Нова тема, нов късмет, ЯНУАРЧЕТА навред! Тема 33

  • 33 960
  • 747
  •   2
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 550
Привет и в новата тема.

Нощни   bouquet

КакоРала, Аз и ти, Леприкончето се е досетила какво раздавам - плетени шапки, домашно производство.

Не приспивам. Слагам в леглото, преди лапваше палеца и заспиваше с него. От около месец го отказваме. Слагам й лепенка и тя не го смуче. Поне така се надявам, защото като я сложа в леглото излизам от стаята (иначе не заспива). Но показателно е, че започна да му расте нокътят (преди беше буквално изпилен), а и не я чувам на бебефона (преди се чуваше доста отчетливо).

Ние от известно време сме така  Tired И с това висене вкъщи тотално издивяхме.

Инке, не съм на работа още. Всъщност съм в платен годишен отпуск. Връщам се на 2 март /петък/. Трябваше на 5 март /пон/, но не съм изброила съботата, в която се отработваше. Мислех да пусна един ден допълнително, но в последствие се отказах.

Къпем я в коритото, но не на стойката. И ние сме с кабина, то по-скоро банята е преградена с параван и е доста широко в нея. Плакнем с душа от много отдавна. Един път я къпах сама права под душа - няма такъв ужас.

Лунуването е много хубаво, но не мога да си го позволя, защото не трябва да падам под 1000 калории на ден докато приемам метформин.

Бубе, пробвах сладкиша, който си постнала в темата за софийските срещи. Супер е! Малко го поизсуших, че реших, че 3 минути не са му достатъчни. Следващия път точно по рецептата  Peace

Ще допълвам.

# 16
  • Мнения: 180
Нощничка, благодаря за новата тема!
Пепи,духа силно ,това,което е на морското равнище е залято,за щастие Приморско е по на високо от Царево,където и.м заля пристанището и крайморската алея

# 17
  • Мнения: 2 590
Лунуването е много хубаво, но не мога да си го позволя, защото не трябва да падам под 1000 калории на ден докато приемам метформин.

И аз приемам Метформин. Embarassed(засега 3 пъти по 500, после ще вдигаме дозата, а преди бях на 3 по 850) Оцелях да ти кажа

# 18
  • Мнения: 471
Нощни   bouquet

# 19
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
направих списък за лекарствата за бебета, тук ли искате да го пльосна или да го пратя на Нощни, за да го сложи на 1 стр.

Прати го на ЛС да го наместя!  Peace

# 20
  • Мнения: 539
Anabella, Бенджи, каква е работата с метформина? Пиех и аз, сега още не съм се домъкнала до ендокриноложката (сравнително скоро спряхме кърменето), ама ще трябваааа...
Дайте, моля, повече инфо, а и ендокринолог ще съм доволна, ако препоръчате, че моята е специалист по репродуктивна ендокринология, а ние вече май се нарепродуцирахме. Mr. Green

# 21
# 22
  • Мнения: 496
Нощни, благодаря за темичката!   bouquet  Много готино заглавие!
Како Рали, реклама, реклама, ама и аз като му видях цената си викам "ай, мерси"  Mr. Green Благодаря за комплимента, ще се изчервявам...
Адис, язе съм.  Flushed
Добре дошла на Мама Герче и от мен!  Stop

ПС: Много страшно е било морето в Бургас вчера, гледам снимки и просто онемях!


# 23
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Хау!
Днес се живее. Станахме в 11  Rolling Eyes Party Само с дребното сме вкъщи. Някак е неестествено тихо. А ми е едно минорно и объркано, после ще споделя.

Тонита, мацка, пускай ги сами да се гледат (и хранят), нали затова са с голяма разлика  Laughing

Жоржи, как си (психически най-вече)?

Аз и ти, честити ходещи краци!  Flutter

Какче, връщам си думите назад, частично.  Peace

За приспиването - аз пък си приспивам. Не само че не ми пречи, а ми е много приятно. Пресиян си заспиваше сам и сега съжалявам да тези изпуснати моменти. Но живея с пълната увереност, че като ми писне, ще науча Тервелчето да спи само за 5 дни  Whistling

За диетите - аз не мога да пазя, когато съм в къщи. Хладилникът ми е като магнит  ooooh!. Когато е топло и сме навън, нямам проблем и цял ден да не ям, но тук от безделие какво да правя...  Crossing Arms

Гуш за всички болнички!  Hug

# 24
  • Мнения: 539
Еееее, Буби, ама много си евфемистична...
А аз съм чела толкова по диагонал, че... ама хич не схванах.
Добре, че е Адис, да светне заспите като мене... Благодаря!   bouquet
Буби, сладко синичко вързопче ти пожелавам и много леко добиране до него!  Hug
    (не устоях на изкушението  Blush)

# 25
  • София
  • Мнения: 550
Бенджи, не става дума, че ще ти стане нещо веднага. Доколкото разбрах, не се пречиствала добре кръвта. Това ми го каза една мацка от темата за хиперинсулинемия. Аз съм на 2х1000.

Аз и ти, аз съм с инсулинова резистентност от преди да забременея. Не пих метформин по време на бременността и кърменето. После като правих изследванията се оказаха доста подобрени показателите (инсулинът спадна два пъти на 60-а и 120-а минута!). Ако искаш координати на ендокринолог, дай сигнал на лични.

# 26
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Бубе, пробвах сладкиша, който си постнала в темата за софийските срещи. Супер е! Малко го поизсуших, че реших, че 3 минути не са му достатъчни. Следващия път точно по рецептата  Peace

Еййй не слушате бе хора....3 минути! Другият път чакам рапорт пак!!!  Hug

Буби и аз съм от неразбралите! Е, хайде честито! Лека бременност и прекрасно бебче на финала  Hug

Днес цял ден забравям разни работи та по този повод малко офф:

Дядо отива при лекар:
- Докторе, не мога да пикая - и сваля гащите за да търсят проблема
- Ами дядо, как ще пикаеш като си си вързал пи*ката на фльонга ....
- Еййййй, пак съм забравил да платя тока....

# 27
  • Мнения: 2 590
Аз и Ти,Бубе, аз разбрах, че Буби е бременната мацка в сайта на Чиполино, там дето е като банер отгоре, а не че сега е бременна. То ако беше едва ли щеше да плодува 3 дни.

А метформина аз го пия за синдром на поликистозни яйчници и да оправяме цикъла, а иначе е за инсулинова резистентност, също го пият и неинсулинозависими диабетици.
Ендокринолог по добре Анабела, че си е от София, а варненски едва ли ще ти свърши работа.
Ти при Катя Тодорова ли си била?

Анабела, да разбира се, че нищо няма да ти стане веднага, аз обаче поех този риск, няма да го правя постоянно, та затова се изкуших да пробвам веднъж.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 559
Нощни мерси за новата тема Flowers Bouquet
Аз след онзиденшния плодов и вчерашния водно-фрешово-чаев не мога да дам точен отчет,защото ми е развален кантарът,но коремчето ми е спаднало и като цяло се усеща вталяване.А за възвръщането на свалените кг,за това се прави на следващия ден по-леко хранене.Отделно аз съм на режим след 90 дневна,така че се надявам да не върна всичко.Преди като я правих си връщах половината от свалените кг-ми.
Някой да е давал пробиотик Лакто 4? Аз взех днес,че тоя Аугументин се отразява ужасно в/у коремчето на Вики.Иначе той е по-добре,но пиенето на АБ,а и другите лекарства е ужас Confused
Като понамалеят малко разходите,ще се ходи на хомеопат определено!Тони Барбарони вие при кой ходихте,доволна ли си,цени?
Отивам да пия кафенце,че станах в 12 и нещо WhistlingТова за сметка на снощи,понеже чаках да минат 3 часа след като изядох салатката и стана 3 и нещо..

# 29
  • София
  • Мнения: 273
Чопи,Адис-благодаря че питате HugНа 29.02. трябва да съм на работа,още умуват в работата какво ад ме парвят,нищо не е финално,та чакам преди да предприема каквото и да било и продължавам да се андявам че ще размислят за да не си създаваме взаимни главоболия.
Монито посвикна с майка,аз гледам всеки ден да излизам и да ги оставям по някой час сами,майка им каза че много я слуша мъничката ми,тя по принцип е послушна,но и изглежда някак тъжна като ме няма,щом ме види на вратата почва да подскача от щастие и да се смее,а на мен ми е толкова болно че тя тъгува Tired Tired Tired
Изпращам много здраве на всички болнички,дано спират вече тези гадни вируси.
Дано и нашия батко не лепне нещо,че го записах на ски от 19ти на Юндола.

Общи условия

Активация на акаунт