Да будя ли заспало наакано бебе?

  • 13 634
  • 129
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Сменяла съм винаги, когато разбера или заподозра, че е наакан. Така или иначе в началото не спеше повече от 2-3 часа наведнъж, а после спря да ака през нощта + практикуваме ЕБХ и рядко вече изобщо има наакани пелени. Но не бих го оставила наакан.

# 46
  • Мнения: 2 216
Аз пък се чудя как не познавате мърляви хора като е масово явление...Една позната по две и по три седмици не си къпеше бебето - вратлето му беше подсечено. Случвало се е да се засечем в парка с количките, все нямаше памперси за смяна.

# 47
  • Мнения: 92
Bona Dea  и аз се чудя по тоя въпрос. От известно време всеки втори ме подпитва от колко месеца натам вече не се къпело бебето всеки ден, че не помнели (говорим за майки).И то така загрижено ме питат все едно карам някой да ми къпе детето и вече му е дотегнало.Не си представям как детето тъкмо ще е проходило, ще лази и ще се въргаля навсякъде и ще се поти цял ден и аз ще го къпя чат пат на няколко дни.Не съм запозната но явно има някакво неписано правило, че е вредно да се къпят децата всеки ден.... ?

# 48
  • София
  • Мнения: 2 060
Не съм запозната но явно има някакво неписано правило, че е вредно да се къпят децата всеки ден.... ?
Уф, писано е колкото искаш, цяло течение си е  Laughing, че децата се къпели 1-2 пъти седмично, в западно европейски страни това се практикувало  Crazy. Лично аз не се втелявам, ако не успея да изкъпя всяка вечер бебето, нали му мия дупето през деня, но банята му е такова удоволствие, че...как да му я откаже човек.

# 49
  • Мнения: 92
лелее а уж били по-развити от нас  Laughing За някой и друг пропуск да - всичко може да се случи ! Да чукна на дърво досега не е боледувала, но ако е болно детето например  предполагам не е много хубаво да го разпищолваш  Thinking

# 50
# 51
  • Мнения: X
Да го разголваш.

# 52
  • Мнения: 92
Извинявай  Laughing  Този пуст северняшки диалект.

# 53
  • Мнения: 646
лелее а уж били по-развити от нас  Laughing За някой и друг пропуск да - всичко може да се случи ! Да чукна на дърво досега не е боледувала, но ако е болно детето например  предполагам не е много хубаво да го разпищолваш  Thinking

И това зависи от много неща.Миналият месец малкия изкара една седмица с грип и вечер единственото което го успокояваше и успиваше беше банята,докато пък сутрин (04:00-05:00ч.) докато не подиша една две минути студен въздух направо се побъркваше и след няколко минутно седене на студено му олекваше и пак заспиваше.

# 54
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Аз имам приятелка, която къпе 5 годишното си дете от неделя на неделя. За градина..  Shocked   Всяка вечер сме в банята...  Peace

# 55
  • Мнения: 2 216
Аз имам приятелка, която къпе 5 годишното си дете от неделя на неделя. За градина..  Shocked   Всяка вечер сме в банята...  Peace
За съжаление това е масово явление. Питайте учителка в ДГ с какви дрехи и какво бельо ходят децата, по цяла седмица с едни и същи чорапи.....
А иначе по темата, една приятелка в Америка може цял пакет мокри кърпи да изразходи, но не мие детето си при смяна на памперс Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 3 241
Не съм запозната но явно има някакво неписано правило, че е вредно да се къпят децата всеки ден.... ?
Уф, писано е колкото искаш, цяло течение си е  Laughing, че децата се къпели 1-2 пъти седмично, в западно европейски страни това се практикувало  Crazy. Лично аз не се втелявам, ако не успея да изкъпя всяка вечер бебето, нали му мия дупето през деня, но банята му е такова удоволствие, че...как да му я откаже човек.

Много е писано по темата.
Не е препоръчително да се къпе всеки ден съвсем малко бебе.
Естествено, че след етапа - новородено - се къпе всеки ден Simple Smile

# 57
  • Мнения: 92
DidiDani11 и малката се успокоява много на свеж въздух. Веднага заспива щом отворя прозореца

# 58
  • Мнения: 15 379
Питайте учителка в ДГ с какви дрехи и какво бельо ходят децата, по цяла седмица с едни и същи чорапи.....

Веднъж по погрешка в ДГ, на моето дете бяха обули чужди резервни чорапи, които би трябвало да са чисти, щом стоят в раницата за евентуално преобличане. Целите отдолу бяха черни, призля ми Sick.

По темата: 2-3 пъти се е случвало синът ми като малко по-голям да се наака в съня си през нощта. Будя, мия, сменям пелена.
При по-малките бебета пък е съвсем лесно, защото не винаги се събуждат, а и да се събудят, пак заспиват.

# 59
  • у дома
  • Мнения: 965
Винаги съм сменяла памперс, ако се наакат през нощта - и на двете ми деца  Peace

Общи условия

Активация на акаунт