Rajdane

  • 4 088
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
За мен пък е безумно  да правиш радикални изводи  Peace Има жени, които раждат за час, два без да разберат какво е болка. Има други, които раждат много по- дълго, но не желаят упойка. Има други като мен, които мислеха, че родят без упойка, но не стана така. Има такива, които отричат секциото, но раждат по 2 пъти така. И още и още .... Всичко е много индивидуално. Леко раждане и здрави бебчета на всички, очаква ви нещо уникално, неповторимо и неописуемо.
Да,не е хубаво да се заричаш,че всичко може да се случи.Но,по-принцип съм за упойките-от стоматологичния стол до раждането.Бясна съм,че преди години зъболекарите не слагаха упойки и сумати народ са наплашени и не ходят да си лекуват зъбите!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 235
Безумно е в 21 век да се гърчиш от болка  ooooh! Кому е нужно? Всичко,което носи болка трябва да се прави с упойка!
С две ръце подкрепям.

# 17
  • Мнения: 25
ами да все пак лекарствата(влк. и обезболяващите)са направени и измислени хората да се чувстват по добре да им се помага когато имат нужда...така 4е за6то да не се възползваме))0

# 18
  • Мнения: 147
За мен пък е безумно  да правиш радикални изводи  Peace Има жени, които раждат за час, два без да разберат какво е болка. Има други, които раждат много по- дълго, но не желаят упойка. Има други като мен, които мислеха, че родят без упойка, но не стана така. Има такива, които отричат секциото, но раждат по 2 пъти така. И още и още .... Всичко е много индивидуално. Леко раждане и здрави бебчета на всички, очаква ви нещо уникално, неповторимо и неописуемо.
100% за тези думи съм:)
ами да все пак лекарствата(влк. и обезболяващите)са направени и измислени хората да се чувстват по добре да им се помага когато имат нужда...така 4е за6то да не се възползваме))0
Всеки има различен праг на болка,те и наркотиците карат хората да се чувстват добре ама....обезболяващите и упойките никак не са безвредни,не случайно едната (по-сериозната) група аналгетици се наричат опиоидни,а първите местни упойки са правени с кокаин (който все още не е напълно история).

# 19
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Desssika,права си за упойките,но все пак те не се прилагат ежедневно,а само когато имаш нужда от тях.Когато ти предстои някаква медицинска интервенция,защо трябва да се гърчиш от болка,като може всичко да мине леко и безболезнено без неприятни спомени и травми.Упойките са едно от най-великите открития в медицината.

# 20
  • В уютен дом! Елените
  • Мнения: 59
Раждането ми беше ужасно болезнено и продължително, но нямам неприятни спомени. Ако някога имам второ дете, може би ще си поискам, но не съм убедена  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 147
Не ги отричам в никакъв случай,само че аз лично бих предпочела да видя дали мога и без това,от раждане до раждане разликата може да е космическа,при едни леко,при други тежко,а и прага на болка е различен.Ако можеш без,защо да не си го спестиш на организма,а и на бебето:)

# 22
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз си мисля, че щом авторката пита за упойките, то, това означава, че би предпочела да ражда с упойка.

Момиче, слагай си упойката и си свиркай.

# 23
  • Мнения: 45
Не ги отричам в никакъв случай,само че аз лично бих предпочела да видя дали мога и без това,от раждане до раждане разликата може да е космическа,при едни леко,при други тежко,а и прага на болка е различен.Ако можеш без,защо да не си го спестиш на организма,а и на бебето:)
Peace Аз раждах без упойка,болката не е чак толкова страшна и бързо се забравя,след като се появи малкото човече всичко минава за миг!Усещането от раждането е величествено,най-прекрасната болка в живота ми и не бих я Упоила-това е лично мое мнение разбира се и не го налагам на никого  Naughty Упойка са ми слагали по други медицински причини и искам да ви кажа,че последствията от нея са мнооого големи и значителни,затова подкрепям и поста на desssika,че можем да си я спестим  Peace ако е възможно,но ако се налага,тогава право на избор нямаме.Не мисля,че страха и наличието за упойки са правилния ход да се посяга към тях-всяка анестезия си носи своите последствия.

# 24
  • Мнения: 1 310
Раждах с епидурална упойка. Чаках до 4 см разкритие, за да ми я поставят. Докато изтърпявах болките до разкритието, хиляди пъти бях благодарна, че си поисках упойка. Все пак 10 часа раждах. Crazy
Нито ме боля като ми я поставяха, нито след това усетих някакви последствия.  Peace
Второто раждане пак мисля да е с такава упойка.

# 25
  • Мнения: 351
Гледам, че има няколко теми за епидуралната упойка, а мен живо ме вълнува, тъй като скоро ми предстои раждане. Само не мога да разбера защо всички майки, които не са раждали с упойка са толкова против епидуралната. Аз, лично, ще се вслушам в съветите на хора, които са опитали с епидурална упойка, а не ми се слушат мнения „как болката се търпяла”. Търпи се, ама като се сетя как сестра ми умираше от страх преди да роди, след като роди ми заяви, че ужасно много боли, а сега като разбра, че ще раждам с епидурална упойка и ми разправя „е, какво раждане ще е това без болка, една майка трябва да си изтърпи болката”. Да бе, да. Който иска да търпи. И въпреки че съм сигурна, че мога да изтърпя и аз болките, щом майка ми и сестра ми са могли, а те са по-страхливи от мен, не смятам да се мъча, след като в днешно време мога да си го спестя. Добре, че тук, където живея е рутинна практика от много години насам и ако имаше такива усложнения, за които нормално раждалите жени без упойка коментират – щяха първи да я забранят.
Това е за сега моето решение. Ще видя в процеса на раждане дали ще го променя, но се съмнявам.

# 26
  • Мнения: 45
Гледам, че има няколко теми за епидуралната упойка, а мен живо ме вълнува, тъй като скоро ми предстои раждане. Само не мога да разбера защо всички майки, които не са раждали с упойка са толкова против епидуралната. Аз, лично, ще се вслушам в съветите на хора, които са опитали с епидурална упойка, а не ми се слушат мнения „как болката се търпяла”. Търпи се, ама като се сетя как сестра ми умираше от страх преди да роди, след като роди ми заяви, че ужасно много боли, а сега като разбра, че ще раждам с епидурална упойка и ми разправя „е, какво раждане ще е това без болка, една майка трябва да си изтърпи болката”. Да бе, да. Който иска да търпи. И въпреки че съм сигурна, че мога да изтърпя и аз болките, щом майка ми и сестра ми са могли, а те са по-страхливи от мен, не смятам да се мъча, след като в днешно време мога да си го спестя. Добре, че тук, където живея е рутинна практика от много години насам и ако имаше такива усложнения, за които нормално раждалите жени без упойка коментират – щяха първи да я забранят.
Това е за сега моето решение. Ще видя в процеса на раждане дали ще го променя, но се съмнявам.

Избора си е твой!Никой няма право да ти  налага своето мнение,аз просто споделих,че за мен упойката не е жизнено важна!Да боли,но болят само последните контракции,самото раждане не се усеща!Всеки знае какво е най-добре за него и детето му-живот и здраве  Peace Обсъди го с екипа при когото ще раждаш,защото след 4см разкритие никой няма да ти сложи упойка. Успех и леко раждане   bouquet

# 27
  • Мнения: 496
Обсъди го с екипа при когото ще раждаш,защото след 4см разкритие никой няма да ти сложи упойка.

На мен ми сложиха упойката на 8см разкритие, но водите ми не бяха изтекли. Контракциите на 8см вече са си достигнали "пика", ако мога така да се изразя и честно да ви кажа, се радвам, че се реших на упойката. Не че болките не се търпят, човешкото същество е способно да издържи големи напрежения, в това число и болка. Но като си спомня колко прекрасно и спокойно ми протече раждането след това, въпреки епизиотомията (, която дефакто почти не усетих), смятам, че няма нищо лошо в това всеки да направи своя избор. Това се превръща малко като спора "секцио или нормално". Всеки базира мнението си на собствените преживявания и защитава своя опит. Така че нека всяка мама спокойно и информирано направи своя избор, няма нужда от критики.

# 28
  • Мнения: 45
Обсъди го с екипа при когото ще раждаш,защото след 4см разкритие никой няма да ти сложи упойка.

На мен ми сложиха упойката на 8см разкритие, но водите ми не бяха изтекли. Контракциите на 8см вече са си достигнали "пика", ако мога така да се изразя и честно да ви кажа, се радвам, че се реших на упойката. Не че болките не се търпят, човешкото същество е способно да издържи големи напрежения, в това число и болка. Но като си спомня колко прекрасно и спокойно ми протече раждането след това, въпреки епизиотомията (, която дефакто почти не усетих), смятам, че няма нищо лошо в това всеки да направи своя избор. Това се превръща малко като спора "секцио или нормално". Всеки базира мнението си на собствените преживявания и защитава своя опит. Така че нека всяка мама спокойно и информирано направи своя избор, няма нужда от критики.
Peace Разбира се,та нали най-важното е тя да се чувства спокойна  Peace
За упойката,не съм информирана,една акушерка в болницата докато раждах обясняваше на една майка,която искаше упойка,че не могат да и сложат,защото разкритието и е над 4см  newsm78 -само споделих чута информация

# 29
  • София
  • Мнения: 1 456
  Между този пост
Обсъди го с екипа при когото ще раждаш,защото след 4см разкритие никой няма да ти сложи упойка. Успех и леко раждане   bouquet

и този
За упойката,не съм информирана,една акушерка в болницата докато раждах обясняваше на една майка,която искаше упойка,че не могат да и сложат,защото разкритието и е над 4см  newsm78 -само споделих чута информация
има огромна разлика. Тъй като темата се чете от много и различни хора според мен  е добре да се говори, когато си добре информиран  Peace

Общи условия

Активация на акаунт