Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 17

  • 39 940
  • 759
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 475
според мен съм някъде 4-та седмица, а иначе не съм доволна от лекарката, която досега посещавах и затова имах намерение да я сменя. Искам при по-надежден доктор да отида - а сега като отида при него за установяване на бременноста трябва ли да имам направление или може и без, а вече по-късно да взема направление и да се насоча към някой за следенето?

# 16
  • Мнения: 7 987
И за установяване трябва да имаш направление, ако искаш прегледа ти да е безплатен. Май се дават различни направления за установяване и следене. Аз си взех направо за следене. За установяване ходих на частен.

# 17
  • Мнения: 475
celika благодаря, и аз нещо такова мислех да направя, сега да ида на преглед простоо, пък после да ходя за направление

# 18
  • Мнения: 208
Моята лична ми даде след 12 г.с., защото преди това "не било сигурно". За установяване не съм вземала направление отидох си на частно. Успех с откриването на добър гинеколог, който да води ЖК!

# 19
  • Мнения: 4 070
Абе едва ли си в 4 г.с. седмица щом вече имаш положителен тест си поне в 5. Кога ти е започнала последната менст.?

# 20
  • Мнения: 475
ами овулацията ми беше на 22-23 - тогава трябва да е станало...така като смятам съм в 4-та седмица, ноо може и аз да не разбирам...като цяло засега все още съм доста боса в темата Simple Smile

# 21
  • Мнения: 7 987
Еми неее, някъде около 6-та си. Седмиците се смятат от датата на ПРМ при нормално зачеване.

# 22
  • Мнения: 4 070
Еми неее, някъде около 6-та си. Седмиците се смятат от датата на ПРМ при нормално зачеване.
Точно така и за това те питах кога ти е била последната м. , че да видим по календарите в коя седмица си, не ги смяташ правилно, Женя.

# 23
  • Мнения: 475
 Simple Smile ееми аз съм новобранец, нали тепърва още неща ще трябва да науча, за което благодаря Ви

# 24
  • Мнения: 4 070
Simple Smile ееми аз съм новобранец, нали тепърва още неща ще трябва да науча, за което благодаря Ви
Е няма защо, ние пък затова сме тук- да обясняваме, понеже и ние сме били като теб не знаещи Wink

# 25
  • Мнения: 2 096
Аз за това смятане на седмиците да запитам.. всички калкулатори ми дават 8г.с., а днес гинекологът каза - отговаря си на възрастта.. имаме 6 седмичен ембрион. И на снимките от ехографа пише 6w3d.Незнам как не се усетих тогава да го питам, но нали уж му казах и датата на последния цикъл. Да не би да се е подвел и да имаме изоставане в развитието?!

# 26
  • Мнения: 208
Калкулаторите дават седмиците на бременността, т.е. от първия ден на последния МЦ. А големината на ембриона вероятно е изчислена от зачеването. Щом док е казал, че си отговаря, значи всичко е наред

# 27
  • Мнения: 4 070
Аз за това смятане на седмиците да запитам.. всички калкулатори ми дават 8г.с., а днес гинекологът каза - отговаря си на възрастта.. имаме 6 седмичен ембрион. И на снимките от ехографа пише 6w3d.Незнам как не се усетих тогава да го питам, но нали уж му казах и датата на последния цикъл. Да не би да се е подвел и да имаме изоставане в развитието?!
Принципно всички калкулатори изчисляват от последна менст., обаче  ултразвука изчислява по-точно, понеже имаме различна О. всички ние и затова много често бебчето е с по-малки или по- големи от нормално размери, в същото време много често в последствие се променят нещата- спокойно, ако имаше проблем щяха да ти кажат Wink

# 28
  • Мнения: 2 096
Бе не съм много спокойна аз защото разликата е 2 седмици не 3-4 дни. А и знам точно кога е зачеването защото последния полов акт беше на 7 ануари, което си е точно овулацията на 28 дневен цикъл. И да съм имала по късна овулация няма начин да сме я хванали. С две думи не е от по късна овулация.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 17 960
Бе не съм много спокойна аз защото разликата е 2 седмици не 3-4 дни. А и знам точно кога е зачеването защото последния полов акт беше на 7 ануари, което си е точно овулацията на 28 дневен цикъл. И да съм имала по късна овулация няма начин да сме я хванали. С две думи не е от по късна овулация.

Ехографа мисля че изчислява реални седмици, а не гестационни.

Общи условия

Активация на акаунт