19 ОДЗ Деница - местене???

  • 9 922
  • 109
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6
Здравейте,
нашето детенце изкара в първа яслена група около 2 месеца, от които реално е било на ясла около 1 месец сумарно време, заради боледуване. За това време впечатленията ни ставаха все по-лоши и по-лоши. Когато се записвахме си наложихме да имаме положителна нагласа за градината, да настроим и детенце положително, да проявим разбиране за това, че сградата е нова, че се местят, че имат да дообзавеждат, че директорката и част от персонала са нови и т.н. Но положителна промяна не видяхме. Мебелите се забавиха безкрайно дълго, в стоите им имаше само няколко легълца и малък кът за хранене с маси и столчета... нищо повече, за повече от месец и половина... Почти всеки път ми даваха детенце обратно плакало, с неизбърсано носле и очички, и ми обясняваха, че не е плакало много. Казваха ми: "Ами, не е яла, още плаче, не може да остава да спи тук" и това продължи повече от месец. Когато реших да остане да спи се случи точно това, от което се притеснявах - бяхме станали в 7ч сутринта за ясла, отидох в 16ч и нещо, тя не беше мигнала... да ме чака да си я взема  #2gunfire Дупето почти винаги силно зачервено, защото не ги мият, а бършат с мокри кърпи, при това не при необходимост, а по график  #Cussing out В началото миех веднага след прибиране и мажех крем, вечер пак така и сутрин кожата беше спокойна. И така до обяд, когато отидех да я взема - всичко се потваряше.. В един момент кожата започна да не се успокоява напълно, недависимо от моите опити да я възстановя. И така - едната сестра ми казваше, че е яла, другата - че не е, но така или иначе детенце си беше все гладно на взимане. Да не говорим, че като си видеше шишето за вода така го сграбчваше, че не можех да й го взема обратно.  #Cussing out
За съжаление това не беше всичко...
Два пъти в рамките на две седмици я взимах с наранявания по лицето. Единият път обяснението беше: " Ми, удари се в отворения прозорец на дограмата, ма нищо й няма, не плака много." Как нищо? Драскотината беше от средата на слепоочието до средата на ухото, естествено хвана коричка и не падна повече от седмица. Тъкмо взе да минава и ... "Ми с нея се случи инцидент.." Какъв инцидент, питам и те: "Ми, с друго детенце се скарали за играчка и понеже другото е по-голямо я е одраскало." И какво да видя - 20-ина драскотини по лицето, 17 от тях само на едната половина, десетина от тях доста дълбоки и видимо възпалени  #2gunfire Що за инцидент?! Къде е бил персонала на яслата през това време?! Очевадно е, че "инцидентът" е бил продължителен и несъмнено придружен с рев...
И това не е всичко...
Преди инцидента отивам да взема детенце към 16ч, звъня и както обикновено отварянето се забавя. Докато чакам се събираме 3 мами, звъним, пак никой. И така 10-15 мин. Накрая сестрата ни отваря и казва на едната от мамите: "Аууу, да знаете вашият син какъв жесток конюктивит има, направо му тече гной от очите!" Оказа се, че става въпрос за друго дете, а не това на тази майка. Оказа се също, че това болно детенце седи там от сутринта, никой не се е обадил то да бъде взето с цел навременно лечение и предпазване на останалите от заразяване. Отговора на сестрата беше: "Ми то е ангажимент на сестрата от първата смяна да се обади!"  #2gunfire
След всичко това взехме окончателно решение да спасим детето си от тази ясла и от тази градина! Та вчера се отписахме, освен нашето място там има още едно свободно за красирането на 17.11.2012г. Мислете, бъдете предпазливи и успех на класираните.

# 91
  • Мнения: 943
РАдост, освен това, че не са се обадили за болното дете, не виждам къде е проблема. Ти нали не очакваш, сестрите с магическа пръчка да накарат детето ти, да заспи или да не реве.
Ами да ти кажа, моето е 2-ра яслена и й отне доста време, да започне да заспива на обяд. Все още реве сутрин. За раните- не е приятно, но тези неща се случват за секунди. Как очакваш 2 жени да са до 20 деца едновременно. Знам, че това е голям проблем, но какво могат да направят те.
Аз съм много доволна засега от сестрите. Лошото е, че много ми боледува детето и не може да тръгне редовно.
Също можеше да говориш с тях за зачервеното дупе и да ги помолиш да ти мият детето.
Успех!

# 92
  • София
  • Мнения: 158
И ние не сме очаровани.
 Дисциплината в групата е на доста ниско ниво. Детето ми няколко пъти ми се оплаква, че е удряно, разтърсвано от учителките, защото не слушало. Казва, че не само него поступват, а всеки който не слуша. Говорих с тях и спряха, но се оправдаха, че били много бясна група и трудно се оправяли с 30 деца. Това не е изинение за мен за лошата дисциплина. Те са там да намерят начин са спрат боя между децата, грубите взаимоотношения помежду им.

# 93
  • Мнения: 943
Добре де, като сте недоволни, защо не се обърнете към директорката?
Защо не се съберете повече родители, не направите среща, за да говорите по тези въпроси?  Rolling Eyes

# 94
  • София
  • Мнения: 158
Добре де, като сте недоволни, защо не се обърнете към директорката?
Защо не се съберете повече родители, не направите среща, за да говорите по тези въпроси?  Rolling Eyes
В моя случай е късно да се организират родителски протести, след като три години никой не е протестирал и не са се организирали.... Смятам да продължа да разговарям с детето си и с учителките за взимоотношенията между децата, атмосферата в групата и ако се убедя, че проблемът трябва да се отнесе до директорката, ще го направя.

Искам да отбележа, че познавам поне две майки с по-малки деца- в ясла и в първа група, които са много доволни.

Последна редакция: ср, 14 ное 2012, 12:31 от Коти

# 95
  • Мнения: 39
как се казват сестрите от вашата ясла?
моят син мин. година беше в яслата сега е 1ва градинска и
мога да кажа, че съм доволна от яслата
той трудно свикна, но и до днес споменава една сестра от яслата и
много я обича. нз дали все още са същите.
на моя син бяха кака Вили и леля Мария /така ги наричаше синът ми/.

# 96
  • Мнения: 943
Да, това са сестрите на 2-ра яслена, от които аз съм доволна.  Peace

# 97
  • Мнения: 6
Дъгичка,
не очаквам от хората там чудеса, а съвсем нормални и адекватни неща. Все пак на тях съм поверила детето си и да го взимам гладно, жадно, немърливо почистено, нещастно и още повече - физически наранено, при това нееднократно, за мен е не просто ненормално... Може би сестрите в новата ни ясла имат магическа пръчка, защото детето ми не е ревало там нито първия ден, нито втория, нито третия  Laughing
Раните, с които ми я върнаха, нито са станали за секунди, нито са станали при пълна тишина и между другото. Аз сама гледах детето си повече от година, извеждала съм го всеки Божи ден навън, за да играе и да общува с други деца и да - случвали са се конфликти за играчка или за катерушка, но никога нито моето дете, нито чуждото са си тръгвали с десетки драскотини по лицата. Все пак затова сме възрастните - за да ги учим, възпитаваме и ПАЗИМ.
Какви 20, какви 30 деца?! В първата яслена група децата не бяха повече от 10-ина на ден, редовно задавах въпроси колко деца имат, опитвайки си да си обясня проблемите там с голям брой деца и отчасти да оправдая лелите, но не...
И накрая - да, говорихме, и пак говорихме, и ... нищо.

# 98
  • Мнения: 64
Здравейте, синът ми ще посещава 1-ва група в 19-то ОДЗ (знам, че са 2 първи групи, но не знам в коя ще е той). Ще съм благодарна за всякакви отзиви и съвети. Честно казано, темата ме разтревожи...

# 99
  • софия
  • Мнения: 2 140
Здравей,Sv.!Не се притеснявай!Моят син е в първа А група и съм доволна.Наистина,когато тръгна през септември,бях меко казано възмутена от атмосферата.Но,когато нещата се регулираха,разделиха се на групи,обзаведоха се и т.н.Нещата се промениха в положителна насока.

# 100
  • Мнения: 2
Здравейте,

Включвам се в темата, защото и ние имаме вече ВПЕЧАТЛЕНИЯ от яслена група на 19 ОДЗ "Деница".
Детенце ходи от 6 месеца, от които общо сигурно се събират около 2 месеца и нещо (като изключим болестите).
Още преди месеци прочетох какво сте писали и какви са отзивите ви, но се включвам сега, защото вече никакви РАЗГОВОРИ с екипа не помагат.
И ние не сме никак доволни. Отначало мислех, че всичко ще си дойде на мястото, че екипът просто още не се е сработил, че още персоналът не са свикнали с децата и децата не са свикнали с лелите, но вече проучвам частните ясли, за да се преместим.

Какъв е проблемът:
Детето изпитва страх от лелите, които работят там, събужда се с пищене през нощта , а като го водим сутрин и ги види, започва да пищи и се обръща на другата страна. Имам и по-голям син и съм преживяла тръгване на ясла с него и знам, че този етап е неизбежен. И това щях да го отдам на факта, че просто малкият не иска да се разделя с нас (въпреки, че доста време вече сме на ясла). Но от известно време разбирам , че НЯКОЙ от градината го удря през ръцете. Тъй като той не може да говори добре, не успявам да разбера какво точно се случва там, но случаят не е инцидентен. Още преди нова година се е случило за първи път и сега все още се случват някакви неща от този сорт. Показва ми, че го удрят през ръчичките, че го разтрисат.
Още при първите сигнали говорихме с персонала, но и от двете смени ни казаха : "Няма такова нещо!".
Не споменавам групата, защото това може да се възприеме от тях като обвинение, а аз на практика нямам доказателства именно КОЙ , в коя смяна какво е направил.

Освен това към общата картина трябва да се добави факта , че екипът има вътрешни търкания, което се отразява естествено на работата с децата. Също така не е за пренебрегване фактът , че няма къде да ги извеждат да играят нормално в слънчево време, и че дворът им прилича на Бейрут.

Детето ми не се чувства добре там (меко казано)!

Стиснах зъби за известно време, но не мога да понеса да виждам всеки ден детето си унило и тъжно в яслата, а като ме види се разплаква от радост все едно идва спасението. И така вече половин година.

Не знам дали за вас нещата са се променили в положителна посока, но ние се отказваме от този мач.

Последна редакция: вт, 05 мар 2013, 09:01 от Mimka_Yl

# 101
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 529
Mimka_Yl, много съжалявам за детенцето ти  Cry Наистина е много тъжно да го гледаш така и да знаеш, че не се чувства добре. Желая ти бързо да намерите решение на проблема и да се върне усмивката на лицата ви.
Моето детенце също беше прието само, че градинска група, но в крайна сметка не го записах и затова не мога да се включа с впечатления.

# 102
  • София
  • Мнения: 158
Mimka_Yl , при нас съществено не се промениха нещата, само детето, като че ли, посвикна с агресията. Дори, бих казала, отвръща със същото. Оплакват ми се , че и тя се бие.
За мен вината е в учителките. Имам база за сравнение, защото детето ми изкара 4 години в 56 ОДЗ. Там почти не съм чувала да се сбият деца. Атмосферата беше спокойна.
На есен  двете госпожи на дъщеря ми от 56 ОДЗ- г-жа Живкова и г-жа Христова поемат първа група. Препоръчвам ти ги, ако детенцето ти прави 3 г. през 2013 г.

# 103
  • София
  • Мнения: 39 035
Който иска да се мести - да се нареди от сега в системата.
Места горе-долу има!
Ние сме в бившата 19, сега 178 филиал и съм много доволна - детето свикна бързо с яслата, яде, спи, явно харесва госпожите.
Даже като го задържа вкъщи заради болест, сам тръгва да се облича да ходи на градина!
За проблеми с агресията засега даже не съм и чувала.

# 104
  • Мнения: 2
Да, за 178-ма  чуваме и ние хубави отзиви. Там опашката за обявените места е чудна!
Може би и защото е на удобно място за много хора, новичка е, и дворът им е обзаведен и приятен за игри Simple Smile    но явно и екипът е добър!

Ами, имате късмет!  Simple Smile

Ние за 19-то не можем да кажем хубави неща, за съжаление,
а така се радвахме, че сме приети. Sad


Общи условия

Активация на акаунт