Отговори
# 15
  • Мнения: 214
Здравейте!
Имам два въпроса -
1. От къде мога да намеря (в София) хартиени пликове за печене? Не найлоновите, които се продават масово, а хартиени като от доброто старо време? Прегледах цялата тема за готвене в плик, имаше неуспешни опити за готвене в хартия за печене, използваха някъде и амбалажна хартия, аз търся плик Simple Smile
2. От къде мога да купя кондензирано мляко, което да НЕ е подсладено, по възможност да е без растителни мазнини също? И каква марка?
Предварително благодаря на отговорилите  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 883
Аз съм фен на тези, много мекички. Със сладко още не съм ги пробвала, но няма причина да не станат  Simple Smile
Блонди   Hug днес ще ги правя по твойта рецепта.
bilqna_69 мерси, понеже мойте са злояди ,като меся, тесто гледам да има от всичко и да е с масълце ,яйчице и т.н.
Ееее, Селма  и твойте ще ги правя, записах си рецептата.

Последна редакция: пн, 06 фев 2012, 11:16 от Тя

# 17
  • Мнения: 7 418
Маме , благодаря! Hug
Дайте рецепта за кифлички или нещо такова, което да не изсъхва бързо за децата за училище. Този месец, като че ли са се наговорили - почиват столовете за хранене и на тримата.
    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351414.msg11613284#msg11613284  Hug

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Записвам се в новата тема в въпросче- искам да опека тиква, но с мед, а не със захар.
Някой правил ли е? Как да я приготвя? Да направя сироп с мед?

# 19
  • Мнения: 1 252
Благодаря , Тя, Блонди , Селма, Биляня-69. Hug  bouquet Heart Eyes
Установих , че имам само само мая на прах. Не е проблем , вярвам , ако има някакви особености при тая мая , кажете.

# 20
  • Мнения: 0
Записвам се в новата тема в въпросче- искам да опека тиква, но с мед, а не със захар.
Някой правил ли е? Как да я приготвя? Да направя сироп с мед?

Аз издълбавам тиквата, нарязвам на кубчета, смесвам със сушени плодове и поливам с мед.
Рецептата я взех от форума, но не помня на кого беше  Blush ще се опитам да я открия и ще ти пусна линк  Simple Smile
Ето открих го, можеш да избегнеш сушените плодове и само мед да използваш, голям разкош е Simple Smile
   
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=435703.0 

# 21
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Благодаря , Тя, Блонди , Селма, Биляня-69. Hug  bouquet Heart Eyes
Установих , че имам само само мая на прах. Не е проблем , вярвам , ако има някакви особености при тая мая , кажете.

Няма да има проблем, просто съобрази количеството на сухата, спрямо на това в рецептата за прясната.

# 22
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Може ли линк към картофената запеканка на Мастърчето?Скоро стана дума за нея, но не я откривам нещо newsm78.

П.П. Намерих я Wink.

Последна редакция: пн, 06 фев 2012, 12:41 от Аелис

# 23
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Здравейте!
Имам два въпроса -
1. От къде мога да намеря (в София) хартиени пликове за печене? Не найлоновите, които се продават масово, а хартиени като от доброто старо време? Прегледах цялата тема за готвене в плик, имаше неуспешни опити за готвене в хартия за печене, използваха някъде и амбалажна хартия, аз търся плик Simple Smile
2. От къде мога да купя кондензирано мляко, което да НЕ е подсладено, по възможност да е без растителни мазнини също? И каква марка?
Предварително благодаря на отговорилите  Simple Smile
1. Не съм виждала в интерес на истината, но си мисля, че можеш да си направиш плик от хартия за печене.
2. Ами в повечето търговски вериги има, просто гледай на кутията да пише, че е неподсладено.
В руските магазини Берьозка също може да намериш.

# 24
  • Мнения: 169
Мерси за темата страхотна е    bouquet
Ако не намериш плик , направи си такъв от х-я за печене, просто го сглоби  Peace

# 25
  • Мнения: 1 746
TheNMaster, благодаря за съвета за гъбеното сосче, днес ще се пробва в този вид!  Hug 
 

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Записвам се в новата тема в въпросче- искам да опека тиква, но с мед, а не със захар.
Някой правил ли е? Как да я приготвя? Да направя сироп с мед?

Аз издълбавам тиквата, нарязвам на кубчета, смесвам със сушени плодове и поливам с мед.
Рецептата я взех от форума, но не помня на кого беше  Blush ще се опитам да я открия и ще ти пусна линк  Simple Smile
Ето открих го, можеш да избегнеш сушените плодове и само мед да използваш, голям разкош е Simple Smile
   
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=435703.0 

Eliza_bet, благодаря много! Снимките в темата изглеждат страхотно. Аз бях решила да я режа на парченца, но като видях теци цели тикви/а и половинки ще пробвам този начин със сигурност.

# 27
  • Мнения: 9 109
Записвам се в новата тема в въпросче- искам да опека тиква, но с мед, а не със захар.
Някой правил ли е? Как да я приготвя? Да направя сироп с мед?

за да има полза от меда, можеш да я изпечеш и когато е топла, да намажеш обилно и върнеш във фурната за малко.

# 28
  • Мнения: 1 883
Блонди , след като втаса и оформиш кренвиршките, оставяш ли пак да втаса? И правила ли си кифлички със сладко?
Замесих тестото и чакам Blush
Ето я рецептата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189884.msg9808270#msg9808270

# 29
  • Мнения: 7 418
Преди бях попадала на рецепта за варени гевреци и правих, ама превтасаха и не стана. Пак им е дошло ред да опитам. Изпитана рецепта?  Flutter Blush
   Блонди,моята рецепта не е много изпитана.Правих я само веднъж.Бих поекспериментирала малко следващите пъти.С големината на гевреците,с времето на варенето.....
   В този вид иначе ми се получиха доста жилавки,горе-долу,като гевреците по улиците.

   Прецени си,дали ще ти свърши някаква работа.  Peace  Hug

Общи условия

Активация на акаунт