Наистина ли ми е приятелка?

  • 3 754
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 121
Ако по банковата й сметка минават големи суми, не е нищо работа, щото трябва да се докаже произхода им.
И как ще иска извлечение от сметката , не знае ли какво и колко й пращат?

# 16
  • Мнения: 4 916
Глупости.
За всеки превод се вписва основание.
По-вероятно е превеждащият сумата да не се съгласи да трансферира заради различен титуляр по сметката (случвало ми се е с моя позната, която искаше да използва сметката ми за превод за надвнесена сума от НАП).
Аман от любители на криминални филми.

# 17
  • Мнения: X

Изобщо не са глупости. Преводи от/за чужбина над определена сума се докладват автоматично на данъчните. При нас тази сума е 10 000 крони. Аз никога не бих направила подобна "услуга" за над тази сума.

За антибиотика нямам думи. newsm78

# 18
  • Мнения: 121
Де да имах време за криминалета Wink

Ами ако напише като основание"захранване", данъчните няма ли да й търсят сметка от къде са тези приходи?

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
аз не разбирам, защо изобщо се съгласяваш да ти ползва банковата сметка. Дори близки хора се топят, какво остава за подобна приятелка! С банковите сметки е като с приемането на пакети за пренасяне през границата - достатъчно количество наивници са изгоряли и са съдени за дрога и какво ли не, само защото са сглупили да направят услуга. Затова хората питат на митницата дали сам си си приготвил багажа и дали багажът е твой, същото е и с банковите сметки -утре теб ще питат, пък ти обяснявай, че нямаш сестра. На когото му трябва, да си отвори банкова сметка, като и да ползва куриер. Ей ги на Уестърн юнион и какви ли не има за парични преводи!

# 20
  • Мнения: 4 916

Изобщо не са глупости. Преводи от/за чужбина над определена сума се докладват автоматично на данъчните. При нас тази сума е 10 000 крони. Аз никога не бих направила подобна "услуга" за над тази сума.

За антибиотика нямам думи. newsm78

Това "при вас" слабо ме интересува. Аз съм позволявала да ми използват сметката без проблем. Друг въпрос е дали плащащият се е съгласявал, след като е виждал разликата в името на титуляра.

Де да имах време за криминалета Wink

Ами ако напише като основание"захранване", данъчните няма ли да й търсят сметка от къде са тези приходи?


Глупости.
Колко банки са допускали основание "захранване" при разлика на титуляра.
Направо се учудвам с каква лекота вземате отношение към сериозни въпроси, от които нямате и слаба представа.



ПП - за пренос на пакети през границата си има утвърдени правила. Само който не го е правил, не знае.
Има си и митническа наредба, който се движи често, я следи всяка година.

# 21
  • Мнения: 60
Лично аз бих била обидена ако някой ми подари антибиотик. Обичам да ми подаряват смислени неща, нови и съобразени с моите харесвания. Имаше една особа от миналото ми, която винаги ми подаряваше използвани вещи, или попаднали й от някъде без пари. Много ми ставаше неприятно, особено когато ми се твърдеше колко прекрасни са въпросните. Като се започнеше със стари мартеници, щото сега нямало такива вече, и се стигнеше до мостри оставени й в работата за реклама + дрехи от 50-те, като които пак нямало вече. А ако някой не й подареше нещо ,което искаше ,винаги предварително, жална му майка.

# 22
  • Мнения: 4 916
Лично аз бих била обидена ако някой ми подари антибиотик. Обичам да ми подаряват смислени неща, нови и съобразени с моите харесвания. Имаше една особа от миналото ми, която винаги ми подаряваше използвани вещи, или попаднали й от някъде без пари. Много ми ставаше неприятно, особено когато ми се твърдеше колко прекрасни са въпросните. Като се започнеше със стари мартеници, щото сега нямало такива вече, и се стигнеше до мостри оставени й в работата за реклама + дрехи от 50-те, като които пак нямало вече. А ако някой не й подареше нещо ,което искаше ,винаги предварително, жална му майка.

 Grinning Виж колко са различни хората.
Аз бих се зарадвала на стари мартеници.

# 23
  • Мнения: 60
Лично аз бих била обидена ако някой ми подари антибиотик. Обичам да ми подаряват смислени неща, нови и съобразени с моите харесвания. Имаше една особа от миналото ми, която винаги ми подаряваше използвани вещи, или попаднали й от някъде без пари. Много ми ставаше неприятно, особено когато ми се твърдеше колко прекрасни са въпросните. Като се започнеше със стари мартеници, щото сега нямало такива вече, и се стигнеше до мостри оставени й в работата за реклама + дрехи от 50-те, като които пак нямало вече. А ако някой не й подареше нещо ,което искаше ,винаги предварително, жална му майка.

 Grinning Виж колко са различни хората.
Аз бих се зарадвала на стари мартеници.
За мартениците се сетих защото наближава празника, не мисля, че би се зарадвала на изтъркани пластмасови фигурки с ръждиви закопчалки за детето ти.

# 24
  • Мнения: 4 892

Изобщо не са глупости. Преводи от/за чужбина над определена сума се докладват автоматично на данъчните. При нас тази сума е 10 000 крони. Аз никога не бих направила подобна "услуга" за над тази сума.


Глупости са, права е аргун. Да не говорим, че от 1ви януари режимът на разплащания е още по-облекчен, особено за тези в ЕИП.

Дори не искам да пиша какво за мен е приятелството, много е далече от общоприетите норми и най-хубавото е, че имам истински приятели, с които споделяме едно мнение относно "изискванията" за приятелство.  

# 25
  • Мнения: X

Това "при вас" слабо ме интересува. Караш ли ми се или да? я по спокойно

Аз съм позволявала да ми използват сметката без проблем.   проблема си е твой. Твоя сметка, твоя отговорност. Това показва само колко си "наясно"


Направо се учудвам с каква лекота вземате отношение към сериозни въпроси, от които нямате и слаба представа. Ти пък от къде знаеш каква представа имам по въпроса. Май горното изречение се отнася изключително за теб,  тази сутуация.

# 26
  • Мнения: 4 916

Това "при вас" слабо ме интересува. Караш ли ми се или да? я по спокойно

Аз съм позволявала да ми използват сметката без проблем.   проблема си е твой. Твоя сметка, твоя отговорност. Това показва само колко си "наясно"


Направо се учудвам с каква лекота вземате отношение към сериозни въпроси, от които нямате и слаба представа. Ти пък от къде знаеш каква представа имам по въпроса. Май горното изречение се отнася изключително за теб,  тази сутуация.



Това явно е от секцията "Нещо тъпо".

# 27
  • Мнения: 121

Изобщо не са глупости. Преводи от/за чужбина над определена сума се докладват автоматично на данъчните. При нас тази сума е 10 000 крони. Аз никога не бих направила подобна "услуга" за над тази сума.

За антибиотика нямам думи. newsm78

Това "при вас" слабо ме интересува. Аз съм позволявала да ми използват сметката без проблем. Друг въпрос е дали плащащият се е съгласявал, след като е виждал разликата в името на титуляра.

Де да имах време за криминалета Wink

Ами ако напише като основание"захранване", данъчните няма ли да й търсят сметка от къде са тези приходи?


Глупости.
Колко банки са допускали основание "захранване" при разлика на титуляра.
Направо се учудвам с каква лекота вземате отношение към сериозни въпроси, от които нямате и слаба представа.



ПП - за пренос на пакети през границата си има утвърдени правила. Само който не го е правил, не знае.
Има си и митническа наредба, който се движи често, я следи всяка година.

Ти май банка си виждала само на улицата.Всеки може да захрани чужда сметка, но не може да тегли средства от нея и да ги пренарежда. ooooh!

# 28
  • някъде някога
  • Мнения: 30
не ти е приятелка, поне не такава на която да може да разчиташ в трудни моменти.

# 29
  • Мнения: X


АРГУН: ти май не разбираш. Всеки може да захрани моята сметка. Да.
Но, ако сумата е достатъчно голяма и аз после съм я изтеглила(за да я дам на приятелката си, например) или употребила, то после трябва да обяснявам тези доходи от къде са и да им платя данък.

Общи условия

Активация на акаунт