Дайте идея за име на дете!

  • 2 702
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 390
Честита Дъщеричка! Да ви е жива и здрава!  Hug

За името, мисля че много сложно с две дълги имена  Rolling Eyes може би най добре така както сте си решили да си я кръстите преди това, или пък си изберете от имената, който празнуваха вчера  Wink но може и от днешните, все пак ще й спестите един празник като има имен и рожден ден в един ден  Wink Grinning

А иначе и фамилията е от значение за името, и все пак незнам , ако сами си представите, че имате две имена, дали ще сте по щастливи от това

да си кажа и моето предложение обаче
Дарина-Карина или Калина, а може и обратно  Wink

# 16
  • Мнения: 730
Честита дъщеричка,живи,здрави и щастливи  bouquet  bouquet  bouquet

А вчера не празнува ли и Йоана,ако да това е моето предложение,недейте да наказвате детенцето със две имена Peace

# 17
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Спрете се на името, което сте избрали преди раждането. При нас се получи същото - бяхме решили да е София, тя се роди на Тодоровден, но така и не я кръстихме Теодора или Теодора- София /по мое мнение двойните имена са доста тежки за дете, не че то ще остане дете цял живот, но все пак/. И последно си я записахме София.

# 18
  • Мнения: 247
newsm10 Дана Карина е добре и пак е с К!
newsm10

# 19
  • Мнения: 63
Честито ви бебче!Да ви е живо и здраво.  bouquet
На мен Камелия много ми харесва,какво като се е родило на Богоявление.
Това е моето мнение!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 969
ЧЕСТИТО!!!Да ви е жива и здрава!!!
Аз бих се спряла на Кемелия Peace

# 21
  • Мнения: 146
Честита Дъщеричка! Да ви е жива и здрава! stork-girl
 Идва си с името .... Според мен Йоанна е много красиво име.  А За Бояна какво ще кажете?????????
  Мейдудругото и аз много странно но имам  имен ден  - тогава - Бистра как ви звучи??? Всички "водни" имена ,,,,,,,,,, но аз все още не съм свикнала с този ми празник.
Така че решавайте по - скоро... Идва време а акта за раждане....  ylinfant а и изписване

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 372
Да Йоана е добре само че Йоана празнува на Ивановден  Naughty четох го в нет-а тези двойни имена не звучат никак добре не искам да обидя никой но според мен е така най добре да я кръстите или на празника или с буквата "k" според мен на детето никак няма да му е приятно да се казва Камелия-Богданка например newsm78 изберете едно от 2 най добре да я кръстите така както най много и отива или просто така както сте решили преди това Камелия ако решите на празника може и Йордалина или Даниела Дана но наистина по добре само с 1 име някак не се вързват newsm78 е само Дана-Карина звучи така по добре според мен но с 1име е по-добре Peace после да пишете как сте я кръстили Peace

# 23
  • Мнения: 5 103
Честито да ви е живо и здраво.
Анджела ми е любимо, Биляна, Бояна

# 24
  • Мнения: 1 410
Честито бебче!  bouquet
Да ви е жива и здрава, малко колики и бързо възстановяване на майката.  Бояна и на мен ми харесва. И аз се замислях за две имена, но се отказах. Ако второто и третото име са й дълги цях живот ще има проблем в попълването на докоменти. Моите имена са дълги и това винаги е било проблем. може сега да ти се стори смешно, но е така.

# 25
  • Мнения: 1 489
Честито и от нас.Да ви е жива и здрава и много да ви радва.
Аз не съм почитателка на двойните имена.Харесва ми името Божидара,Дара.

# 26
  • Мнения: 53
Йоанна е прекрсно.
да ви е жива и здрава принцесата Grinning

# 27
  • Мнения: 2 271
Много мислих име,предлагах,а мьжа ми все не го харесваше.Накрая стигнахме до консенсус и я крьстихме Вероника!На мен ми харесват Мирела и Дария!Да ви е жива и здрава и само да ви радва!!! Hug

# 28
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
честита дъщеричка!
И аз неоодбрявам двойните имена,някои може да звучат добре,но как ще се нарича детето в ежедневието Thinkingпостоянно с двете си имена ли-абсурд!
В крайна сметка как кръстихте детето,то вече трябва да е изписано?При толкова хубави български имена...Моят девер е роден на Богоявление и е кръстен Богомил,викаме му Боги!Пък и на името Йорданка какво му е newsm78хубаво българско име

# 29
  • гр. СОФИЯ (1000)
  • Мнения: 73
Благодаря на всички за пожеланията и идеите, и да Ви се връща!!!
По темата - и аз се убедих че двойните имена не са подходящи.
Йорданов ден е хубав празник - и това че се е родило детето на този празник е достатъчно - пък и в крайна сметка не харесахме никое от имената подходящи за този ден!
Детенцето си имаше име още 3м. преди да се роди(понеже всички доктори ни казваха че ще е момиче), и решихме Камелия да си остане.
И баща ми и брат му и сестра ми и племенниците - всички са кръстени на някой друг в семейството - това е хубав обичай който ще спазим.
Баща ми вече двама внуци има, а никой от тях не носи неговото име - така че сега или никога Mr. Green
...и още веднъж благодаря на всички!
П.П. Мама все още не са я изписали...

Последна редакция: ср, 11 яну 2006, 23:43 от Tatiana

Общи условия

Активация на акаунт