Нестандартен домашен любимец - алжирски таралеж

  • 86 246
  • 280
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 150
Момичета, споделете сигурен продавач на таралежчета.

# 181
  • София
  • Мнения: 271
Здравейте,
От около две седмици си имаме такава таралежка вкъщи и още навлизаме в нещата. Може ли някой да каже дали трябва да я будим всяка вечер, за да яде? Случва се да спи през деня, нощта и целия следващ ден. Мислехме, че защото много сме я нахранили преди това, но й даваме по максимум две супени лъжици от храната на ден...
Друго въпросче - от каква материя е добре да й се сложи нещо в легълцето освен стърготините, за да й е уютно и топличко?

# 182
  • Мнения: 2 537
Здравейте,
От около две седмици си имаме такава таралежка вкъщи и още навлизаме в нещата. Може ли някой да каже дали трябва да я будим всяка вечер, за да яде? Случва се да спи през деня, нощта и целия следващ ден. Мислехме, че защото много сме я нахранили преди това, но й даваме по максимум две супени лъжици от храната на ден...
Друго въпросче - от каква материя е добре да й се сложи нещо в легълцето освен стърготините, за да й е уютно и топличко?
Здравейте,
Честито таралежче  Laughing
За буденето - не мисля, че трябва да го будите. И нашия спи по цял ден ама като е огладнее си излиза и яде. Относно материята - там не знам какво да ви посъветвам. На нашият му слагаме най - обикновени памучни дрехи(не знам дали има значение ама в стаята, в която е той си е доста топло).

# 183
  • Мнения: 46
Относно буденето и аз мисля да не го закачате.Нашата бодливка си ляга към 7.00 сутрин и се събужда в 23.00ч.Цяла нощ търчи из апартамента,мъкне чорапите на децата,някоя наилонова торбичка,абе фурия е.Ядене и слагаме на око,всеки ден яде различно,но 2 супени лъжици на малко таралежче ми се виждат много.По препоръки на ветеринаря сме на гранули за кастрирани котки,въпреки че"Лорка"върти километри и трудно ще затлъстее.Напоследък я мъча с храната за таралежи и учудващо за мене си хапва с кеф.Обича да се увива в някоя дреха,да е на тъмно и топличко когато си почива.Когато беше малка се навираше в чехлите,неиния син и сега спи в кухненска ръкавица.

# 184
  • София
  • Мнения: 271
Благодаря за съветите. Притеснява ме, че не просто спи по цял ден, а мнооого по-дълго. В момента спи от 36+ часа и ако не я събудим, може да си продължава още. Относно храненето, от скоро я имаме, но тя е на 8 месеца вече. Две лъжици наистина ли е много?

# 185
  • Мнения: 46
Нашето изяжда колкото му е нужно.

# 186
  • Мнения: 2 537
Нашето изяжда колкото му е нужно.
Нашето също.  Peace Не ми се е случвало да го будя да яде - когато е гладен сам излиза и търси. Сигурна ли си, че спи 36+ часа, може да се събужда и яде докато вие спите?

# 187
  • Мнения: 6
На мен човек, който професионално се занимава с това ми каза, че трябва в една купичка да има ядене и като огладнее колкото иска толкова яде. А някой може ли да помогне, как да свикнем Ози на тоалетна.. Сега зимата особено е голяма мъка, с тези килими ако го пуснем става кошмар после... В клетката е с котешка тоалетна.... Благодаря! Ще се радвам, ако ми помогнете!

# 188
  • Мнения: 6 943
Предната вечер се събудих от дрънчене на пластмаса. Реших, че пак е избягала дребната. На сутринта се оказа, че просто си е смъкнала и разляла водата, явно в опити да избяга. Вчера реших да й оставя отворена клетката, да се разтъпче малко. Само дето тя излязла и решила да се намести при нас в спалнята. И се почна едно лудо търчане наляво-надясно. На няколко пъти се будех, тя идваше до леглото. Всичко приключи когато я намерих на нощното шкафче до главата ми Crazy Прибрах я да си почине, то не се издържаше Laughing

# 189
  • Мнения: 150
Вечер в клетката ли държите домашните си любимци? Много ли са шумни през вечерта?

# 190
  • София, Смолян
  • Мнения: 106
Ние имаме мъжко таралежче от лятото. Вечер като лягаме, отваряме клетката и той излиза като се наспи, обикновено като загасим тока и спрем да говорим. Много е шумен, това обаче не ни пречи, по-големият проблем е, че навсякъде се изхожда. Децата са малки и само му се радват, аз чистя основно след него, но е страшно, освен това миришат акитата, защото цяла нощ ги е пускал, размазвал....Бях чела тук, че са много чисти животинки, точно поради това решихме да вземем на децата таралеж. Може би ако стои само в клетката, ще е чистичък, но ми е жал за него и затова го пускаме да обикаля. Някои тук също бяха споменали, че не могат да се справят с акането навсякъде. Ако все пак някой има напредък, нека сподели.

# 191
  • Мнения: 6 943
Останала съм с впечателние, че тук повечето ги пускат свободно.

Аз нашата я държах в клетка като за начало, исках малко да свикне и да престане само да съска. После роди и нямаше как да я вадим, та сега наново свикваме с нея. За мен идеалният вариант би бил да й оставям отворено и тя да излиза да се разхожда, но да се връща вътре да яде, пие и да се изхожда. Не знам обаче дали ще успея да я приуча така...онази вечер като я бях пуснала сложих едно кашонче до клетката с идеята, че ако се качи на него би могла да се прехвърли обратно вътре.

За шумни, шумни са. Зависи с какво ще намерят да си играят Wink

# 192
  • Мнения: 46
Нашата клетка се ползва само за транспорт,въпреки че ако се събуди нищо и никои не е в състояние да  задържи Лорка вътре.Както казах лятото спеше под шкафа в кухнята,сега в една раница,сама си избира квартирата.Купичките с вода и храна(слава богу прояде храната за таралежи вече)са в кухнята.Повечето време нощем прекарва там,или на топло до компресора на хладилника.Банята е до кухнята,там си върши "работите"и в коридора пред нея.Никои не е в състояние да възпита това животно на хигиенни навици,а миризмата от изпражненията зависи от гранулите които яде.Последните които ми продадоха за кастрирани котки и храната за таралежи(beaphar) са идеални.Определено си живее неиния си живот на хишник,като животно е много чисто.Къпем я в седмицата веднъж и после спи в хавлията поне час.

# 193
  • Мнения: 46
Когато са спокоини им даите един балон,но от по качествените и скъпи. JoyНикои  не вярва,че таралеж може да играе с балон хаха аз имам няколко клипа.

# 194
  • Мнения: 6 943
Когато са спокоини им даите един балон,но от по качествените и скъпи. JoyНикои  не вярва,че таралеж може да играе с балон хаха аз имам няколко клипа.
Покажи де Grinning

Общи условия

Активация на акаунт