хомеопатично лекарство за спане на детето

  • 6 409
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 468
Скъпи майки, искам съвет за хомеопатично лекарство за спане на детето .Синът ми не се спи през нощта, събужда всеки час..Дава гърдите, но тя не винаги да си помагат. Имало е невролог, той даде рецепта за фенобарбитал, но аз не искам да давам на детето ми хапче за спане!

P.S. Съжалявам за грешките, аз не съм българка =)
За бебе ли говорим, малко дете или по-голямо дете?
аз лично не бих дала никакви лекарства. За бебе- Бих опитала с различни други средства:
- първо вечер преди заспиване - обстановката в дома да е спокойна, да не гърми примерно телевизор или музика.
- през нощта да нчма резки звуци.
- един масаж/гимнастика лека преди заспиване.
-ако го кърмиш - да не би самата ти да поемаш различни храни/напитки, които действат възбудително (кафе, кока кола)

Туслик, и аз първо така бих опитала.

Друго, което можеш да пробваш:
- вземи го при теб през нощта като се събуди; може да му подейства успокояващо и да заспи по-бързо;
- издърпай следобедния сън по-рано или пробвай да го сложиш по-късно да спи, за да е по-уморен;
- къпането преди лягане също уморява и успокоява малките;
- какво вечеря детето? сит ли е като си ляга?

Иначе като растат зъби ги боли малките. Може да мажеш венците с Дентинокс (или нещо подобно) или да даваш Осанит (хомеопатично). Незнам, не мога да кажа, че помагат 100%, но поне облекчават растежа на зъбите.

Скоро да отминат безсънните нощи и не бързай с лекарство!

 

# 16
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ако детето е в кърмаческа възраст или в период на никнене на зъби,едва ли лекарство за сън/било то и хомеопатично/е удачна алтернатива.. Rolling Eyes
Търпение и периода отминава.

# 17
  • Мнения: 53
Не бих дала никакво лекарство, и ние сме имали безсънни нощи
Щом бебето е здраво, мисля че е период който ще отмине

# 18
  • Мнения: 149
Здравей,Туслик!Моят съвет е ако имаш възможност да заведеш детето при лекар хомеопат.Той може да помогне в случай,че нещо измъчва детето,а и изписаното лекарство ще е съобразено с детето(-характер,навици,предпочитания и тн.Ако нямаш такава пробвай с комбинираните хомеопатични препарати(има такива за зъбки и за нервни деца).Не ми се вижда редно да се мине на вариянта с химичния медикамент при все,че не са опитани щадящите алтернативи!
И аз си мисля ,че е период,който ще отмине,въпреки,че си спомням колко безнадежно изглежда всичко,когато си в 'окото на бурята'!
Пожелавам ти да сте здрави,по-бързо да израстите периода и много усмихнати и отпочинали!

# 19
  • Мнения: 1 466
Фенобарбиталът е силно сънотворно, не те съветвам да се хвърляш на него. Дано е само период, който детенцето ще израсте.
Хомеопатичните Дормикинд при нас нямаха ефект.

Общи условия

Активация на акаунт