фЪН ШУЙ ІX (класически)

  • 55 200
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 487
Да, това се пише в популярната литература, защото хората това искат да прочетат. Всеки иска да си сложи някъде едно "талисманче" и да му се увеличат доходите, или да срещне любовта на живота си, или да роди дете... Използва се бамбука, вятърните чанове, аквариум, фонтан, вентилатор, свещи... но те се слагат за активиране на енергията в точно определено място, в точно определен интервал от време и това не е нито сектора на богатството, нито сектора на любовта.

Шоши, напълно разбирам отговора ти. Просто ставаше въпрос, че аз не знам за тези неща на практика нищо, а човека за когото е подаръка си е доста навътре  и от години се води от принципите на фън шуй, така че съм сигурна, че ще употреби подаръка правилно. Благодаря все пак за линка на Утро   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 2 019
а човека за когото е подаръка си е доста навътре  и от години се води от принципите на фън шуй, така че съм сигурна, че ще употреби подаръка правилно. Благодаря все пак за линка на Утро   bouquet
Точно това исках да ти кажа, че щом се занимава отдавна с фън шуй знае, че нито едно от тези неща не са му нужни.

# 17
  • Мнения: 34
Шоши, благодаря ти за отговорите. А относно въпроса ми за направленията и за местоположението попитах, защото бях прочела твое мнение,  в което кометираше кое е по-важно и след няколко теми беше публикувала менение, че обратното е важното. Съжалявам, че не мога да ти покажа точно къде, но то явно не  е важно щом не практикуваш тази школа. Мисълта ми беше, че ти беше споменала и затова реших,че е важно да си изясня тази информация. И все пак извинявай, ако съм досадила.  Hug

# 18
  • Сливен
  • Мнения: 71
Момичета,някоя от вас знае ли в Сливен магазин от,който да си купя някое талисманче?Има ли в града фън шуй магазин?

# 19
  • София
  • Мнения: 2 019
caramelle, нормално е да питаш. Всички започваме с тази школа, защото като че за нея има най-много информация в популярната литература, но нещата са повърхностно обяснени и човек се обърква. Има значение за какво говорим - местонахождение изхождайки от личното гуа на човек или от гуа на дома. Естествено идеалния вариант е и двете да са от една група. До колкото си спомням входната врата и спалнята трябва да са в хубави сектори, а кухнята в лош, но направлението на печката в хубаво направление за човека. Лошото местоположение се лекува с хубаво направление. Примерно човек спи в стая "5 духа", това се лекува с Shen Qi. Ако стаята е в Jue Ming, то човек трябва да спи в свое лично направление Tian Yi и т.н.

# 20
  • Мнения: 2 786
Лошото местоположение се лекува с хубаво направление.

Това е много хубаво, че е така, защото не мисля, че може да се направи идеалното жилище, което да е идеално за всички живущи (както и за неродените бъдещи членове на семейството). А и когато човек търси жилище, гледа предимно други неща - цена, местоположение, транспорт, магазини, сигурност на района, училища и градини наблизо, и т.н.

# 21
  • Мнения: 0
Струва ми се ,че нещо съм изтъпяла,в смисъл ако печката е СЗ местоположение,(направлението)  гледа СИ,ЗАЩО тогава се казва ,че СЗ НЕ Е ДОБРЕ ДА Е ПЕЧКАТА ,КАТО тя гледа(направлението)в случая и е СИ,просто не мога да си го обясня Thinking Thinking Thinking

# 22
  • Мнения: 926
Здравейте отново, направих скица на етажа, подорбности :
къщата е строена 1963, През 2000 г правихме ремонт на нашия етаж ,който включва
местене и махане на стени, махане на вътрешно стълбище и направя на ново, изливане на нова
плоча и  покрив. Ние се нансеохме 2001 г
http://www.foto.bg/uploads//7653/DSCN4488.JPG
Проблема ми е следния :
от 2 години насам всичко тръгна с главата надолу.Пари почти няма, за отношения между мен
и децата да не говорим. с мъжа ми единствената тема за разговор е какво ще ядем. Иска ми се да променя нещата но не знма как. Затова се обръщам с молба ако може да ми кажете за начало какво мога да подобря или разместя
Аз съм число 3, мъжа ми е 6, децата ми са  2.
Ако трбява друга информация съм насреща

ПП : Сещам се да добавя, че според фасадата е на север, зашото там  е булевард, на изток сме на калкан, н аюг гледам съседите, а на запад е малка пресечка.
Надявам се че правилно съм разчертала зоните: не съм сигурна стълбището трябва ли да влиза или не

Последна редакция: пт, 17 фев 2012, 12:16 от мама_съни

# 23
  • София
  • Мнения: 2 019
Струва ми се ,че нещо съм изтъпяла,в смисъл ако печката е СЗ местоположение,(направлението)  гледа СИ,ЗАЩО тогава се казва ,че СЗ НЕ Е ДОБРЕ ДА Е ПЕЧКАТА ,КАТО тя гледа(направлението)в случая и е СИ,просто не мога да си го обясня Thinking Thinking Thinking
Пчката НЕ Е ДОБРЕ ДА Е НА СЗ независимо от това на къде гледа.

мама_съни, от обясненията може да се каже, че фасадата със сигурност не е на изток. Освен това просто посоката не е достатъчна, трябват точни градуси.


# 24
  • Sofia
  • Мнения: 51
записвам се, да следя   bouquet защо няма литература за летящите звезди, не всеки има възможност да посещава курсове в чужбина  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 0
Благодаря ти Шоши сигурно ти писна от мен,все пак да кажа ,че я преместих в Юз част на кухнята,но честно казано усещам някакъв дискомфорт,но ще чакам да видя какво ще стане.Иначе следя тука какво пишете.Между другото детето ми се оказа ,че трябва да носи очила на всичкото отгоре и има бронхит,не ми се е разболявал от 4 години и ми е странно ,но не знам на какво се дължи може би си втълпявам и аз разни работи.Пак благодаря

# 26
  • София
  • Мнения: 2 019
записвам се, да следя   bouquet защо няма литература за летящите звезди, не всеки има възможност да посещава курсове в чужбина  Rolling Eyes
Защото такава е китайската традиция - информацията се предава от учител на ученик.

# 27
  • Мнения: 376
Здравейте момичета  Hug
Шоши-имам въпросче
Били ми казала добра дата и час за активиране на СЗ ?
Понеже тази година в този сектор има лоши енергии(по принцип там ми е тоалетната),които ще вредят не само бащата,но и на сина.......ми се иска да активирам този сектор в хола!Като защина!
По повод на сина -ако имаме две деца-голяма дъщеря(за нея е ясно),и по-малък син,как гледаме на сина?Като най-малък или като най-голям?

# 28
  • София
  • Мнения: 2 019
zdravkova, защо ти е защита? Та нали всички това искат - лошите енергии да попадат в банята, килера, тоалетната.
От 0 до 15 години - малък син, от 15 до 30 - среден и от 30 до 45 голям.

# 29
  • Мнения: 926
Това което съм дала като север  е точно севера на компаса. За мое учудване посоките на компаса съвпаднаха с изложението на къщата север-юг

Общи условия

Активация на акаунт