Гестационен диабет

  • 6 536
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 151
Anaise, спомням си, но така или иначе нямам избор. По-лошото е, че все пак живея в Белгия, а там е още по-ужасно. Тъпчат се по цял ден със сладкиши, че и мен ме тъпчат и се сърдят като не вземам (свеки напр.), но вече ще отказвам и не ми пука.
А иначе от това което чета излиза, че изобщо не е безопасно и може много да навреди на бебчето ако не се вземат мерки. Затова и пуснах темата, да го имат предвид бъдещите майчета.

# 16
  • Мнения: 17 407
Мамите,родили бебета с тегло над 4 кг трябжа редовно да следят кръвната си захар, тъй като това е рисков фактор за диабет тип 2

# 17
  • Мнения: 366
Доста стара тема, но дано някой вземе отношение по въпроса:
Остават ми няма и две седмици до термин и докторката, която съм виждала на консултация на първия преглед и в 20 г.с. (консултациите ги води акушерката) иска да ме подложи на обременяване с глюкоза, която аз смятам да откажа. Все пак да попитам има ли основание?

Положението е такова, че имам едро бебе (след ехограф, докторката така и не можа да ми каже колко едро точно), но в рода ни всички бебета са едри от 3700 до 5000, както и възрастните клонят към 2-та метра. Нямаме нито един диабетик и сме с доста здрав ген, т.е. не боледуваме.

Относно мен: Нямам никаква захар в урината, а захарта в кръвта ми е в границите на нормалното, но след празниците беше венозно 6 (което не прескача границата от 6,1), после една седмица по-късно  4,9

Шани е дала Референтни стойности на кръвната захар:
 венозна -- 3.8 - 6.1
 капилярна -- 3.5 - 5.5mmol/l

Та нужно ли е едва не родила да се подлагам на този тест, при положение, че той е доста стресиращ за организма (в един от етапите се изпада в хипогликемия, която е доста опасна за плода)?

Общи условия

Активация на акаунт