16 зъба.Усмивката му е пълна Mr. GreenДано последните кътници се позабавят малко,че голяма мъка ooooh!

# 36
  • Мнения: 776
mikimik, приеми и мойте съболезнования!
  Аз за закуска давам попара, овесени ядки с настърган плод и малко кис.мляко, кус- кус, филийка с масло и намачкано яйце. Вечер съм правила кекс или бърза баница му давам. За следобед каша, може пак овес. ядки, кис.мляко с бисквитка или плод, бисквитена торта, грис с плодово пюре.

# 37
  • Мнения: 68
Привет и от нас Simple Smile
Ние успяхме в неделя да се измъкнем от София и сега се радваме на топла Хисаря Simple Smile

Миро също от няколко дена започна да повтаря думички, което го броя за проговаряне. Казва ги не много добре, но се старае. Обича да казва думите кон, жаба, коте, куче. Сега много се заслушва какво говорим Simple Smile. Любимото му е да казва Тиби Диби: http://youtu.be/4EeMgxlceLg

# 38
  • Мнения: 4 841
Аз седнах да пиша и писах, писах и дойде малкия и рестартира компа  ooooh! Поне си оправих тъч пада с преинстал на драйвъра.

Аз съм в чуденка като цяло какво да готвя на детето. Все се съобразявам с нашето ядене, че да може и той да яде. Примерно пържена риба няма как да яде (а толкова много обичам).
Сутрин за закуска му правя често печени филийки в парти грила. Редувам с яйце и сирене, с кашкавал, но там аз ям кашкавала, а той филийката.
Маргарин НЕ ползвам за детето. За него има бутер Президент. Скъпо излиза, да , но пък го ползвам само за него и по бавно свършва. Имаше период, в който и готвех с него, но много солено взе да става и не ми излизаха сметките, макар яденетата да стават невероятно вкусни с бутера.
Шоколад давам. Купувам Милка детската с мляко и му давам по едно две блокчета, но много рядко. Иначе друго сладко шоколадено не бих казала, че давам. Проблемът за енергията Деси не е в шоколада, а в захарта. Поне до колкото аз съм информирана (все пак може и аз да греша). Захарта е главният виновник за хипер активността на децата.
Следобед давам кремче с/без бисквитки (аз си го правя всеки ден в микровелето). Обожава и плодове. Най вече киви. Нарязвам му го на хапки и слагам в малка чинийка и в неговия стол. Голям кеф да боде с вилицата и да яде, че и храни и нас. Аз се възползвам и давам. Портокали, мандарини, кивита и всичко, което мога да нарежа на парченца и да се боде с виличката. Понякога давам и кроасан за следобед, но много рядко.
Пастет категорично съм махнала от менюто. Обожавам, но от как намерих вътре четина и да не видя. Купих миналата седмица домашна юфка за закуска и се котира. Иначе макарони или кисело мляко в комбинация с нещо - НЕ, не кусва.

Tyriseta
блажено завиждам за топлата почивка в тези студени дни. Да си изкарате добре и да си починете. В Русе гласят бедствено положение, без ток, вода и т.н, та нещо взех да се спичам. Дано не ни спрат топлото.

# 39
  • Мнения: 676
Нашите закуски са горе-долу такива: кус-кус, попарка, макарони, може сандвич с пълнозърнест хляб и кашкавал, палачинки, мъфини сладки, солени, всякакви, трахана, варено яйце с маслинки, филийка с лютеница, мляко с бисквити, овесени ядки или мюсли с кисело мляко ...
За след обяд нещо от изброените или кисел, нишесте, бисквитена торта. Аз още давам каши от време на време и Софи много си ги обича, та и аз също  ooooh! Случва се често да закусва и само някакъв плод - банан, портокал, киви, мандарини, ябълка, авокадо. Една от най-любимите НИ закуски е пасирано авокадо с банан и бисквити  Heart Eyes

Маргарин не купувам от много години и на Софи никога не съм давала, нямам и намерение. Шоколад не давам, обаче е яла вече инцидентно. Онзи ден пък отмъкнала на баща си една вафла с шоколад и беше омазана цялата  Joy Реакция не е имало. Дядо й все дава зор с този шоколад, все ми подхвърля как искал да купува киндер на детето  Joy Ама за сега се въздържаме.

Аз вече отдавна не се съобразявам да давам отделно на Софи нещо. Каквото ядем ние, това и тя. Просто си промених навиците на готвене. Оня ден яде с такъв кеф скумрия, щях да падна. Скумрията я слагам в плик за печене и става супер, а е една от полезните риби.
А най-ненормалното е, че Софи си умира да яде лимон... Ако види лимон и не й дадеш започва да реве с глас  Crossing Arms ooooh! hahaha

# 40
  • Мнения: 4 841
Като каза лимон Наде, ей сега ще постна едно клипче в групата докато пак не ни е спрял тока.

В Русе бедстваме. Нямахме ток в целия град за около 20 - 30 мин.

Лютеница и ние много обичаме, а за скумрия така и не се бях сещала, а обожавам - на скара, че да ми държи влага миризмата още дълго време. В Белгия имаха някаква подправка за скара, която се казваше "накарай комшията да ти завиди"  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 1 243
agnesana, каква е разликата между масло и "бутер"?

Tyriseta, хубава почивка! Simple Smile

mikimik, радвам се да те видя отново тук! съболезнования и от мен..  Hug

# 42
  • Мнения: 4 841
agnesana, каква е разликата между масло и "бутер"?

Е как каква? Каквато е между семки и слънчогледово семе. Едното е на русенски, а другото е на български  Mr. Green

Клипа ми е голям и бавно се зарежда. Дано ми устиска тока.

# 43
  • Мнения: 91
Здравейте и от нас!
 Разминахме се с антибиотика за сега.Малчо няма вече втори ден Т и се надявам да е ок занаперд.след него и аз се разболях хубаво ,та неделята си я излежах. А за капак ме изюркаха да ходя днес до София по работа , та минахме през "хубавите " пътища днес.Слава Богу благополучно се прибрахме. Голям сняг , голямо нещо.Малкия беше за цял ден при баба си и дядо си , а на мен ми беше толкова мъчно, все е дно съм го изоставила.Тъпо звучи, амаааа.......нищо де, ще се преодолея ...
Добри идеи давате за хапване.То сега малкия е само на тестени изделия и картофи заради събите.дано пак прояде зеленчуци,че откакто сме се върнали спря да ги яде не знам защо.
поздрави !

# 44
  • София
  • Мнения: 174
Хайде и аз да се включа в новата тема. Напоследък изобщо не съм писала но така ми се промени живота за последните седмици че е обяснимо. Върнах се на работа в София а малкият го оставихме на баба му в Пазарджик. Взимам си го само през уикендите. Много се притеснявах как ще свикне но за моя радост детето добре понася премесването  - сега живее в 3 къщи. Май на мен ми беше по-трудно да свикна но като съм по цял ден на работа се разсейвам.
Ники също изкара някакъв вирус миналата седмица но без температура -зачервено гърло, сополи и разбира се бронхо спазъм и хайде пак на инхалации. Вече изобщо не съжалявам че си купих инхалатор.
Той доста се опитва да говори и повтаря почти всичко. Много ми е смешно как каза зайо - "яло"., а кашкавала е "кавал" . Тези дни е доста добричък и на обяд заспива с четене на приказки - като голямо дете. Единствено ме притеснява това че така се е привързал към баща си(той си пътува всеки ден до Пазарджик и понякога остава да спи там) че не дава никой друг да го приспива или облича ако тати е там. Рита ме и ме гони(направо си ме анатемосва) и си иска таткото. А мъжът ми се побърква от този факт.

Общи условия

Активация на акаунт