Има ли жени отслабнали през своята бременност?

  • 11 512
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 59
благодаря ти светлица но ве4е ми писна от сериали от вси4ко ас от пет години все в къщи и си гледам другото дете той е с асма сега почна предучилищна но само о обяд и пак не мога да работя.едва ли ти би изтърпяла толку време в къщи. Sad

# 46
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Така е, но точно затова трябва да намериш стимул и да се съвземеш. Само сериалите ли забеляза от поста ми? Че ти има да стоиш вкъщи още две години с бебчето. След две години вече съвсем ще си се сдухала. Сега е момента да се занимаваш с нещо полезно. Помисли си - все някога ще трябва да тръгнеш на работа, след примерно седем години вкъщи. Можеш докато си стоиш у вас да учиш език, да опресняваш знания в областта, в която работиш, да се развиваш, дори да поупражняваш и писането. Инвестирай в себе си, в знания, това е страшно ценно.

# 47
  • Мнения: 534
Аз също 5 години вече си стоя в къщи.Винаги има какво да правиш.Не говоря за задълженията и домакинската работа(тя не свършва ooooh!).Аз бродирам картички ,гоблени,гледам цветя,правя за великденска украса ,за Коледа също .Събирам си черупки от яйца които декорирам.Ровя се из нета за най-различни неща от този род.Ако се интересуваш само и единствено от проблема си ще си нервна още повече.Не казвам ,че ти е лесно ,но за да си пълноценна за семейството и децата си трябва да се разтоварваш и занимаваш с нещо ,което да не те изнервя и затруднява.

# 48
  • Мнения: 11 607
Сваляла съм килограми и в началото, и в края на бременността.......Никакви здравословни проблеми с бебетата.......Когато тези килограми са в разумни граници не би трябвало да има проблем.

С последната бременност наддох 4кг., бебо се роди 3,950кг./54см. - бях следена от лекар, нямах проблеми......

Успех, спокойствие, ангажирай си вниманието с нещо любимо и повече позитивизъм! Peace

# 49
  • Мнения: 45
Според мен чуваш твърде мого успокоителни думи тук, които само измамно ти дават спокойствието и отговорът, който искаш да чуеш.  Rolling Eyes

По време на бременност всичко се променя. Нуждите на организма също нарастват в съответствие с нуждите на растящия плод.
Затова какво е нормално или не трябва да се вземат предвид много фактори:

Първо трябва да се започне от там-  с какви килограми и на какъв ръст стартираш бременността!
Момиче, което е високо 170 см (например) и тежи 90 кг (пак например!) ще бъде нормално и по-точно няма да е притеснително ако свали няколко килограма, но съвсем няма да важи същото ако си висока 170 см, но тежиш 50 кг!

Второ- да ако повръщаш е нормално да има задръжка на качването на килограми или дори да отслабнеш( ако тежиш 50 кг например, не трябва да отслабнеш с повече от 2.5 кг), но имай предвид, че с повръщането освен, че отслабваш, се и обезводняваш, и губиш калий. Това може да се окаже пагубно и да, може да предизвика спонтанен аборт.

До тук, аз лично не виждам нищо нормално и успокоително.

Ако беше така, нямаше да има патологично състояние на бременнността, което се нарича Hyperemesis gravidarum.

А щом има патология, значи има проблем.

Посети гинеколога си и обсъди с него проблема, защото всяка патология по време на бременност може да застраши бременността, а до колкото виждам, ти съвсем не искаш това!

  bouquet
Peace

# 50
  • Мнения: 6
Здравейте,
Според мен дали ще отслабнеш или наддадеш е индивидуално. Аз съм в пети месец и не съм качила и грам. Първите 3 месеца бях отслабнала 4 кг., а нормално си тежа 50 кг. Но при мен е от структурата не мога да пълнея.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 466
когато забременях бях 80 кг. когато отидох да раждам бях 75.Корема ми растеше задника слабееше бременеех си чудесно и леко имах леко раждане.Но и никога не съм повръщала може би 1-2 пъти за цялата бременност.Лекарката се учудваше заедно с мен ,но не намираше нищо тревожно в изследванията ми.Пожелавам ти успех  и лека бременност слабеенето не е задължителен сигнал за тревоги .

# 52
  • Мнения: 2 052
В началото на 4-ти месец съм и съм свалила 2-3кг. (в началото на 3-ти месец ги свалих), и до сега не съм качила нито грам, на моменти даже се притеснявам, но сега уж започнах да си хапвам малко повечко, та ще видим по-нататък...  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт