За бизнесът в училищата

  • 2 518
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
... всичко зависи от мен- ако не дам парите аз няма как да ги вземат...

Това е така, но детето някак се чувства различно - другите имат, то не...
И това не е нещо, което се купува навън индивидуално, а един вид на конвейр, просто децата го приемат по подразбиране, че трябва да стане.
Да не говорим, че последния път тя едва ли не са я накарали да се почувства виновна, че не уважава майка си достатъчно, щом не иска да се снима  Tired
Вариантът на немирница е приемлив.

Но тях някак по ги приемам, капката беше обаждането от агенцията. Имам особено мнение за подобни агенции и не мисля, че мястото им е в училищата. Има достатъчно родители, които записват децата си на курсове и т.н., да си набират от там. Абсурдно е обикалянето им по класните стаи в учебно време. Пратили сме децата си там, за да учат, не да ги оглеждат  Sick

П.П. Книжарницата и при нас е пълна с какви ли не сувенири, но някак успяваме да удържаме засега и покупките се изчерпват с тетрадки и моливи.

# 16
  • Мнения: 53
Направо се плаша като чета какви обирджии има ooooh! Това си е точно манипулиране на малчовците. Предполагам, ако ръководството не спре това, то никой не би могъл (което е много жалко). Най-малкото - това са някакви чужди хора, не са учители, не са гардове към учебното заведение, чиста проба търговци на дребно. Ужас!
Някой беше споменал за абитуриентските албуми. Наложи ми се преди години и с това да се сблъскам. Класът ми бе от по-разумните и решихме, че няма смисъл да даваме по 80 лв за нещо, което и сами може да направим. С разпечатването и хубавите албуми ни излезна по 20 лв на човек  Crazy

# 17
  • Мнения: 720
Да ви кажа, това е и въпрос на реакция от страна на родителите. В нашето училище бяха минали по класните стаи на първи клас и продавали някакви книжки с бездарни стихове, тип самиздат,а повечето от  първолаците, естествено, взели, че купили. Всички родители жужаха, всички бяха възмутени, обаче само ние с мъжа ми отидохме при отговорния фактор и вдигнахме врява. Между другото, проблем е и манталитетът на някои ръководства, защото се оказа, че те не виждат нищо нередно в това! Поразправяхме се доста време (беше ни и заявено, че е наша работа да си научим седемгодишните деца да не купуват какво да е  ooooh!), но в крайна сметка получихме обещание продавачите да не влизат в клас и да не застават на бюрото на учителя, за да развиват търговска дейност.
За съжаление, случката се повтори, този път с книжки за оцветяване. Пак разправия от наша страна, е, оттогава не е имало проблеми.

# 18
  • Мнения: 2 134
А сега да очакваме поредните безсмислени мартеници !

# 19
  • Мнения: 85
В училището на сина ми нито веднъж не са правили такива снимки, но все пак това беше отдавна. Тогава проблем беше книжарницата, в която освен книжарски материали се продаваха всякакви боклуци. Първите две години се сдобивахме с някой и друг стикер или каквото там беше модерно, после приключи. В ДГ на дъщеря ми вече 4 години ни предлагат снимки за коледа и 8 март. Закачат на табло 6-7 варианта на картички и календари и всеки родител сам решава от кои и дали иска или не, прави се списък с посочените желания и при учителките се оставя съответната сума. Никого не карат на сила, моята хубавица сама си иска и прави подаръци на бабите, за в къщи също избираме един от вариантите. Нямам нищо против снимките, дори съм доволна, защото нямам време да се разправям с фотографи, а и отдавна спряхме да вадим снимките, които ние си правим / трупаме на дискове, флашки, карти и т.н. /, но не е същото като решим да ги разглеждаме - друго си е да отвориш  албума със снимки. Simple Smile

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В училище не са ме изнудвали, само за баловете идват при големите, но те са си големи и почти не се лъжат вече.
Обаче как ме дразнят в детската градина. Още няколко месеца останаха и се махаме.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 768
При нас всяка Коледа- календари, всеки Осми март  снимки и картички. Имаме и други снимки, 15 септември, раздаване на бележниците.
Но малките го разбират едва ли не  като задължение.
Книжарница има точно пред двора на училището. Иначе на лавката продават канцеларски материали от първа необходимост и тетрадки на съвсем нормални цени. Одобрявам и сме се възползвали 2-3 пъти- да си купи я тетрадка, я блок. Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 20 083
При нас всяка Коледа- календари, всеки Осми март  снимки и картички. Имаме и други снимки, 15 септември, раздаване на бележниците.
Но малките го разбират едва ли не  като задължение.


Същата работа е и в училището на дъщеря ми, добре, че попорасна и спря да им се връзва.

# 23
  • София
  • Мнения: 442
Не се сърди, при нас правиха снимки на класа в началото на учебната година. Той се е снимал, но аз не платих и съответно не получихме снимки. За 8 март не съм чула, че бяхме болни и не сме ходили на училище 2 седмици.
Като цяло и аз споделам мнението, че директорката одобрява влизането на тези лица и рекламните им кампании.

# 24
  • Мнения: 2 334
Това явно се случва на всякаде.Синът ми е 2-ра година предучилищна в училище , миналата година нямаше такива неща,но тази-коледа,баба Марта,8март и т.н.Лошо няма,но имаме родители в клас ,които едвам смогват да отделят за текущи елементарни материали-скицник,моливи..........а за книгите ,когато аз учех в основно у-ще(мноооого отдавна) имахме учител,който продаваше книги-а не си си купил-намалена оценка.Явно нищо не се  е променило от комунизма само се е сменил малко облика Mr. Green

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Да не говорим, че последния път тя едва ли не са я накарали да се почувства виновна, че не уважава майка си достатъчно, щом не иска да се снима  Tired



Колко ми е познато.  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 372
При нас в детската гладина им правиха снимки и календари по Коледа.Сега в първи клас не сме имали такова нещо.Явно сме късметлий.Не,че имам нещо против календарите,но като чета какви други глупости се предлагат...

Общи условия

Активация на акаунт