Рисуване за начинаещи и не само - 5

  • 54 940
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • в омагьосващият свят на изкуството, киното и вечната любов
  • Мнения: 1 107
Много интересен начин на рисуване, Lei@. Аз не съм го пробвал. Аз си избирам една снимка, започвам да си правя яйцевидната фома на главата, след това очертавам със светлосенки очите, носа и линиите на лицето, после дооформям и трия, където не е правилно и след това вече очертавам с дебел контур линиите.
Ели, много е хубаво момиченцето.   bouquet Аз ти казах за слънчевия натюрморт, че е много хубав, казвам го и сега.  Браво!!!  Hug

# 76
  • Мнения: 112
   Мммм, много е красиваааа Hug  Чарли,  правя така, защото  не ми се получава  нещо прерисуването.Трябва да ми е  в главата образа, иначе се изнервям Joy

# 77
  • в омагьосващият свят на изкуството, киното и вечната любов
  • Мнения: 1 107
Мерси много, Lei@. Аз пък след като нарисувам нещо, тогава самата рисунка ми е в съзнанието.  Joy  Даже понякога като спя, сънувам че рисувам нещо и като мине известно време, като нарисувам нещо, когато вече е завършено и го погледна, се сещам, че съм го сънувал, а да съм забравил.  Joy

# 78
  • Мнения: 112
  Ооо, това също, даже ставам нощем да я гледам.Да проверя дали  няма да открия грешки и дали ще ми харесва повече или по-малко.Бе луди хора сме т'ва творческите натури Joy

# 79
  • в омагьосващият свят на изкуството, киното и вечната любов
  • Мнения: 1 107
Аха наистина сме си лудички.   Mr. Green  И аз понякога като стана от сън, също гледам рисунката си, за да видя дали няма грешка някъде.    Joy

# 80
  • Мнения: 92
Привет! Simple Smile
Чарли, определено комиксите са ти призванието. И афишът на Евита много ми хареса Simple Smile
Ели, натюрмортът е много добър. Портретът обаче ме грабна, много силно излъчване има.

Аз напоследък не съм рисувала, така че показвам 2 неща с молив от миналото лято-есен.

портрет от снимка


пейзажче

# 81
  • Мнения: 608
  Портретът е много хубав, Кати. Усеща се и леката му усмивка. Пейзажът си го представям с едно наситено синьо небе, едно медно-златисто поле, зелени като берил дървета..с молив ми се губи Simple Smile

# 82
  • Мнения: 92
Даа, съгласна съм за пейзажа, Ели. Просто тогава освен лист и молив друго нямах, пък исках да го нарисувам Simple Smile

# 83
  • в омагьосващият свят на изкуството, киното и вечната любов
  • Мнения: 1 107
Здравей, Кате. Много ти благодаря. Много са хубави и портретът и пейзажът; на мен така ми харесва както си е с молив. Ето един пейзаж с молив и от мен. Предпочитам да ги рисувам с молив, става по-бързо, докато с бои....  Mr. Green

# 84
  • Мнения: 608
  Супер е! Дори съм изненадана, обикновено графика и пейзаж не ги харесвам на едно място. Графиката аз си я свързвам с портрети, архитектура, абстракции..

# 85
  • Мнения: 92
Чарли, страхотен пейзаж наистина! Аз като рисувам с моливи все много бледи ги правя нещата, не че не ползвам и по-меки моливи, но сякаш ме е страх да засилвам тоновете. Още в училище ми правеха забележки за това.

# 86
  • в омагьосващият свят на изкуството, киното и вечната любов
  • Мнения: 1 107
Благодаря много и на двете.  Grinning  Кате, и аз в началото ги правех бледи графиките ми, но гледах в интернет и в книги различни графични работи и някои си ги записвах и като започна да рисувам, гледам как са направени щрихите и правя и моите същите или ги правя по мой си начин. А този пейзаж го гледах от една снимка в едно старо списание вкъщи, тя беше черно бяла.

Последна редакция: пн, 20 фев 2012, 14:44 от Charles_Brady

# 87
  • в омагьосващият свят на изкуството, киното и вечната любов
  • Мнения: 1 107
Постер на филма "Батман се завръща" / "Batman Return's" (1992):  Hug

# 88
# 89
  • Мнения: 608
  Цитирам Лея- Ехааааа! Много, много ми харесва!  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт