Бременни мами от РУСЕ 2012г.

  • 28 337
  • 231
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 82
Момичета, извинявам се че си задавам въпроса тук, но не мога да се оправя с форума и разделите в него.
 По график днес ми е термина, но по всичко личи, че ще преносвам (явно заради хипотрофията на бебка). Моля ви, тези които са преносили да ми кажат, как стоят нещата с приемането в АГ-то. Не мога да се свържа с гинеколога си и не сме говорили по този въпрос, само ми обясни за болничните. Та кога да вляза за предизвикване на раждането? Дано не се налага с тези болки и контракции които имам ми се ще всичко нормално да си тръгне. За съжаление болките не са тези които трябва да са, а контракциите ми спират през нощта. Това ми е второ раждане, първото беше 5 дни преди термин, като малката също беше с хипотрофия 2-3 седмици. Тогава тръгнах с изтекли води, 2 см разкритие и никакви други симптоми.
 Благодаря предварително.
 

# 151
  • Мнения: 83
Ако ще раждаш без избор на екип-иди в АГ-то на регистратурата и обясни как се чувстваш-ще те пратят на тонове и преглед и ще ти обяснят кое как.Не забравяй изследванията си от ЖК и личната карта.Успех Hug

# 152
  • Мнения: 1 092
princesa аз преносих 7 дни, но не е имала малката хипотрофия. Всичко си беше нормално. На мен доктора ми каза, че е нормално детето да се роди до 7-14 дни след термин (както и е нормално да се роди 2 седмици по-рано). Направи ми запис на тоновете и след като се установи, че всичко с бебето е наред ми каза да дойда след седмица (7 дни след термин). Така се процедирало. По стечение на обстоятелствата водите ми изтекоха на същият ден на който трябваше така и така да ме приемат. Раждането ми го придизвикаха обаче защото нямах контракции. Предизвикаха го с вагинална таблетка.
Най-добре е обаче да се посъветваш с лекар!!!

# 153
  • Мнения: 0
princesa както каза  tara31  аз бях за 17 февруари ,но на деня нищо чувствах се ок отидох в АГ-то прегледаха ме айде на тонове бях си взела и багажа за всеки случай и ме приеха пожелавам ти леко раждане ,ако това е възможно Simple Smile

# 154
  • Мнения: 82
До преди малко се рових в интернет и различни сайтове и търсех възможни причини за преносване на плода. Открих, че по дългия от 28 дни менструален цикъл също е вероятна причина. Моят цикъл беше на 30 дни всеки месец. По някога се е случвало отклонение с 2-3 закъснение. Но на следващия месец винаги е идвал на 30-я ден. А датата като термин е изчислена на база 28 дни. Явно бебка иска още малко да постои на топличко у мама, без да я интересува, че кака умира от нетърпение да я види.
 Та, до 7 дни ако не родя, ще вляза за предизвикване. По болезнено е, но като няма друг начин.

# 155
  • Мнения: 2 352
А не е ли по-добре да отидеш на тонове все пак, за да се види как е бебето, ако му няма нищо предполагам никой няма да предизвика раждане, най-много да те приемат под наблюдение и да чакат да започне раждането от само себе си, лично аз не бих рискувала да стоя след термин без да има наблюдение над плода. Мисля, че ако преносваш трябва да се мерят всеки ден тоновете на бебето, докато се роди, за да не се случи нещо с него.

# 156
  • Мнения: 83
А не е ли по-добре да отидеш на тонове все пак, за да се види как е бебето, ако му няма нищо предполагам никой няма да предизвика раждане, най-много да те приемат под наблюдение и да чакат да започне раждането от само себе си, лично аз не бих рискувала да стоя след термин без да има наблюдение над плода. Мисля, че ако преносваш трябва да се мерят всеки ден тоновете на бебето, докато се роди, за да не се случи нещо с него.
Peace
 До сега всичко върви ОК,сега не бъди безотговорна! HugУспех и леко раждане!

# 157
  • Мнения: 82
Ето ме отново с последни новини. От толкова притеснения, че не ми се и преносваше се оказа, че съм една от щастливките които раждат на термина си. Изтекоха ми водите точно на датата и бебка се роди една минута след полунощ на 23.11. Цели 2700гр и 46см. Ако може да се зачете преносено 1 мин. Joy
 Поизмъчих се, но родих нормално.

# 158
  • Мнения: 0
Честито princesa да сте живи и здрави и двечките Simple Smile

# 159
  • Мнения: 1 270
princesa да ти е жива и здрава малката принцеска

# 160
  • Мнения: 1 092
Честита принцеса на princesa   bouquet

# 161
  • Мнения: 96
Чeстито на новата мама и нейната рожба! Живи и здрави и много щастливи! Ние сме добре-първият ни зъб е налице :p Защо така позамря темичката! Хайде вече го дават сняг и дано да се поразпишем тук! Има ли желаещи да си направим група виждаща се само от нас във Facebook? Ако има желаещи пишете ми на лични или направо тук Simple Smile Лек ден за сега от нас!

# 162
  • Мнения: 0
Ние имаме вече 6то зъбче ами то никой не пише дано да се промени това

# 163
  • Мнения: 2 352
Аз съм за фейсбука - айде че голяма русенска зима ни чака.

# 164
  • Мнения: 96
Пишете ми на лични как се пишете във фейса, зза да ви добавя Simple Smile Който иска де Wink

Общи условия

Активация на акаунт