Кой е най-близкият ви човек?

  • 12 627
  • 157
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 702
Аз съм си  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 653
И аз бих гласувала с трите опции.
Това избиране отстрани изглежда също толкова глупаво колкото тръшкането "Е, хайде, деее! Кажи коя ти е най-добра приятелка - аз или Ани!". С уточнението, че второто го правят деца...
В различни ситуации човек търси различни хора, които са му близки с оглед на това какво му е нужно. Ако съм закъсала с колата (въпреки че не шофирам) няма да се обадя на мама, за да й се оплача, а на татко или половинката за помощ. Ще звънна на този, чийто номер е по-напред в последните избрани номера. Ако съм у дома и се спъна, падна, имам нужда от помощ, ще потърся половинката, защото ще се отзове най-бързо. Ако нещо ми тежи и имам нужда да споделя, правя го наред - започвам от най-близкия, физически най-близкия.

# 17
  • Мнения: 581
Та въпросът е кой ви е най-близкият човек? Човекът на когото имате пълно доверие, на когото разчитате при беда, на когото бихте поверили живота, децата, дома си, с кого пръв споделяте радостите и тъгите си и т.н.?
За мен това са родителите и съпругът ми. Не мога да поставя никой от тях над другите двама.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
1. децата ми
2. майка ми
3. съпругът ми

Със съпругът отношенията дори да са перфектни, много мъже на дърти години изкукуригват и залитат по млади мацки. Никоя жена няма гаранция, че няма да бъде пренебрегната някой ден заради друга. Или просто отношенията да охладнеят, както се случва често. Може пък и аз да изкукугирам, кой знае.
За майка ми обаче знам, че безусловно ще е до мен. За това я слагам преди съпруга.
А децата ми винаги ще са номер едно за мен.

# 19
  • Мнения: 10 547
Децата ми
Майка ми
Съпругът ми

Първите две смяна нямат, трето е от днес до пладне, дори и пладнето да се окаже до гроб.

И въпреки всичко децата, децата и пак децата са ми най-близки. Останалите са такива по стечение на обстоятелствата. Като в различни ситуации е различна  и близостта ми със съпруга ми и майка ми, т.е. има неща, на които мога да разчитам на единия, но не и на другия.

# 20
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Децата ми
Майка ми
Съпругът ми

Първите две смяна нямат, трето е от днес до пладне, дори и пладнето да се окаже до гроб.

И въпреки всичко децата, децата и пак децата са ми най-близки. Останалите са такива по стечение на обстоятелствата. Като в различни ситуации е различна  и близостта ми със съпруга ми и майка ми, т.е. има неща, на които мога да разчитам на единия, но не и на другия.
Това е и моето,мнение.  Peace

# 21
  • Мнения: 4 965
Хммм. Посочването на децата в контекста, а и не само, ми е странно.
Да, за всеки /нормален/ родител би следвало децата му да са най-скъпите му хора, но най-близките...
Има много неща, които не бих споделила с децата си. А какво остава да им вменявам да носят отговорност за мен!
По-логично ми е най-близък човек да е съпругът, любимият, приятелят, родителят /което донякъде също ми е непонятно, защото има неща, с които не бих искала да тормозя родителите си или пък твърде интимни теми, които аз лично изпитвам известно неудобство да коментирам с тях от уважение, примерно/.
Та така, моят най-близък е съпругът ми. На второ място е баща ми. На трето - 2 много скъпи на сърцето ми приятелки. После мама. И т.н.
А децата са просто центъра на живота ми, но надявам се аз да не съм центърът на техния. Чак такава близост ме плаши. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 10 328
В момента - съпругът ми. Но иначе - майка ми. Тя е била много преди него и е много по-сигурна от него   Rolling Eyes.

# 23
  • Мнения: 10 547
Близост не означава вменяване на отговорност, вменяване на съпричастност. Близостта е усещането за мястото на даден човек в сърцето ти, а определянето му никъде не е казано, че трябва да е обвързано с последвали действия от отсрещната страна.

# 24
  • Мнения: 1 907
Детето няма да го коментирам- естествено, че ми е най-близко, иначе зависи за какво става въпрос. За някои неща най-близка опора ми е майка ми, други неща не мога да коментирам с друг, освен с мъжа ми. Зависи, не мога да ги разделя, но ако задължително трябва да избера, бих посочила майка ми- просто за нея съм сигурна, че никога няма да има "промяна на обстоятелствата".

# 25
  • София
  • Мнения: 10 328
Именно, Касита, именно. С майка ми сме като огън и вода, но винаги успяваме да се насторим на една честота. Това е много силна връзка, от кръвта ли е, не знам. Преодолява 3000 км, виждане един път в годината и редица караници  Mr. Green. Пред нея се промених, порастнах, бунтувах, помъдрях, отдалечих и пак установяваме контакт.
С мъжа си съм намерила “похлупака си“. Но знам, че въпреки желанието и любовта, хората могат да се променят. Виждала съм го. Засега сме ок, но все пак с майка ми се познавам от 30 години, с него - от осем и половина. Така да се каже - единият е проверен, другият не още.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 990
Аз разбрах питането за "близост" в контекста на безусловна обич и подкрепа... newsm78
Иначе е ясно, че повечето от нас биха спестили евентуални проблеми на родителите си, за да не ги тревожат. Не бих споделила най-интимни мисли с майка ми, но съм убедена, че каквото и да направя, тя ще е човекът, който ще ме обича, независимо от обстоятелствата.
А ако ми се скапе колата на пътя, със сигурност няма да е тя човекът, на когото ще се обадя.  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 172
Съпругът ми-винаги и за всичко!

# 28
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Трудно ми е да реша. Гласувах за мъжа ми, защото с него сме 90% от времето си заедно, докато с майка ми се виждаме вече много рядко за мое огромно съжаление. Sad Иначе и на нея мога да разчитам винаги, отношенията са ни безкрайно топли и изпълнени с обич.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
И трите ...
И все пак - детето ми.

Общи условия

Активация на акаунт