какво ядете, бременни мацки?

  • 5 287
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 401
Аз откакто забременях се нахвърлих само върху "здравосровни" и "препоръчителни" храни, а именно майонезени салати, сини и мухлясали сирена, салами /от тези в които няма месо/, пици и какво ли не. Не ям плодове зеленчуци и месо /зле ми става само при мисълта за тези храни/. Чудя се как ли ще се отрази това на бебето...

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Режима не ми се е променил - ям това, което съм яла и преди! Wink

# 2
  • Мнения: 5 790
На мен доктора ми казваше: "Не се тъпчи, то на бебето каквото му трябва, то ще си го поиска!". Не мисля, че трябва да се притесняваш. И аз се тъпчех със същото като теб, плодове не можех да помириша, призляваше ми от тях, ядех тестени неща на корем, пиех по 2 литра кола и по 2 кафета, бира, червено вино по малко и всичко, каквото ми е ядеше, пък Беба се роди почти 4 кг.
Леко бременеене!

# 3
  • Мнения: 1 841
Моят апетит се увиличи драстично, когато бях бременна. Баща ми твърдеше, че съм като африкански скакалец - унищожавах всичко в кухнята. Ядях всичко, но най-много ми се ядяха сладки неща.

# 4
  • Мнения: 7 186
Ядях си каквото и преди и каквото ми се прияде. Изобщо не съм се насилвала зорлем да се тъпча с плодове или разни здравословни храни. Важното е да се яде нормало- да не се гладува, нито пък да се яде много. Peace

# 5
  • Мнения: 2 401
И аз се тъпчех със същото като теб, плодове не можех да помириша, призляваше ми от тях, ядех тестени неща на корем, пиех по 2 литра кола и по 2 кафета, бира, червено вино по малко и всичко, каквото ми е ядеше, пък Беба се роди почти 4 кг.
 Laughing Това с питиетата направо ме развесели. Гледам голяма сладуранка се е пръкнала в резултат. Ще взема да приема, че и на мойто бебе просто му ядат гадорийките които ям.

# 6
  • Мнения: 2 663
Мисля,че трябва да си промениш начина на хранене,все пак бебето е преди всичко нали?А по време на бременносттта категорично се забраняват всякакви сини и мухлясали сирена,пастети,морски деликатеси и такива животински храни,които не са минали обработка минимум 70 градуса...Аз съм привърженик на здравословния начин на живот,но по едно време в началните месеци умирах за макдоналдс,направо ....обаче не прекалявах,заради консервантите и мазнините.
Ама като ти се хапват такива неща...просто се опитай да ги намалиш

# 7
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
В началото нищо не ми се ядеше,повръщаше ми се от всичко,ама като премина този период,ела ме виж,хапвах от всичко,хич не се ограничавах и кафе си пиех.

# 8
  • Мнения: 191
Мен постоянно ми се ядяха праскови,пилешка супа и таратор друго почти не съм яла Peace

# 9
  • Мнения: 245
Аз ядеех всичко каквото ми се яде и нищо от което ми се гади. не можех да понасям зеленчучите......Гадеше ми се и от матерната и не я пиех,а бебо си беше взела всичко от мен, даже имах проблем с липсата на желязо и калций,но не и тя СЛАВА БОГУ.Стреми се да замениш това, което не обичаш с друго, което ще ти набави необходимите неща./така казват лекарите/,а също и че Всичко,което пиеш и ядеш,че е за теб, защото бебето ще си го вземе но при теб ще е в недостиг.Даже,тъй като съм страстен пушач и много ми се пушеше, си пушех до 5 цигари на ден.Лекарите не ме виняхя,даже ме поущряваха, щом толкова ми се пуши. Но ти ще си прецениш и не пренебрегвай факта,че си имаш инстинкти, те ще ти показват правилният път.Когато имах недостиг на калций се разсипвах да ям сирене...... успех.

# 10
  • Мнения: 1 999
Вкуса и апетита ми през бременността не се бяха променили. Хапвах всичко, което и преди съм яла. Peace

# 11
  • Мнения: 878
az ne sum saglasna ,che trjabva da se izkluchat sinite sirena i morskite delikatesi ,tova go pravjat samo v anglija ,zashtoto neshto na rasata ne im bilo kato horata v tozi period ako jadat skaridi naprimer .No tuk problemi njama.A i kak da ne minavat visoka temperatura ,nali se varjat ,pekat ili se mjatat na skara  newsm53
Az naorimer sum si hapvala ot tezi neshta mnogo prilichno i nishto mi njama.A kak vurvjat s vince.......oh okapah se pak.
Po-princip ne sum se tupkala kakto purvata bremennost ,no ne sum se i lishavala .Interesno ,che sega ,kogato sum na praga na devetijat mesec ,njamam apetit i mi se jadat samo salati i plodove.Koeto e dobre ,zashtoto njama da se osvinja mnogo .
Az naprimer do momenta sum kachila 20 kg i mislja taka da si ostana do kraja.No pri men bebo e mnogo goljam i se ochakva oshte pri rajdaneto 12 kg da izletjat  newsm03
taka che shte mi ostanat da svaljam kum 8 .....ne e mnogo , purvijat put imah da svaljam 27 chisto i gi svalih newsm44
A saveta mi e - hapvai si ot vsichko ,no po dve tvoi shepi ,tolkova ti e stomaha Simple Smile

# 12
  • Мнения: 245
И аз се тъпчех със същото като теб, плодове не можех да помириша, призляваше ми от тях, ядех тестени неща на корем, пиех по 2 литра кола и по 2 кафета, бира, червено вино по малко и всичко, каквото ми е ядеше, пък Беба се роди почти 4 кг.
 Laughing Това с питиетата направо ме развесели. Гледам голяма сладуранка се е пръкнала в резултат. Ще взема да приема, че и на мойто бебе просто му ядат гадорийките които ям.
И аз така и се роди 1 седмица по-рано,по мое желание,3.300, а ако бях чакала сигурно щеше да е то-голяма. Whistlingи незмам от къде щеше за излнезе!

# 13
  • Мнения: 2 663
Няма да се заяждам,но не е само в англия,а в повечето страни...а и отровени от морски деликатеси хора постоянно,тук са замразени ,пътуват от някъде си и т.н. а сирената не ги варят нали?Иначе ако са пресни не знам ,може би...

# 14
  • Мнения: 878
ne be Konstans ,nie ne se zaiajdame ,a izkazvame mnenie.Spored men njama nishto losho da si hapvash  ot tjah .Az sushto se hranja razdelno ot 3 godini kakto i vsichki vkushti ,no tova ne znachi che trjabva da se lishavam ot udovolstvieto da si hapna frensko sirene .No tova si e precenka na vseki.Te i zelenchucite sa pulni s nitrati ,ama za tjah nishto ne spomenavash   bouquet

# 15
  • у нас
  • Мнения: 660
С първата бременност май не ми се промени много вкуса,но апетита ми беше поразителен,а резултата +25кг.Свалих ги  Hug Този път обаче умирам за люто,под всякаква форма (най-вече люти мариновани чушки)и много кисело.Хапвам си и плодове и зеленчуци,нооо месото не мога дори да го погледна.Ах,да и много сладолед cold

# 16
значи аз апетит нямам много, но съм и още в началото; даже  готвеното много много не ме привлича... виж нещо луднах напоследък по полуготовите спагети. А също и на домати със сирене. За свинско изобщо неможе да става въпрос, немога да го гледам. И пия предимно вода, или ако е нещо друго, някакъв сок, но по-рядко. Кафето го спрях още преди да почнем опити за бебо, защото просто не ми беше сладко да го пия вече  Thinking
и така... и засега май даже съм свалила 1-2 килца.  Мисля че гаденето като попремине ще почна да качвам полека лека нормално.
а бе, бебовците да са живи и здрави само

# 17
  • Мнения: 2 663
да бе права си ,така е ,то едва ли има нещо дет' е наистина еко
Аз също хапвам от време на време сиренца(адски ги обичам),но по малко и не намирам нищо лошо,но както казах рядко-аз кат' се замисля да сега съм яла няколко пъти и синьо и камамбер
Просто минзухар е писала,че един вид само такива нещица си хапва аз за т'ва реагирах така

# 18
  • Мнения: 1 032
Колкото маслини и желирани бонбони изядох през бременността си, не е истина. Ядях и мандарини в промишлени количества- от другите плодове получавах киселини. И натурален шоколад- него го ядях за норматив.

# 19
  • Мнения: 4 362
Ми аз в началото много ми се ядеше соленко,сега пък сладко абе ям си както преди не виждам голяма разлика освен,че взех по бързо да огладнявам  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 313
Апетитът не ми се промени особено, но затова пък открих кроасаните....можех да ги ям по всяко време на денонощието. Разбира се, стараех се да се храня здравословно....иначе, как се свалят килограмите?
Мисля, че за храненето е определящо качеството, а не количеството.

# 21
  • Мнения: 5 790
И аз се тъпчех със същото като теб, плодове не можех да помириша, призляваше ми от тях, ядех тестени неща на корем, пиех по 2 литра кола и по 2 кафета, бира, червено вино по малко и всичко, каквото ми е ядеше, пък Беба се роди почти 4 кг.
 Laughing Това с питиетата направо ме развесели. Гледам голяма сладуранка се е пръкнала в резултат. Ще взема да приема, че и на мойто бебе просто му ядат гадорийките които ям.
И аз така и се роди 1 седмица по-рано,по мое желание,3.300, а ако бях чакала сигурно щеше да е то-голяма. Whistlingи незмам от къде щеше за излнезе!

А, мен ме срязаха 1 седмица преди термина по мое желание, че я видяха колко е голяма и решиха, че няма да ме мъчат/не че аз щях да се съглася да раждам по естествен път/.  Аз нямам 1.60 все пак, ако това е критерий...  newsm78  А доктора като ме гледаше на ехограф все мрънкаше: Много голямо, бе, много голямо...
А от сини сиренца не съм се лишавала ама хич. Вървяха ми на червеното вино. Само дето морски деликатеси мразя и въобще не съм опитвала.

# 22
  • Мнения: 2 381
Предпочитанията ми към храната не се промениха, с изключение на това, че спрях сладкото.Но, от седмица насам хапвам доста сладички неща.А риба не понасям повече.С месото по принцип съм скарана.
Много обичам плодове, салати, спагети с доматен сос, гювече.

# 23
  • Мнения: 505
o iala  sum si vsi4ko no ne prekaliavah za6toto prosto niamah koi znae kakuv apetit samo prez poslednite dve sedmici hapvah v pove4e. Mnogo mi se gade6e ot pile6koto  Sick a mi be6e lubimo. No i az se hapvah testeni izdelia . Vse pak bi te posuvetvala da iade6 pve4e plod i zelen4uk vse 6te nameri6 ne6to deto ti haresva. da ne vzeme6 da hvane6 niakoi gastrit 4e posle.... #Crazy ad!

# 24
  • Мнения: 2 000
Ям каквото ми се яде и каквото си хапвах и преди. Не се ограничавам с нищо. Само гледам да не прекалявам.

# 25
  • Мнения: 29
5 години бях вегетарианка, сега отново проядох месо заради бебето, тежко ми е но нали не трябва да лишаваме плода.......Ям всичко и имам чувството , че раста с часове а не с дни. Карай, важното е ти да се чувстваш добре....Лека бременност

# 26
  • Мнения: 992
На мен режима на хранене не ми се е променил много, плодове ям в огромни количества, много са ми вкусни.А за киселите краставички да не говорим, направо съм луднала по тях.
Стремя се да ям здравословно, но ако ми се прияде макдонълдс, си хапвам. Simple Smile Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз постоянно съм гладна, но нищо не ме засища и не ми е вкусно.  smile3515 smile3515

# 28
  • Мнения: 275
Никога не съм и помисляла докато бях бременна да променям режима си на харанене и изобщо начина си на живот. За мое голямо щастие така и стана (т.е. не ми се промени апетита, никакви усложнения)

# 29
  • Мнения: 10 701
Моят апетит се промени също. Обожавах китайска храна, а съм яла само няколко пъти и не ми е вкусно. Когато ми се гадеше ядях главно банани. Много рядко огладнявам и изпитвам желание да изям всичко, което попадне пред очите ми. Качила съм 10кг. Не се лишавам, но и не прекалявам. Не си позволявам само тестени храни, въпреки, че като ми замирише на банички и всякакви мазни понички....доста се изкушавам. Но бебо се нуждае най-вече от протеини и наблягам на сирене,мляко, месце и плодове.

# 30
  • Мнения: 388
Здрасти,
привет от Бургас
Аз в петия месец
Откакто съм бременна ям най различни неща каквото ми се яде
супа- салати- кафе без кофеин- бира - и вино задължително
защото навън е студено и да не се разболея по една чаша от време на време!
Мими

# 31
  • София
  • Мнения: 378
И аз си ям всичко, както преди. само кличеството на мандарините съм го вдигнала много високо -  каквото и да хапна, изяждам минимум 2 мандарини. Проблемът ми е, че не ям никакви млечни продукти, освен кисело мляко и съм доста притеснена за набавянето на калция - аз не ги ям от години, не е заради бремеността. Май ще трябва да пия Матерна, колкото и да не ми се иска  Sick

# 32
  • Мнения: 5 103
-киви и плодови млекца с вишна или череша, това ми се яде най-многооо

# 33
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Моите хранителни навици по време на бремеността не се промениха въобще- даже ядях по- малко от преди, и то предимно салати. След 5 месец страхотно ми се ядеше сладолед.
За мухлясалите сирена и аз знам, че не е хубаво да се консумират- предимно първото тримесечие- нещо в мухъла имало...

# 34
  • София
  • Мнения: 6 371
az ne sum saglasna ,che trjabva da se izkluchat sinite sirena i morskite delikatesi ,tova go pravjat samo v anglija ,zashtoto neshto na rasata ne im bilo kato horata v tozi period ako jadat skaridi naprimer .

жужолинке, извинявай, ама пишеш пълни глупости!
това, че ти не си чувала за токсоплазмоза и листериоза, не значи, че трябва да подтикваш в невежеството си да рискуват! щото на теб може нищо да не ти е станало от сиренцата, ама аз лично познавам едно момиче, което яде фета сиренце в Гърция и загуби бебето си поради инфекция с листериоза!
а ти разлика между скариди и стриди (които се ядат сурови) правиш ли? явно не - тогава не се обаждай....

Общи условия

Активация на акаунт