Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 270
Все още само разглеждаме книжките и се учим кое какво е: това е магаренце, как прави магаренцето?- иа, иа... Това е прасенце, грух, грух, това е къщичка, ето гъбки. Покажи сега къде е кученцето... и така четем. Започна ли да чета текста, губи всякакъв интерес. Но любовта към книжките вече е налице. Даже вече често се "зачита" и сама Wink.

# 16
  • Мнения: 3 405
Моето дете е голямо, на 7 години, но от както се е родил постоянно му говорех, пеех, разказвах приказки. После, към годинката някъде имахме едни книжки с твърди корици и тях му четях, а той ги дърпаше и ги слагаше в устата си, целите са нагризани.
Не си спомням точно кога е започнал да разбира приказката, но определено гласът ми му действаше добре още от ранна възраст. Сам започна да си разгръща книжките и на 5 години можеше да чете без да сме го карали или насилвали - любознателен младеж Laughing
Сега си четем един на друг и ни е много весело. Simple Smile
Има едни книжки, които много обичам, в стихотворна форма - "Горската аптека" ( тази е от моето детство ), "Горската сладкарница" и т.н. горска поредица. Много деца от съвсем мънички ги знаят наизуст.
Чудесно занимание, не спирайте да четете на децата Laughing

# 17
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Още преди да се роди Самуил, ние с таткото си четем на глас всяка вечер. Това беше моят начин да го посветя в тайните на детската литература.  Joy Таткото, не бебето.  Mr. Green Май просто му омръзна да му цитирам откъси, поиска да прочете всичко, а къде ти време да седне през деня с "Роня", например.  hahaha
Това се превърна в традиция и не помня кога точно малкият започна наистина да се заслушва и разбира. И сега се разсейва от време на време, но общо взето се държи адекватно и даже помни докъде точно сме стигнали предната вечер.

# 18
  • Мнения: 2 910
Аз се пробвах на няколко пъти, но резултат няма. Етапа с гризкането вече го минахме, но продължава постоянно да ми дърпа книжката от ръцете. Явно още не ни е времето на нас и предполагам, че към 2г. и нещо вече ще се заслушва с интерес.

# 19
  • Мнения: 565
Аз започнах да и чета от 10 месечна възраст.Слушаше ме още тогава.Но не четях , а разказвах по картинките. Сега вече сме на етап нещо средно между четене и разказване по картинки.Много и е интересно, книжките са и любимите неща сред играчките.Много често си взима някоя книжка и си сяда на детския фотьойл да "чете" ooooh!И си разгръща страниците супер професионално, гледа с един замислен поглед, като че ли тя пише книжката:) Много е смешна. Joy Радвам се ,че от сега развива такъв интерес към книжките:)

# 20
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Зависи от детето. Големия ми син от 9-10 месечен го слагах на гърнето или да легне до мен и разглеждахме книжки с картинки, четяхме приказки. Обаче той беше много кротък. И сега е такъв, никъде не излиза, седи си в къщи и си чете книжки или играе на компа. Малкото обаче е голямо диване - не седи на едно място повече от минута. Нито се заиграва с играчки дълго, нито слуша приказки.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
Брей, за едно нещо да сме напред.  Laughing

Дариа/1г.7м./ казва само "мама, дай, няма и кока-кола", но пък днес прекарахме близо час в четене на книжки. Много обича да й чета /естествено кратки неща/, както й да разглеждаме картинките. За моя най-голяма изненада посочва без грешка котка, куче, цвете, слънце, момиченце, жаба и прочие каквото има в дузината й книжки. Също така учудващо не къса страници, само с една книжка стана фал, но тя беше нестандартна Sick

# 22
  • Мнения: 3 491
Баткото чак като стана на около 2 годинки и половина започна да обръща внимание на книжките. Ето че вече е на 5 и половина и много ги обича, особено когато сам може да попрочете нещо! Малкият - по-рано, не помня всъщност да сме имали с него ситуации с дърпане и късане на книжки. Но той беше доста по-кротък като бебе и умeeше да се гушне и заслуша. Всяко дете е различно.

# 23
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Пробвах да чета приказки...издържа една страница да стои мирно и уж да слуша Confused, после просто стана и тръгна нанякъде....при следващите опити резултата беше същият. Явно още ни е рано.

# 24
  • Мнения: 668
При нас, благодарение на баба си още преди да навърши годинка започна да разпознава животните от книжките и да казва как правят. Сега вече си ги разглежда сам, разказва по картинките(каквото е запомнил и доколкото може) и му е много интересно да слуша.
Да е жива и здрава баба му да го учи.
Аз и баща му го учим повече на щуротии. newsm62

# 25
  • Мнения: 14 133
Четем му от много малък, но може би след втората година се застоява по-дълго да слуша.Пък и вече ги пази.

# 26
  • Мнения: 2 755
На този етап само разглеждаме картинките и го уча кое, какво е - Това е коте, това е зайче, онова е гъбка, другото е цвете и т.н. Или - Това какво е? - Куче, - Какво прави кучето? Бау,бау. Ей такива ми ти неща.
За приказки е още малък. Може би накъде към третата година, ще започнем с истинското четене.

# 27
  • Мнения: 8 769
На 8м. Започнах с книжки с твърди корици, които са само с картинки. Много бързо се запозна с един Бобо и съответните красиви илюстрации на книжката. Дотолкова й харесаха, че се опита да изяде двете книжки и почти успя Crazy
След това преминах към книжки с повече картинки и по-малко текст. И т.н. докато се научи да чете сама... Mr. Green Joy Joy Joy
Това се отнася за дъщеря ми.
Сега, с малко срам ще си призная, че  на младежа не чета.  Blush Проявява интерес към яденето на книжките, разбира се, но разчитам на това, че чета на сестра му на глас. Заслушва се.
Цвети, не очаквай детето да издържи цяла книжка да прочетеш. Днес 2 страници, утре три...и така до края. Grinning

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Започнахме да разглеждаме книжки още на 3 месеца....Нямах много цветни играчки и затова гледахме цветни книжки, сгушени, а аз му шепнех на ушенцето какво има на картинките........започна да се заглежда много бързо.......предполагам, че това е супер приятно за едно бебенце, да е сгушено в мама..и т. н.......
Сега обожава да му чета, донася ми сам някоя книжка и се тръшва на леглото, обикновено надолу с главата  Laughing , приготвен за четене......

# 29
  • Мнения: 442
откакто могат да задържат нещо в ръцете си, книжките присъстват. отначало бяха гумени, една дървена, която мила явно е загубила, картонени, ... радост е още на етапа с картонените книжки - върти ги из ръцете си, разглежда ги, опитва ги, сгъва ги, разгъва ги, но не се съсредоточава много-много върху картинките още. мила много обича книжките, пази ги, не рисува върху тях (имахме си много разправии за това навремето, много държах да се научи да си пази книжките). вечер, след като радост си легне, е нашето време. четем, говорим, задавам въпроси, тя отговаря, тя пита - аз обяснявам. е, още не може да извлича поуката, но и това ще стане. обича поредицата за франклин, приключенията на пух мечо и приятели в чудната гора, за карлсон, който живееше на покрива ... даже ми казва понякога "мое малко глупаво мече" или "спокойствие и само спокойствие!", всяка предпоследна сряда от месеца купуваме новия брой "бърборино" и още първата вечер е "изядено" с кориците, миналата седмица си купихме "приказки за гугулета" и "приключения с джиго" на юлия спиридонова (не мога да се въздържа Embarassed и ще издам, че това е нашата съфорумка василиса умница  bouquet). сега всяка вечер заспиваме с по едно приключение на гугулетата, момочетата, кокораните и другите човечета. "Хрониките на Нарния" не ни грабнаха... усетих как имената я объркаха. ще опитам пак напролет. та така...

Общи условия

Активация на акаунт