Седмица на брака

  • 13 702
  • 402
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 654
.... Но първия при всеки конфликт искаше да ме променя или просто си правеше планове да си тръгне. Докато съпруга ми казва: "Любовта е решение, аз съм избрал да те обичам независимо от всичко..." и всички проблеми се обсъждат, търси  се решение и вариант изчерпа ми се връзката няма.
....
Това според мен зависи от темперамента на човека и в конкретния случай от опита, който сте придобили.

Вярно, брака в основата си се счита за нещо свещено, поне преди векове, хората тогава са се събирали завинаги. Днес ценностната система е различна.

Абе, чесно казано, аз си мисля че са се бракували най-вече заради общественото мнение! И в древен Египет и в подосманска България небракуваната жена е била курва, а недай си Боже, ако има дете – то автоматично е ставало копеле.  /не се извинявам за изразите/ Бракът е означавал и "законен" секс. Малцина са били късметлиите, взели се по любов!

Но днес, след като някои предразсъдаци са отпаднали..... някак си ми е тъпо да говорим за брака като за светиня! Вътрешна потребност за различните типове хора - да, но свещен и основна клетка на обществото - определено не.


П.с. Под „брак” говорим за подписа нали? Не коментираме джомбуша и бялата рокля?
П.п.с. Това, че съм против брака, не означава, че хората сключили такъв ми пречат или че ги мразя или искам да обидя. Приемам го като личен избор. Мнението и разсъжденията ми са според моята ценностна система и не целя да обидя никой в темата!  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 2 623
Да, на днешно време не може да се говори за брака,
като за нещо свещено. Реалността го доказва.
Когато ценностната система на масата е сведена почти до нула,
бракът се превръща в нищо повече от едно джамбуре.
В никой случай не искам да слагам всички под общ знаменател.
Има и хора, които все още вярват в институцията, наречена
брак, но на фона на масата са малцинство.
Изумяват ме и хора, които вчера са сключили брак, а утре
мислят за развод и пресмятат, какво би станало ако това се случи  ooooh!

# 17
  • Мнения: 12 665
Коя ценност ви липсва - че трябва да се подчинявмаш на мъжа си или че не трябва да се развеждаш, защото обществото ще те  отхвърли.

# 18
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Кой за какво си мисли, но аз, като прочетох заглавието, си помислих,
че преди правихме седмица на качеството, а сега - седмица на брака.
А то какво било. Ами нека има брак, някому пречи ли?

# 19
  • София
  • Мнения: 2 623
Трещи, далеч съм от подобни мисли.
Една от най-важните ценности за мен е
уважението към личността до теб.
Това е и една от най-важните съставки
в рецептата за едно щастливо, съвместно
съжителство.
За всеки е индивидуално, но основните са
обич, уважение, доверие, споделяне, секс,
компромиси и малко подправки, за да не
влиза съвместното съществуване в разни
монотонни коловози.
А може би просто щастие, да намериш
точния човек за теб  Heart Eyes Другата ти половина.

# 20
  • n/a
  • Мнения: 3 341
jullianna, и какво невъзможно има всичката тази добротия да се случва И с брак?
Не го разбирам.

# 21
  • Мнения: 12 665
jullianna , всичко това е чудесно, но какво общо има с брака?

# 22
  • София
  • Мнения: 2 623
jullianna, и какво невъзможно има всичката тази добротия да се случва И с брак?
Не го разбирам.
jullianna , всичко това е чудесно, но какво общо има с брака?

Точно това се опитвам да кажа,
че с брак или без, ако тези неща
липсват, няма как да се случат нещата.
Затова и лично за мен, бракът е излишен.
С подписа, клетвите, църквата и всичките
му салтанати, не взимаш и застраховка
за щастлив брак. Това исках да кажа.

# 23
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Не взимаш, но си пускаш фиша.

# 24
  • Мнения: 5 710
То бъдеще няма и за инициативата ' почистване на сняг пред къщи", какво остава за седмицата на брака.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 623
То бъдеще няма и за инициативата ' почистване на сняг пред къщи", какво остава за седмицата на брака.

Защото отново опираме до ценностна система.
При мен, от години има бъдеще, дори в момента
съм с мускулна треска и то не от личния ми
тротоар, а от общинския, но пък се чувствам
прекрасно.

# 26
  • Мнения: 12 665
При нас много лесно се реши тази инициатива. Плаща се на един човек.

# 27
  • Мнения: 4 785
Ама какво ви пречи на вас брака не разбирам...

Аз пък съм на коренно различно мнение. Въпрос на мироглед, усещане че си намерил точния човек и т.н. Ако аз не можех да си представя целия живот с него и ми се вижда лицемерно да се закълна във вярност, 'щото виждаш ли утре можело да съм с любовник той с любовница - накъде сме тръгнали изобщо  Sick Аз ако отсега виждам края на нещата - да със сигурност ще си седя без брак, че по-лесно е после   Tired

Застраховка за щастлив брак с подписване не взимаш - застраховката си върви с човека до теб. Нито аз, нито половинката ми сме се замисляли "ако се разделим, какво?". Няма такава опция, сигурна съм, че много няма да разберат как пък сме толкова сигурни - ами просто сме  Peace

# 28
  • Мнения: 12 665
Да, тези, които се рязвеждат сигурно изобщо не са били сигурни. Сключили са брак ей така, за джумбуша. 

# 29
  • Мнения: X
Все повече хора смятат, че брак = купон,подпис,джамбуре.....
Ами....докато нямат и идея какво точно е брак между двама души,няма и база за коментари.

Цитат
Всеки 3ти , брак в Бг се разпада-статистика
Но няма статистика колко съвместни съжителства се разпадат....по мои наблюдения, ако говорим в цифри,то на 100 оцеляват едва 2-3.
Ако на някой му се смятат проценти, моля.
Факт е, че в Бг все още хората не са узрели за отговорно съвместно съжителство.И най-дребният  проблем, като например, "Тя не иска да готви ,да пере .....пък и ме натиска да й гледам детето..." е накарало не един мъж да си стегне куфарчето .....да не говорим само в този форум на колко теми от сорта "Аз съм самотна майка,гледам си сама детето,таткото ни напусна докато бях бременна/когато детето беше на 2-3-5 месеца....!" съм попадала....а сигурно има още стотици,които не пишат по форуми...
За съжаление забелязвам тенденция в бягството от проблеми.Все повече млади хора предпочитат да избягат от проблема,вместо да търсят решение.Само че този проблем няма къде да се скрие,той ще се появи и със следващия партньор.....защото най-често е проблем на личността.

Общи условия

Активация на акаунт