Отговори
# 690
  • Мнения: 5
Hope<3 И аз имам същият проблем с ходенето до тоалетната... но през 2-3 дни успявам  Embarassed

Снощи усетих нещо като еднократно пулсиране ниско долу в корема. И днес го усещам пак от време на време. Дали това са ритничета?  Rolling Eyes Ох, дано да са! Praynig Simple Smile

Като стана дума за болки в кръста, да ви питам, дали е вярно, че след раждането трябва много да се пазим да не вдигаме тежко, да не се навеждаме рязко и т.н., понеже има опасност да се появи някакво заболяване на кръста? Една майка ми го каза, но като съм питала други хора никой не беше чувал за такова нещо...  Rolling Eyes

# 691
  • Мнения: 12
Hope<3 И аз имам същият проблем с ходенето до тоалетната... но през 2-3 дни успявам  Embarassed

Снощи усетих нещо като еднократно пулсиране ниско долу в корема. И днес го усещам пак от време на време. Дали това са ритничета?  Rolling Eyes Ох, дано да са! Praynig Simple Smile

Като стана дума за болки в кръста, да ви питам, дали е вярно, че след раждането трябва много да се пазим да не вдигаме тежко, да не се навеждаме рязко и т.н., понеже има опасност да се появи някакво заболяване на кръста? Една майка ми го каза, но като съм питала други хора никой не беше чувал за такова нещо...  Rolling Eyes
        Така е аз точно след раждането имах проблеми с кръста наложи се да ходя няколко пъти на рехабилитатор вдигах тежко и така се бях осакатила , но мисля че и като цяло там ми е слабо място .

# 692
  • Мнения: 0
Здравейте мили маминки, аз рядко успявам да се включа, но ви чета и ви изпращам много положителна енергия. Не мога обаче да не споделя с вас новината, че нашите близнаци ще са мъже  Simple Smile. Вчера бях на ФМ и слава Богу всичко беше нормално. Доктора ми каза, че те си взимат от мен всичко което им трябва, а сега главната задача е аз да се стъбилизирам от анемията. Каза ми, че е много важно да ям белтъчини, защото липсата им води до отоци по тялото и събиране на вода. Затова хапвайте повечко риба, месо, яйца и сурови ядки, особено орехи. Целувки на всички!  Hug

# 693
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 489
Здравейте, момичета! Grinning
nelinadg, честити ти 2 комплекта сини гащи! stork-boy stork-boy
nikol, най-вероятно са ритничета. Grinning Hug И аз ги усещам по същия начин, вече от няколко дена. Най-често следобяд и вечер, понякога и сутрин. Понякога на серийки, понякога по 1-2.
viki_veni, аз първите ритничета ги усетих още в 16та г.с, но не бях сигурна, тъй като ми е за 1ви път. После цяла седмица(17та) не усещах нищо. Когато на 7ми февруари(в 18та гс) ги усетих отново, вече бях сигурна, че са ритничета. От тогава ги усещам всеки ден, кога повече кога по-малко.
Наскоро разбрах следното суеверие-на датата, която усетиш 1вото ритниче- на тази дата ще родиш(примерно 7ми февруари, ще родиш на 7ми юли). Една приятелка ми го каза, тя с 2рото и 3тото си дете е запомнила и каза, че точно така станало. Само че аз мисля, че 1вото ритниче беше на двайсе и някой януари, но не помня(а и не съм сигурна) точно кога. Здраве да е. Simple Smile

# 694
  • Мнения: 59
Значи най вероятно са ритни чета просто се притесних е не съм ги усещала тези дни,нали казват че ако не ги усещаш поне 10 пъти на ден може да има проблем,уф голяма паника съм,с първото не бях чак така. Simple Smile

# 695
  • Мнения: 2
Здравейте, красавици. Flowers Sunflower
Днес цял ден пренареждаме едната стая и чак сега седнах на спокойствие...иначе от сутринта съм на линия и ви чета малко по малко.
Наистина дават времето да се оправя и много се колебая, коя тема да избера. Страшно много копнея за  sun"топлото слънце" но ако трябва да съм реалист май пак ще е   madnoel"малък сечко" . Вече наистина ме побъркаха тези студове.
Julski_Izgrev, добре дошла и от мен Heart Eyes Пожелавам ти прекрасни бременни месеци.
Anitka!, благодаря за красивата закуска...направо неустоима. newsm76
Hope♥, аз от самото начало го имах този проблем и нещото, с което се спасявам е сутрин, на гладно преди кафето по една глътка зехтин. За това майка ми каза и беше права..доста се дърпах в началото, защото не е особено приятно, но за стимул може да прочетеш някои неща в нета за зехтина и като разбереш на колко неща в организма помага, някакси е по-лесно да се прежали човек.
nelinadg, честити сини новини и то по две stork-boy stork-boy
Niya_Petrova, благодаря ти от сърце за поздрава Heart. Тази певица за мен беше една от НАЙ-невеоятните. Страшно много ме изненада смъртта й. Наистина ми стана много мъчно.

# 696
  • Мнения: 0
Здравейте отново момичета!
Цял ден съм в мола и си купих и някои дрешки за бременни  Heart Eyes, едно клинче и една туника, както и едно  панталонче, че нищо не ми става от моите, не че нося но да имам за всеки случай.
Ния мерси за поздрава, много тъжно за Уитни, ноооо наркотиците не прощават на никого, а тя от доста време се бори с това, явно просто не е успяла.  Cry Беше невероятна певица - едва ли ще се роди друг такъв глас.
Момичета нямам търпение да дойде сряда и да чуя тоновете на бебето, не го усещам и като ви чета непрекъснато с тези ритничета и се шашкам че аз не го усещам. По книгити трябваше да го усетя за първи път на 8 февруари, преди това усещах само едно пърхане, но ритник не съм усетила честно казано. На 23 пък съм във Варна при Давидков и искам да видя дали всичко е наред с хромозомните изменения. Въобще само притеснения  Sad
nelinadg чудесни новини мила, честити ти двойни  stork-boy Много се радвам за теб  Hug
В Бургас е необичайно топло и се чудя от утре какво ли ни чака  newsm78.
За гаденето Сузи каквото и да правиш мила, докато не мине периода ще имаш такива моменти, но после се забравя  Hug

# 697
  • Мнения: 2 401
Привет момичета!
Пепина, за пиенето на прекалено много вода съм чела, че натоварва бъбреците, способства за изхвърлянето от организма на ценни за него вещества и други неща в тоя дух, но ти така или иначе каза, че ще се консултираш с доктора си и той ще си каже мнението.
Вики, няма такова нещо да ги усещаш ритничетата по 10 пъти на ден, това по-скоро важи само за последните месеци. Иначе и аз нямам много ясни усещания, само отвреме навреме усещам като леко побутване.

# 698
  • Мнения: 11
Здравейте мами, включване и от мен!  Heart Eyes
Днес цял ден шетам и едвам сега успявам да седна да Ви изчета от вчера сутрин  Blush
Мами да Ви се похваля смених си цвета на косата  Flutter, и сега се харесвам много! От кестенява, на патладжан , мъжлето много ме хареса  Heart Eyes  Вчера сутрин, направих кашкавалените сандвичи, станаха супер , но не ми понесоха на стомаха и цял ден ходя до тоалетната  Blush
Да ви попитам нещо различно от ежедневните ни темички, на някоя от Вас появили ли са се по корема и гърдите, червени бенки? Поне аз на това го оприличавам, имам много по корема и гърдите  newsm78 Също така да Ви се оплача, че кожата ми е станала много суха, и най- вече ореолите на гърдите ми, дори се белят  #Crazy Мажа се с много лосион, но нищо не ми помага! Да ми препоръчате нещо?

Черпя Ви по едно парченце чийзкейк, домашно приготвен! Да Ви е сладичко  Hug

# 699
  • Мнения: 59
Мерси звездичке дано не е нещо притеснително,съвсем съм забравила от първата бременност. Simple Smile

# 700
  • Мнения: 8
pepina_79  изобщо не се оплаквам от гаденето щом няма повръщане  Sick доста добре ми действат препечените филийки сутрин, яденето помалко и по-често, и тук бях прочела за ментови бонбонки  Simple Smile почти постоянно имам в устата бонбон. Аз по едно време бях станала много чувствителна към миризми и по често ми се гадеше,сега ми е по добре  Simple Smile  Hug

# 701
  • Мнения: 0
pepina_79  изобщо не се оплаквам от гаденето щом няма повръщане  Sick доста добре ми действат препечените филийки сутрин, яденето помалко и по-често, и тук бях прочела за ментови бонбонки  Simple Smile почти постоянно имам в устата бонбон. Аз по едно време бях станала много чувствителна към миризми и по често ми се гадеше,сега ми е по добре  Simple Smile  Hug

Значи си щастливка мила, аз повръщах като "разпрана", но и този период мина!
Ема нещото което ми е любимо и не мога да му устоя е чийзкейка, затова с удоволствие ще се почерпя  Hug И чакаме снимки с новата коса  Rolling Eyes, сигурна съм че си готина мацка и така  Hug
Звездичка дано не се окаже нищо сериозно, че лошо тогава  Sad
Момичета наближава деня на влюбените, а аз нямам никакво настроение за празнуване, освен това наближава и рожденния ми ден, сигурно затова съм и депресирана, знам ли  Joy Влизам в т.нар Христова възраст, а се чувствам в момента все едно съм минала 50-те  Shocked мислех че съм преодоляла бързата смяна на настроенията, ама явно не  ooooh!

Последна редакция: нд, 12 фев 2012, 18:47 от pepina_79

# 702
  • Мнения: 8
pepina_79  аз само 8-9 пъти и това беше, дано няма повече...
Изобщо не ги мисли годините, важно е на колко се чувстваш  Hug и на мен не ми е на акъла, че съм на 31 и на 32 ще стана майка за пръв път,но това е положението няма как  Simple Smile
Ema08  червени бенки нямам,но това със беленето го имам и аз. Мажа се с олио за бременни след къпане, кожата ми става мекичка и не се бели. След 2-3 различни марки които смених най-накрая си намерих подходящото,до следващо къпане кожата ми още е мека сякаш току що съм се намазала, но ако не се намажа... Пробвай с олио за бременни. Hug

# 703
  • Мнения: 2 732
Сузи 1 ,а какво точно представлява това олио за бременни ?За първи път чувам за такова.
Аз пък забелязах ,че наобяд като се нахраня и ми отмалява случвало ли ви се е ? На какво може да се дължи ?
Пепина винаги си звучала оптимистично ,днес какви мисли ти се въртят -изтривай ги веднага Wink Hug.
Ha-ho къде се загуби пак .Липсваш ми .Добре ли е малката ?
Тери как сте ?Оправи ли се детето ?
Ема много си се вихрила днес в кухнята Wink.
Анитка и мен ме боли кръста -ама така ще е .
Днес и аз излязох малко да се разтъпча -голям студ беше тук .Детето поне се повози на шейната .
Лека вечер на всички !  bouquet

# 704
  • Мнения: 8
ell7 , това е олио за бременни против стрии (тук така пише на шишенцата), попитай в аптеката  Simple Smile немога да те насоча към марка,защото не съм в бг и са различни,но мои приятелки в бг са ползвали.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт