19:45Лека нощ, деца!: Чудовища и пирати

  • 12 481
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 010
Ей, как се кефя, че не гледаме ТВ!!!

Последна редакция: нд, 05 фев 2012, 20:24 от Пепеляши

# 16
  • Мнения: 510

Детето ни само казва, че това което дават е страшно и няма да го гледа. Няма такива анимации честно! Къде останаха мечетата с добри сърца и анимираните приказки по Андерсен. Това сега е... като реалността покрай нас- пълна лудост. По- добре без детски  Stop

# 17
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Мен пък ме дразни искерно това, че всеизвестния част "осем без десет", резервиран за Сънчо от време оно, почти никога не се спазва, то не са Евровизии, тототиражи, тъпи предавания и то на запис, и все пак за да отбият номера пускат някаква глупост за 3 минути. Не коментирам филмчетата, по мое мнение също или ужасни или грозно нарисувани.

# 18
  • Мнения: 1 050
Гледахме Сънчо само докато даваха "Випо", откакто свърши изобщо не превключвам. Веднъж гледахме за някакви призраци, които живеели в някаква стара къща. Shocked Детето го гледаше малко странно.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 603
Мен пък ме дразни искерно това, че всеизвестния част "осем без десет", резервиран за Сънчо от време оно, почти никога не се спазва, то не са Евровизии, тототиражи, тъпи предавания и то на запис, и все пак за да отбият номера пускат някаква глупост за 3 минути. Не коментирам филмчетата, по мое мнение също или ужасни или грозно нарисувани.

Абсолютно.
Някак "традицията повелява" всеки ден в 19,50 да започва Сънчо.
Честно казано, предизвикалото възмущение детско, не ми се струва чак толкова неприемливо /уточнявам, че го пуснах без звук - ситуацията не позволява/. По cartoon съм засичала далеч по-безумни детски.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 190
 За днес ето програмата от сайта на БНТ:

19:45 Българската песен в "Евровизия 2012" 
19:50 Лека нощ, деца!: Реката 


да видим традицията как ще повели да се натикат всичките реклами и евровизии
ще се опитам за засека в колко часа точно ще започне Сънчо

"Реката" е много готино българско детско!

# 21
  • Мнения: 2 652
Мойто хич не хареса "Реката", но защото било много кратко. Каза да "пиша бележка" на Сънчо да вземели мерки  Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 5 190
Как да го хареса, една вечер беше просто парченце от филмчето. Може да сте гледали точно него. Песничката много ми харесва Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 1 010
Ако почнат да повтарят "Зайчето с карираните уши", "Педя човек, лакът брада" и т.н., ще свърши работа.

Хайде да им пратим на БНТ един призив с повечко подписи! Simple Smile

# 24
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Ако почнат да повтарят "Зайчето с карираните уши", "Педя човек, лакът брада" и т.н., ще свърши работа.

Хайде да им пратим на БНТ един призив с повечко подписи! Simple Smile


 Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 074
Има чудесни образователни Лека нощ деца. Ако просто вземат да преведат руските, ще имаме едни доволни и щастливи деца. Толкова много неща дават там и учат децата, не само да показват филмчета!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 010
Дай примери с линкове, по възможност. Simple Smile

Аз се сещам за най-нашумялата руска анимационна поредица "Маша и медведь" - синът ми на 9 много я хареса. Че даже я цитира Simple Smile

http://www.youtube.com/watch?v=CSdGB_r6ZkQ

Супер жизнеутвърждаващо, цветно и слънчево филмче. За приятелството.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 190
Мойто хич не хареса "Реката", но защото било много кратко. Каза да "пиша бележка" на Сънчо да вземели мерки  Mr. Green

Дааа, дадоха ни да помиришем малко парченце от началото на филмчето, тъкмо се заформи сюжет и клъц!
Останах изумена, защото за пръв път седнах да гледам с децата и осъзнах мащаба на гаврата.


Ето какво пише на сайта на БНТ за рубриката, в червено моят коментар:
Лека нощ, деца!
Излъчване – всеки ден от седмицата без неделя (щото в неделя децата няма да лягат да спят или са на кръчма )
Час на излъчване: 19:50 часа (никога не се спазва)


Рубриката е за децата от 3 до 63 години ((как така на 63, а на 64? Нелепо място за шеги. Трябва да се каже от 3 до 7 и толкова. Без убийства, канибали, пирати и простотии))
 В нея всеки може да види любимите си български герои и сюжети, измислени от най-добрите наши писатели и поети, и изиграни от най-известните български драматични и куклени актьори ( (ХА-ХА-ХА! дОЛНИ ЛЪЖИ! тОВА Е САМО ПО ИЗКЛЮЧЕНИЕ.)

Сънчо е любимият герой на няколко поколения български деца. Приятели на Сънчо са и известни наши художници, аниматори, композитори и певци. (най-големите приятели обаче са авторите на заставката -. често пъти по-дълга от самото нещастно филмче/песничка, както тази вечер напирмер. Обаче авторите на оригиналната и любима песничка на Сънчо не са приятели и пари не им се полагат за авторски права))


Рубрики:
- “Приказки за разказване”;
- “Джунглата разказва”;
- “Песенно албумче”;
- “Весело букварче”; ((НЕЩО СВЪРЗАНО С БУКВИТЕ НЕ СЪМ ВИДЯЛА ЗА 6-7 ГОДИНИ  ГЛЕДАНЕ НА сЪНЧО)

- “Направи си приказка”;
- Чужди анимационни филми. .. ((КИТАЙСКОТО ШИРОКО ЗАСТЪПЕНО))

Последна редакция: пн, 06 фев 2012, 22:30 от търся си ник

# 28
  • София
  • Мнения: 1 074
"Маша и медведь" е великолепно!! Точно го гледаме и ние, аз го уча малкия на руски от бебе Wink)))

Иначе ето ви варианти:


http://www.youtube.com/watch?v=FwcQO4PX_i0

Има животни и водеща, които учат на полезни неща.

# 29
  • Мнения: 85
Момичета, ние нямаме българска телевизия, но не е голяма загуба  Laughing

Често от тук пускам на децата аудио драматизации, от старите плочи и касети. Много са.
http://www.youtube.com/user/LoraMarina#g/c/808D0DFF9ABC8AFB

От тук кратки филмчета, над 500 бр, Болек и Лолек, патето Яки, Ум Белият делфин и подобни
http://www.youtube.com/user/Sunchomania/videos

Просто се абонирайте за двата канала. В първият има и много стари български филми, както за деца, така и за възрастни.

Общи условия

Активация на акаунт