Бременни мами от РУСЕ 2012г.

  • 28 351
  • 231
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 092
Пипи Дългото чорапче всяко раждане е уникално, така, че колкото бебета - толкова различни истории. Аз лично преносих 7 дни след което ми изтекоха водите. Приеха ме, но докато родя минаха почти 2 дни така, че си постоях в предродилна и се нагледах... Не го мисли и не се притеснявай. Ако искаш може да отидеш на някой отворени врати, които АГ-то организира с ЛЛЛ. Така ще видиш обстановката и ще се успокоиш.
И на всички мами мога да препоръчам срещите и бебешките кафета на ЛЛЛ. От там аз научих много ценни неща, които ми помогнаха с бебчето.

# 61
  • Мнения: 43
Момичета, честити и здрави бебоци!  bouquet
Моля, когато имате възможност разкажете как мина всичко - от приемането, какво следва в предродилна /клизми, тонове.../, появяването на бебето /дават ли го на майката, гривната с номера пред вас ли я сложиха/, кога ви донесоха бебето, в стаята при вас ли е бебето, колко жени са в стая, за избор на екип предварително ли се плаща или кога, и накрая - нещо, което приятно ви е впечатлило.
Благодаря предварително!  bouquet

  Значи, мен първо ме прегледаха за разкритие, доктора установи  3 см и каза да постъпвам.От там нататък те поема или акушерката или някоя сестра.Записва ти данните, води те в пред родфилна- докато раждаш багажа ти е там.После ти правят клизма.Ако има нужда те включват на системи(не те съветвам да раждаш с системи, доста по-болезнено е според мен)Апарата с тоновете е постоянно вкючен.Аз лично родих с принудително секцио с пълна упойка и за това не можах да видя бебето си след раждането, а чак на другия ден следобед.Но при нормалното раждане  май ти дават да го гушнеш и видиш и после след 2-3 часа три го дават.Ако искаш може да стои в стаята ти, ако искаш можеш да го вземаш само за храненията.Стаята в която аз бях беше двуместна.Другите са по  3 мискя че.За избора на екип май си плащаш като постъпиш, после ти носят фактурата.Храната не е хубава,  но могат да ти носят чанти долу и ти ги доставят до горе.като цяло съм доволна от отношението.Имаше 2 противни сестри..които мрънкаха ..но се пр4еживява.
Леко раждане ти желая Simple Smile

# 62
  • Мнения: 0
Здравейте,бъдещи и настоящи мами от Русе.На 1.08 родих секцио второто си момиченце и вече сме си в къщи,доволни и щастливи.искам да споделя с вас как мина всичко .Приеха ме  на 31.07 вечерта ,преглед ,клизми и запис на тоновете  на бебка,това ми правиха .На сутринта ..събуждане в 5.30,температури визитации и след това отново запис на тоновете ,докато дойде време за самата операция.В 8.30 ме смъкнаха в операционна  следва поставяне на спиналната упойка /не е страшно/и в 8.50 вече, бебата се появи на бял свят,показаха ми я веднага ,в 9,20 операцията приключи и ме преместиха в реанимация,към обяд упойката премина и вече си движех краката.Вечерта към 22.00 ме раздвижиха ,и добре че го направиха още същата вечер,на сутринта всичко беше по лесно за мен ,ставането беше по малко болезнено и по обяд ме преместиха при малката буболинка..........урааа вече бяхме заедно и всичко е чудесно.На 5-ия ден ни изписаха и ето ни в къщи доволни ,щастливи и спокойни. Simple Smile

# 63
  • Мнения: 1 310
Момичета,честити бебоци! Да са ви живи и здрави и само да ви радват!  bouquet Hug
Благодаря ви за споделеното!  bouquet

# 64
  • Мнения: 18
и ето ни в къщи доволни ,щастливи и спокойни. Simple Smile

Честито  newsm51
Мн се радвам, че всичко е минало добре и са ви изписали след задължителните 5 дни! Браво!

А само да попитам кой направи операцията и беше ли с избор? И...поставят ли новороденото на гърдите на майката или тук при нас това все още са "подробности", т.е. не е практика?!?!

# 65
  • Мнения: 0
Благодаря!Отговарям веднага на въпроса,....избрах си д-р Тончева  да извърши раждането,понеже е секцио и имам голямо доверие като лекар ,тя изражда и каката преди близо 4 години и останах много доволна от отношението и като лекар и като човек!Всичко мина перфектно както и очаквах! Simple Smile А,относно това дали поставят бебето на гърдите на майката .....няма такова нещо ,освен ако попаднеш на по-човечна сестра да ти обясни ,като попиташ,иначе никой не ти обяснява нищо за бебето ,как  да кърмиш и т.н.

# 66
  • Мнения: 1 310
Ох, д-р Тончева е и моят лекар!  Heart Eyes
Скоро една позната влезе за задържане в АГ и сподели, че било фраш. Държали я половин ден в предродилна зала, защото нямало места.  newsm78

# 67
  • Мнения: 18
Аз пък реших, че с новото родилно са дошли и световно използваните /но за нас все още нови/ практики. То ние още с отношението не може да се оправим, какво остава за друго...

Не мога да разбера, защо като лекари и акушерки положили клетва, тези хора не се грижат за създаването на най-добрия сценарий за една родилка?!??! Като че ли по 100 пъти раждаме, че го омаловажават...само се ядосвам, както и да е   bouquet

# 68
  • Мнения: 1 310
peace123, предполагам, че всичко зависи от състоянието на бебето. Моето беше посиняло и нямаше как да ми го оставят върху мен. Това преди 8 години в Ескулап. Позната сподели, че са и го дали.

# 69
  • Мнения: 18
Дааа. Аз съм съгласна, че ако има нещо, дори и на пръв поглед не така обезпокояващо, много ясно че е редно да се погрижат за бебо.

Предположих, че независимо от състоянието на родилката и бебето в болницата просто нямат такава практика.

Приятно съм изненадана от посочения пример от теб за твоята приятелка  Hug
Дано не е единичен случай или само при определен доктор  Peace

# 70
  • Мнения: 1 310
Дано не е единичен случай или само при определен доктор  Peace
Хм. Виж за това не съм се замисляла... Rolling Eyes Тя ражда при дежурния лекар, трябва да я попитам кой е бил. Thinking

# 71
  • Мнения: 2
Милички, здравейте!
Аз родих на 10ти юли, така, че си имам вече бебче Simple Smile
Отностно АГто много съм разочарована и живот и здраве ако имам второ ще родя в Тутракан.Родих секцио понеже вдигнах кръвно при д-р Зарзаланов, няма да дам подробности, но беше много гадно от към отношение на сестрите които се занимават с бебетата доста караници имаше,но няма да ви обяснявам, на бъдещите мами пожелавам много късмет и кураж и това минава Simple Smile сега да ви кажа http://www.pakostnik.com/bg/promotions.php от нета и по точно от този онлайн магазин си купих леглото и съм доволна за 140лв си взех легло, което тук в Русе по магазините е 300лв, всичко друго от магазин доналд дък, който е в родина най-големия Simple Smile Боденца си взех и о макаронената, българското за мен е най- добро Simple Smile Друг съвет за кърмата,ако не ви е храниелна яжте ядки и пийте само домашно прясно мляко.Как да си проверявате кърмата дали е хранителна, изцедете малко кърма в лъжичка и изсипете една капка кърма на нокътя на палеца си ако капката кърма потече, значи кърмата ви е рядка и не е хранителна, ако капката не се разтече ами си остане цяла на нокътя значи кърмата е мазна и хранителна Simple Smile

# 72
  • Мнения: 1 310
MuMKaTa, честита рожба!  bouquet
Относно прясното мляко и проверката с нокътя за нехранителната кърма - това са отживелици от миналия век. На кърмачки не се препоръчва прясно мляко и няма такова понятие като нехранителна кърма. Съставът на кърмата се променя постоянно според нуждите на бебето. Не пиши така, че ще заблудиш някого.
Най-добре да се чете преди да се говори, пише или действа. Peace

# 73
  • Мнения: 1 092
Друг съвет за кърмата,ако не ви е храниелна яжте ядки и пийте само домашно прясно мляко.Как да си проверявате кърмата дали е хранителна, изцедете малко кърма в лъжичка и изсипете една капка кърма на нокътя на палеца си ако капката кърма потече, значи кърмата ви е рядка и не е хранителна, ако капката не се разтече ами си остане цяла на нокътя значи кърмата е мазна и хранителна Simple Smile

Това са глупости. Не заблуждавай момичетата, които не са чели достатъчно, защото темата е сериозна.
Тези които се интересуват от кърменето срещата на ЛЛЛ този месец е на 15 септември, 10.30 ч в сладкарницата на хотел Рига. Всички са добре дошли, независимо дали имат или нямат конкретни въпроси.
Инъче честита рожба! Да ти е живо и здраво детето, а на теб бързо възстановяване!

# 74
  • Мнения: 14
Здравейте,

Моят термин е 11.11.2012 и дай боже ще си имаме момиченце. Интересува ме провеждат ли се още такива представяния на АГ-то, ще ми е много интересно да отида на такова. някъде прочетох, че е всеки втори вторник от месеца, което означава, че би трябвало на 11.09 да има такова. Благодаря предварително, ако някой има информация.

Общи условия

Активация на акаунт