давате ли на бебето си да гледа телевизия

  • 24 974
  • 114
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 567
Мами давате ли на бебетата си да гледат телевизия!ние сме на 9 месеца и аз всеки ден оставям детето да гледа телевизия има няма на ден да се събира не повече от час, тъй като понякога като е кисело само това го разсейва и успокоява!може би много от вас ще ме упрекнат, но за сега това доста ни помага когато е много кисело

ми не. Имам лошия опит от батко ѝ. Уж за малко, уж, за да се разсее, уж е малко и не разбира  ooooh! и .... в един момент не се усещаш, как е залепено за телевизора.

Абсолютно е така! Много деца съм виждала в това състояние, личи им на много гледащите телевизия, чак погледът им се променя. Забравят как се играе...

именно. Аз говоря от опита за по-голямо дете.

# 31
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Отскоро гледа телевизия, но изключително рядко и за кратко. Но по принцип вкъщи рядко гледаме телевизия.

# 32
  • Мнения: 603
Според мен, колкото по-малко телевизия, толкова по-добре. Не можем съвсем да избягаме от нея, разбира се.
Но хората - и децата и възрастните - много лесно се пристарстяват към това пасивно забавление. Аз ограничавам доколкото мога баткото. Постоянно се опитвам да предлагам алетрнативни занимания, ако той не си е намерил сам.
Когато беше малък, първо бяха рекламите. После започна по едно филмче на ден. След това започна да иска да гледа постоянно телевизия и се наложи да въвеждаме правила - та и до днес.
Бебка, разбира се, е твърде малка за телевизия /на 2 месеца/.

# 33
  • Мнения: 1 897
Днес реших да си направя експеримент,провокирана от темата и да не пускам телевизора.
Въобще не му направи впечатление,че няма телевизор,нямаше никакви драми.

Според мен спираните деца и тези които крадат по-мълко,се пристрастяват повече,а тези които се оставят свободно да гледат,не.Не случайно за децата забранените неща,са най-интересни.

# 34
  • Мнения: 274
На дъщеря ми не съм давала да гледа телевизия до  година и половина като стана, а но компютъра седна когато беше на 6 исках максимално да удължа времето без компютър.Сега обаче няма ставане. Малкия го забелязвам че се заглежда в телевизора но понеже заради лошото време сме в хола  където е най топло за него за това но гледам да е обърнат с гръб към телевизора. Като дойде пролетта ще го преместя в спалнята а и мисля че там ще му е по добре да заспива като стане по голям. Сега каката учи той спи работи телевизора но той така е свикнал от първия ден като се прибрахме в къщи. По принцип съм за  колкото се може повече да се отдалечат децата от телевизора и компютъра. Гледам да намирам време да играем с дъщеря ми на разни игри за да я разсея.

# 35
  • Мнения: 2 658
Според мен спираните деца и тези които крадат по-мълко,се пристрастяват повече,а тези които се оставят свободно да гледат,не.Не случайно за децата забранените неща,са най-интересни.

Ми.. всеки си има право на мнение, но не е баш така. Не за всичко важи това правило, за жалост Wink
Някои неща трябва да се ограничават просто, налага се, иначе няма спиране.
Малко ти е детето още, не разбира, нормално е да не му прави впечатление.
Разбира се и до дете си е. Има деца, които не се пристрастяват, но има и други, които ако не ги "откачиш" буквално от там... няма да мръднат. Имам опит с вторите...

# 36
  • Мнения: X
Не, не му давам.

# 37
  • Мнения: 931
Ще видим как ще е като порасне, но за мен логичното е, че дете, което е ограничавано от телевизия/компютър, и види телевизор/компютъра за пръв път на 2 или 3 години, почти няма начин да не се залепи за него. Peace
Ние и в момента имаме голям проблем с компютрите, защото постоянно иска да се катери да работи по тях - знае вече как да изпраща съобщения в скайп, да си пуска, спира и рестартира компютъра, да включва зарядно и слушалки, да си избира клипчета от youtube и т.н.. Но не го виня, защото и двамата с баща му сме постоянно по компютрите, и детето иска да е като нас. Ако го оставиш обаче да играе, му омръзва за 10-15 мин. Съгласна съм, че на възраст над 2-3г. е важно да се контролира времето им пред компютъра/телевизора, за да не измества то обичайните игри, но за малко бебе на мен лично ми се струва прекалено това да бъде непременно държано далеч от телевизор/компютър. Peace

Наистина ми е любопитна обосновката на родител, който държи n-месечното си бебе далеч от телевизор. Не се заяждам, просто аз самата не съм стигнала до никаква реална причина, която да налага това ограничение и затова не съм го приложила, но приемам за напълно възможно нещо да съм пропуснала.

# 38
  • Мнения: 115
Да си призная не разрешавам, по принцип, но в много редки случаи да. Пускам по някое филмче, когато е наложително да свърша нещо. Компютъра ни действа като магнит, но за сега успявам да я задържа на далеч. Колкото по- късно, толкова по-добре, според мен.

# 39
  • Мнения: 15 379
Не е гледал като бебе.

# 40
  • Мнения: 2 658
Не става дума за държане на бебето/детето далеч от ТВ или компютър, така че то да не се е "виждало" с този уред до 3-4г. Това е крайно, естествено и никой не говори за това. Крайностите обикновено не са много за препоръчване  Rolling Eyes
Но не, пак казвам, тук определено не важи като цяло правилото "като е опграничавано, после ще се залепи, затова давайте му от малко и го слагайте пред ТВ". Просто защото телевизията/компютрите често действат пристрастяващо. И като всяко нещо, което може да доведе до привикване, следва да се ограничава и внимава. Следователно колкото повече и от по-рано, толкова повече "залепване" и навик/пристрастеност/нужда/търсене се появява с всеки изминал ден.
Това е принципът - не винаги и при всеки, повтарям, но често...

# 41
  • Мнения: 1 402
На моят син също не му прави впечатление, когато не е пуснат телевизора. Като се стопли времето ще сме навън по-цял ден и съм сигурна, че ще забрави за телевизора, за това не се притеснявам особено.  Относно облъчването, телевизора е най-малкия проблем, има много други неща около нас в ежедневието, които облъчват много по-силно. И не мисля, че сега ако не пускам телевизора изобщо, ще го предпазя от пристрастяване като стане малко по-голям. Но това не значи, че го държа пред включен телевизор цял ден и не твърдя, че телевизора е нещо полезно. 90% от децата, през зимата правят само това, гледат телевизия и стоят пред компютъра, и са си нормални деца и си гледат съвсем нормално. На малко от тях родителите им могат да си позволят да ги запишат на плуване например, та да си запълват времето с нещо и да не гледат телевизия.

# 42
  • Мнения: 1 567
Днес реших да си направя експеримент,провокирана от темата и да не пускам телевизора.
Въобще не му направи впечатление,че няма телевизор,нямаше никакви драми.
ми нормално е да не му направи печатление. Все пак говорим за  годинка и нещо.

а колкото до
Според мен спираните деца и тези които крадат по-мълко,се пристрастяват повече,а тези които се оставят свободно да гледат,не.Не случайно за децата забранените неща,са най-интересни.

.... всеки си има право на мнение, но не е баш така. Това честно не го разбрах. (болд думичките) Flutter Децата искаме или не се пристрастяват към телевизора/компютъра. И това няма нищо общо дали са ограничавани като малки.
А колкото до забранените неща  Joy Joy ми те са сладки и за големи и малки. При малките регулираща функция е родителят, при възрастните .... е там се намесват  Mr. Green разни нещица като морал, принципи и т.н...

# 43
  • Мнения: X
Обосновката ми да не му давам да гледа телевизия е, че на този етап не може да получи нищо ценно и полезно от нея. Да не говорим за хранене пред телевизора. Родителите сами допринасят за възникването на вредни навици у детето и после се чудят откъде им е дошло.
Той и цигара ще запали някой ден, но това не значи, че аз трябва да му я предложа.
Между другото, преди да родя, нямахме телевизор, аз поисках да купим, защото прекарвах дълги часове в кърмене и исках да се разсейвам с нещо. Сега сериозно обмислям дали да не го продам, защото отново е излишна вещ.  В интернет могат да се гледат достатъчно интересни предавания и филми.

# 44
  • Мнения: 1 897
Днес реших да си направя експеримент,провокирана от темата и да не пускам телевизора.
Въобще не му направи впечатление,че няма телевизор,нямаше никакви драми.
ми нормално е да не му направи печатление. Все пак говорим за  годинка и нещо.

Ами и на тази възраст разбира и гледа,телевизора не е изключван откакто се е родил,обича рекламите и дори филмите,но не детските,на тях не им обръща внимание.

Децата искаме или не се пристрастяват към телевизора/компютъра. И това няма нищо общо дали са ограничавани като малки.


И тогава,защо да го спирам,щом се пристрастяват спирани или не,аз съм избрала варианта да не го спирам,не ми пречи като гледа,напротив...

Общи условия

Активация на акаунт