Трепнат нашите сърца, на 4 стават ОКТОМВРИйските деца

  • 68 607
  • 309
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 203
Здравейте мацки,и аз не съм влизала една камара време!
То не зная да се хваля ли ама ще ставам мама пак... и така като гледам ще е ноемврийче,но понеже разбрах днес Теодор още незнае сега ще почвам да го подготвям,и тъй като сме в началото има още доста време и не смея да говоря Rolling Eyes
Сега може да давате насоки в тази област как да се справя!?Искам да не се чувства пренебретнат Теодор и т.н абе всякакви идеи и предложения ще са ми интересни,то че другото пак ще е отначало то се знае Laughing
Още ми е едно не зная къде се намирам-немога и да се зарадвам като хората,пак се почват едни мисли едно чудооо Laughing
Честито Онли  bouquet

# 256
  • Мнения: 22 879
Ееее,Силвееее,честитооооо!!!Желая ти лека бременност и много здраве,а накрая здраво бебче!!! Hug  bouquet Mr. Green

# 257
  • Мнения: 203
Мерси Деси!!!

# 258
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
Честито!
Ние сме само с едно, но май вярната формула за обяснение е бавно и спокойно да се обясни, че ще става батко, а когато се появи бебето да направите всичко възможно Тео да не се чувства пренебрегнат. Трудно е, но ще се справите!

# 259
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Силве честито!Лека бременност и здраво и пухкаво бебе на финала.

Вики тъкмо беше направил 2 години,когато разбрах,че съм бременна.В началото нищо не му казах,но като започна да расте корема ми, му обяснявахме как вътре расте неговото братче,бебе, с което ще си играе.Целуваше ме по корема и го милвахме и му приказвахме....
Обаче не съм прекалявала в приказките за бебето.Не му натяквах всеки ден,за да не започне да ревнува още от преди да се е родило.Когато се роди беше драма,когато дойдоха в клиниката и не си тръгнах с тях.Когато се прибрахме с бебето,Виктор много му се радваше.Изпробва му всички неща.Кошчето за кола,легълцето даже се навря в количката докато бебето спи вътре(2 пъти) и си легна до него.Не му се карах и този период отмина.Бебето му стана безинтересно след някой друг ден.От скоро обаче пак започна да проявява интерес към брат си.Много си играе с него.
Нокога не му е посягал,удрял или блъскал.Не ревнува от него(поне засега).

Моето мнение е,че не трябва да му се натрапва бебето,но и не трябва да се изолира.Общо взето трябва да се намери златната среда.
Не се притеснявай.Всичко ще се нареди.

# 260
  • Мнения: 123
Здравейте, Момичета. Чета ви , когато имам възможност, но нямам време да пиша. С две деца си е екшън Wink.
 Силве, аз съм с две дечица, както Диваненцето,  голямото дете беше на 2 години, когато разбрах, че съм вече бременна(планувано). Както казва Диваненцето, това са стъпките които трябва да се предприемат, има само няколко психологически подхода, които могат да помогнат. Кажи на бъдещия  батко , че е прекрасен, винаги си мечтала да имаш дете , като него, че е чакан и желан. Много си се зарадвала когато се е родил, защото си искала точно такова дете , като него. Умно,  красиво и много добро, прекрасен батко, които помага на всички малки дечица. Всичко  на "хапки" поднасяй. Повтаряй му постоянно  колко много  си го чакала, колко добър батко е. Децата вярват в това, което им казваме, не искат да ни  разочароват и се стараят. Друг трик е, да рисуваш сърце,  и вътре да са нарисувани сърчицата на тати ,  неговото да , а може и на бебенцето . Децата ги е страх да не бъдат отхвърлени ,под съзнателно , с тези рисунки ще се обясни, че мама има огромно сърце и винаги тези хора ще са там. В сърцето на мама винаги ще има място за тях. Повтаряй му винаги , че го обичаш, не пести думи. При нас всичко мина сравнително спокойно. Баткото наистина не ми правеше проблеми.
 Лека бременност ти пожелавам и накрая прекрасно бебече Simple Smile.

# 261
  • Мнения: 203
Благодаря Ви за подкрепата Hug Притеснено си ми е и това е...дано да намеря и аз златната среда,а освен това батковците в други стаи ли ви спяха или ,защото при нас ще е доста весело ние сме с 1 хол и две спални newsm78 ама Теодор спи в моята спалня Rolling Eyes

# 262
  • Мнения: 123
С баткото спяхме заедно  почти от раждането/ беше неспокойно бебе, недоспивах до 3-я месец, за да мога да го  кърмя и връщам в неговото легло, накрая си спяхме заедно и настана ерата на спането/. Всеки случай  е индивидуален, при нас сестричката беше поспаланка, та продължихме  да си спим тримата, тати , бати  и аз в спалнята, а бебка в нейното легло. В един момент  след разговор с големия наследник,  и той си отиде в  неговото легло(което е също в спалнята). Така спахме дружно до навършване на 9-я месец на бебка. После   направихме детската стая, където  имаше две ъглови легла, аз спях на едното с бебка, а Васе(баткото) на другото. Прехода беше плавен, нямаше драми. Случвало се е да се прехвърлям  в неговото легло  , по негово желание, да спя с него. Тогава го бомбардирах с фрази  от рода, колко съм  горда с него, колко прекрасен и добър, как съм си мечтала за него и си  го имам. И той се гордее с това и сега.В днешно време двамата спят сами в тяхната стая, а аз в спалнята  с таткото.

# 263
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте,
и аз скоро не съм влизала, поради многото задачки.
Силве,Честито!  Hug Ще се справиш не се притеснявай. Поне Тео ще е малко по-голям като се роди бебето. Ще му обясниш, ще разбере. Отделяй му повече внимание сега, а и докато бебето е по-малко.
И аз разбрах за моята бременност, когато дъщеря ми беше на 2 годинки.
kalllii,нашите и двете са на една възраст  Hug и това дето ти си писала, абсолютно и за нас се отнася. Каката все още идва да спи при нас обаче Simple Smile ами глезла ми е какво да се прави, нали е момиченце, нищо че е по-голяма. Жива и здрава да ми е и това ще мине. Като им направим детска стая и след някоя и друга година сигурно ще си спи в леглото. Не се тормозя да я гоня сега. Дребен понякога идва чак на сутринта като вече иска и да става, но той определено си предпочита леглото.

# 264
  • Бургас
  • Мнения: 420
Silve, честито и леко бременеене Hug
Не е толкова страшно, но със сигурност е супер забавно Heart Eyes
Никола си е научен от 6ти месец да спи сам в стаята си. Бебока до сега беше при нас..предстои отделянето му в негова стая. Но ако нямахме две детски, може би щях да изчакам още малко с "местенето" на малкия при баткото...само от съображения за сигурност, че понякога в пристъп на любов към бебето, не може да си прецени силиците правилно Mr. Green
Естествено, бебефона е задълже Peace
Що се отнася до информирането на по-голямото дете- Ники така и не разбра на 100% какво му се случва реално, докато не се появи Петраки Laughing Но още от родилния дом се влюби в бебето и сега е почти най-милия и грижовен батко на света  Не се притеснявай - мъниците много обичат да се правят на по-големи и да се "грижат" за някой, по-малък от тях Simple Smile
Как сте с ДГ? Ако можеш, спри Тошето за малко, поне докато влезнеш в 5 месец. Всякакви шарки и бацили носят чаветата от там...но ти си знаеш де Mr. Green

# 265
  • Мнения: 203
Здравейте мацки Hug
Много ми помагате да знаете Heart Eyes
Тази седмица ми е болен изкара 2 вируса в едно и мисля друтага да не го пускам PeaceСега като мина прегледите и ако всичко е наред може и да го спра да сме заедно!Тази седмица ще ходя на хирург,защото имам пъпна херния от първата бременност,но не я оперирах не че ме боли ама да видим какво ще кажат и чак тогава ще ида на АГ.Стискайте палци сега Praynig

# 266
  • Мнения: 50
silvana Честито ,желая ти лека бременност ,като ви чета колко бебета ще има и на мен ми се прииска ама още не сме се решили ,а честно казано си мисля че съм повече от готова за дете Simple Smile ама когато дойде и стане тогава .Иначе ние сме добре малко Никола пак е болен но се надявам бързо да се оправи тази кашлица не спира и това си е Simple Smile.Аз смених работата и сега се надявам да се поуспокоя малко защото то на предната ме изкарваха до лудост .И така целувки на всички от нас . Heart Eyes

# 267
  • Мнения: 1
Здравейте!
Силве, надявам се всичко да е наред при теб, стискам палци да имаш лека бременност и едно сладко бебче на финала!
Определено не е лесно когато е малка разликата при децата, понякога баткото се дьржи като бебе,а ебето иска да рави всичко сам и когато решат да гушкат мама едновременно настава голяма веселба  Mr. Green но те толкова са свикнали вече един с друг, нали и на градина ходят заедно, че само да спомена на Виктор че ще отидем някьде без Стефко и той започва да се цупи и е готов да се разплаче 

# 268
  • Мнения: 203
Здравейте,ДА всичко върви наред за сега Peace Благодаря Ви за подкрепата  bouquet

# 269
  • София
  • Мнения: 10
Силве, честито, пожелавам ти леко бременеене!  smile3501 pregnant
 Аз се включвам, за да попитам за колаж- ще прави ли някоя мама или съм закъсняла вече и е направен?

Общи условия

Активация на акаунт