Да давам ли едросмлени пюрета?

  • 1 090
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 464
Горе долу-от вашата възраст ядем едросмлени пюрета.Но все още има храни които си излизат както са влезли въпреки че Вероника е с 12 зъба,така че зъбките нямат значение Wink

# 16
  • Мнения: 3 663
Според мен, ако храната излиза необработена, означава, че още не е готово.

Не си права. В началото храната излиза така както е влезнала просто защото храносмилателната система не е достатъчно зряла, няма нищо общо с дъвченето.
абсолютно
едното няма общо с другото
това, че лещата си "излиза" цяла не значи, че храносмилателната система не е извлекла полезните вещества
пък дори и възрастните с по 30 зъба едва ли сдъвкват всяко зрънце леща, грах, царевица и тем подобни Simple Smile

# 17
  • Мнения: 140
Алекс откакто навърши 8 мес и си папка от по-едро смлените пюрета и не се давеше,започнах и аз да и намачквам  а не да пасирам домашно приготвените пюрета,попари и т.н.От скоро и давам да гризка бисквитки,бананче...Хапва си добре,премлясва с венци(има само 4 зъбчета) и се справя.Дори  вече отказва да яде гладко пасирана храна,предполагам защото и е интересно да "дъвче" Wink.
Така че пробвайте,ако не се дави, значи е готово да хапва по-грубо смляня храна Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 2 493
От деня,в който навърши 8 месеца започнах да купувам само пюрета за след 8 месеца - т.е. по-едро смлените. В началото ги плюеше (но ен се давеше), но после свикна и сега си дъвче без проблем. Има 7 зъба (горе 4 и долу3), които единствено използва за да ме хапе мен и баща й, но не и за да яде. Дъвче си с венците.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз имах подобно чудене, защото до преди 1 месец не искаше да яде едро смлени. От пюретата за над 8 месеца плюеше едрите частици и ядеше доста по-бавно. Обаче ядеше ябълка, бисквита, банан. Аз бърках по половин по-едро и половин фино. Но след първоначалния ми устрем към едрите, не се напъвах много и от скоро забелязвам, че едрите частици ги дъвче, даже май се дразни, ако няма и нещо по-едро.
 Ако видя, че храна излиза, без да е обработена, няма да й дам отново (до сега не съм виждала). Лекарките й нямат нищо против вкусовете й.

# 20
  • Мнения: 2 673
на 4-5 мес пасирах по-едро , на 6 - спрях пасирането.
Първият зъб се появи на 8.5м. На 9.5 - изръфа цяла ябълка и нищо не му е станало.  Wink

# 21
  • Мнения: 1 410
децата могат да дъвчат и с венците, не са им непременно необходими зъбки
можеш да опиташ с по-едра храна според мен

Давай му по-едра храна, за да се учи да дъвчи.

# 22
  • София
  • Мнения: 293
Благодаря ви на всички за отговорите!  Heart Eyes

Опитах с по-едросмлените пюрета, както ме посъветвахте и претърпях пълен провал на два пъти  Sad
Изобщо отказа да яде! Чаках, Чаках ..... само като понеса лъжицата и се обръща на другата страна. Държах я доста време без храна, та дано като огладнее повечко да почне да яде, но пусти овнешки инат не се дава  Laughing
Засега прекратявам борбата, следващата седмица пак ще предложа.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
Ами намачкай ги с вилицата тук-там едрите пюрета. Все пак не е много удобно от каша да минеш на парчета.

Аз така правех /помня/ - разните картофчета и месца ги раздробявах леко, защото Дариа ги плюеше и отказваше да яде. И по малко количество в лъжицата.

# 24
  • София
  • Мнения: 293
 
Ами намачкай ги с вилицата тук-там едрите пюрета. Все пак не е много удобно от каша да минеш на парчета.
...
Аз сама ги правих пюретата. Половината го пасирах, другата половина го намачках с вилица. При това гледах намачканите зеленчуци да са все меки. Тя просто отказва различно от каша засега.

Общи условия

Активация на акаунт