Отчаяна съм !

  • 2 233
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 516
Здравей,
Аз съм 170 см  и след като родих,бях 71 кг и подържах това тегло 3-4 месеца Crazy
Никакви дрехи неми ставаха от предишният гардероб,наложи се да си купя нови панталони и блузи с  по-голям размер.
И то4но след осмият месец,нещата драсти4но се промениха - покрай грижите и постоянното ти4ане около бебо,запо4нах постепенно да смъквам килограми(аз още кърмя,което също има зна4ение - това си е разход на енергия)
Около прохождането на синът ми,отслабнах най-много и то без никакви диети.
За сръвнение - след раждането ,както казах бях 71,а година и няколко месеца по-късно съм 59 кг.
Не се коси,имай пове4е търпение и ще видиш как на лято,ще си нов 4овек Wink
Хубавите работи - стават бавно !

# 16
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Според мен е много нездравословно да започваш диета-винаги се депресираш,когато я нарушиш.Аз смятам,че по-добре е както ти е писала Лейди да спреш сладко,тестяно,просто смяна на хранителните навици.Иначе всичко е обречено на неуспех.Спазвай си лунната диета-пак за да си здрава,а за този чай Сание е препоръчително хора с ниско кръвно да не го употребяват или ако го правят -да е вечер.Настрой се позитивно,окачи по хладилника твои снимки,на които много се харесваш,защото и това е стимул.
А за гимнастика-аз помолих и ми записаха два диска с Пилатес,правя я ,чуствам се отлично,а и килограмите бавно и славно се топят.Най-важното е търпение и упоритост.Има една мисъл,която на мен много ми помага-"Грижата за добрата форма не е еднократна акция,а начин на живот"Успех Hug

# 17
  • Мнения: 500
Миличка, аз съм 177 см и  преди да родя си тежах 55 кг и бях мнго подвижна, пъргава и макар че живея в страна където закръглените са на мода и ме дразнеха, че съм слаба, се чувствах добре. До термина си обаче вече бях ка4ила 20 кг и приличах на буре. Да ти кажа кг си ги свалих доста бавно за около 2,6 год. Бях започнала да се отчайвам, но лека/полека нещата се нормализират, по-някога твърде полека, но какво да се прави.
Моят съвет е да си изследваш хормоните и по-специално щитовидната жлеза, че вариациите на хормоналното и ниво доста влияят върху теглото. Ако всичко е наред и сама искаш да се заемеш с отслабването-прочети повече за разделното хранене и виж дали ти допада като начин на живот, от него няма да се чувстваш гладна, а напротив, но първо наистина се изследвай, а после дали чай, лунни диети или разделно ще прилагаш-това е най-лесното. Ако искаш, пичи и на лични да си поговорим по въпроса с кавото мога да ти бъда от полза

# 18
  • Мнения: 2 792
 Наистина отиди на лекар, аз имах проблеми с хормоните(по-точно пролактина) и при мен се получи неконтролируемо напърняване, в следствие на хормоналния дисбаланс се променя обмяната веществата и организма реагира различно, независимо от режима на хранене. Освен, че пълнееш, имаш ли проблеми с емоционалните състояния, рязка смяна на настроения, лесно избухване и тн., това също е индикация за хормонално неравновесие.
 Аз ходих при ендокринолог, той ми назначи кръвни, заради високите стойности на пролактина, даже минах през ядрено-магнитен резонанс, защото имаше съмнения за аденоидни образования н щитовидната жлеза. После минах през лечение и постепенно започнах да свалям натрупаните килограми, свалила съм около 25кг. Не съм спазвала специални диети, по-принцип не ям пържени храни, мазни или сладко, въглехидрати също ям в малки количества, в общи линии винаги съм имала  нормално хранене.
 

# 19
  • Мнения: 583
и аз подкрепям мнението за хормонален дисбаланс.имала съм този проблем преди 10 години когато за 2 месеца без промяна в храненето качих 15 кг и ми идеше да се гръмна.след като пробвах спорт,диети и т.н. от което свалях временно 5 кг а после ги качвах изведнъж, възстанових килограмите си без никакво усилие-даже измършавях.така че не се отчайвай!

# 20
  • Мнения: 221
Благодаря за разбирането, момичета Simple Smile
Днес реших да започна американската диета "Зелева супа". От нея се предполага, че ще сваля от 5 до 7 кг за една семица, пък и е здравословна. Само стискайте палци да издържа. Реших да опитам и ако това не помогне ще отида да си направя изследване. Едновременно с това ще спазвам и лунната диета и ще продължа със зеления чай. Моля се да махна поне 4-5 кг, за да имам стимул да продължа. Междувременно реших да не излизам никъде, за да не ме обезкуражат упреците на приятелките ми, че съм дебела и че това е може би ген и ще си остана така, че дори и по-зле Sad   (дано се окаже, че грешат!).

# 21
  • Мнения: 3 506
Като проходи детето ще отслабнеш, не се притеснявай.

Не леж на тая кълка - аз съм с едно щъкащо и едно почти проходило + n на брой диети и още съм с 15 кг отгоре...

# 22
  • Мнения: 46 526
Като проходи детето ще отслабнеш, не се притеснявай.

Не леж на тая кълка - аз съм с едно щъкащо и едно почти проходило + n на брой диети и още съм с 15 кг отгоре...

И при мен детето не помага, въпреки, че една минута е много да се задържи в една стая, тичам като кон из апартамента  #Crazy

# 23
  • Мнения: 515

Аз пък знам че до 1 година след раждането тялото бавно и малко по малко тялото си възвръща предишните пропоции (разбира се не 1:1, тук таме има малки разлики преди и сега)

Сестра ми имаше подобен проблем обаче (напълняваше вместо да отслабва) - оказа се проблем с щитовидната жлеза.

Така че не е зле да си направиш изследвания. И не се депресирай, всичко ще си дойде на мястото.

# 24
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Момичета ето ви една диета.Не съм я прилагала.Ама се рових из саитове и попаднах на нея.Не е лоша.
•   1 ден
Обяд: студено месо, обелени и нарязани домати.
Вечеря: риба, смесена салата, плод.

•   2 ден
Обяд: добре препечен хамбургер, домати, зелена салата.
Вечеря: плодова салата.

•   3 ден
Обяд: сварена риба с лимонов сок, плод.
Вечеря: агнешко печено, зелена салата, домати, краставици.

•   4 ден
Обяд: 2 яйца, сирене, домати, хляб.
Вечеря: пилешко на скара, салата.

•   5 ден
Обяд: сирене, хляб.
Вечеря: риба, салата.

•   6 ден
Обяд: плодова салата.
Вечеря: печено пиле, зелена салата с домати, плод.

•   7 ден
Обяд: пилешко месо, домати и моркови.
Вечеря: бифтек на скара, краставици и домати.

•   8 ден
Обяд: студено месо, домати.
Вечеря: риба, смесена салата.

•   9 ден
Обяд: месо, домати, зелена салата, краставици.
Вечеря: плодова салата.

•   10 ден
Обяд: риба с лимон, плод.
Вечеря: агнешко месо, зелена салата, краставици и домати.

•   11 ден
Обяд: 2 яйца, сирене, хляб.
Вечеря: птиче месо, салата.

•   12 ден
Обяд: сирене, хляб.
Вечеря: риба, салата, хляб.

•   13 ден
Обяд: риба с оцет, плод.
Вечеря: месо, зелена салата, домати и краставици.

•   14 ден
Обяд: птиче месо, домати, моркови, плод.
Вечеря: бифтек на скара, зелена салата, домати и краставици.

# 25
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Не се отчайвай.
Аз за цялата бременност качих 9 кг., които свалих почти всичките при раждането. След 1 месец качих 12 кг., за да поддържам кърмата и тях свалих постепенно за 8-9 месеца

# 26
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Момичета ето ви една диета.Не съм я прилагала.Ама се рових из саитове и попаднах на нея.Не е лоша.
•   


Това си е точно Скарсдейл, но не си написала закуската, която е еднаква за всички дни - чай или кафе, препечена ръжена филийка и половин грейпфрут или друг плод според сезона.

# 27
  • Мнения: 1 809
Искам и аз да те успокоя,защото ми е познато как се чувстваш и знам колко депресиращо е това!Както много от момичетата вече казаха,детенцето ти е още малко,т.е. скоро си родила и все още организмът ти не се е нормализирал.Спри да мислиш за това колко тежиш,а просто се наслаждавай на майчинството си и съм сигурна как неусетно ще влезеш във форма.Аз бях така..ту свалях кг...ту качвах...чувствах се ужасно..мразех се...И така докато в един момент,когато детето стана на около 1,5 год. започнах да забелязвам,че отслабвам,въпреки че не спазвах определена диета.А след това и като започнах работа....просто слабеех с дни и за един месец станах ...мацка и половина GrinningОсвена това сега и сезонът е такъв...по -малко движение имаме,храната е по-калорична и още ред други фактори ,които допринасят за трудното отслабване..Така,че спокойно! Simple SmileЖелая ти успех !  bouquet

# 28
  • Мнения: 3 211
А бе, какви са тези твои "приятели", раждали ли са деца, кърмили ли са? Я, стига си се тормозила!
Рано ти е още да се притесняваш, като стане детето на година, година и половина и тогава трябва да почнеш диети, ако все още имаш нужда. Много рядко са случаите майки да си възвърнат бързо кг от преди забременяването.
Моето дете е на 2г.9мес., а аз още имам да свалям 6кг., и какво да се самоубия ли? Я, по-ведро!

# 29
  • Мнения: 2 922
И твърдо съм се навила да се запиша на Тае-бо.Само че имам един проблем.Незнам във Варна къде има такова нещо.Ако някоя варненка се включи моля помогнете.Къде мога да се запиша на тае-бо и на каква цена на месец.
Ани-бани, не знам къде има, ама и на мен ми се ходи...ако откриеш някое удобно местенце с тае-бо, и ако искаш компания Grinning, съм много навита.
Момичета, тае-бо има в Хуни (х-л Черно море) и в новия център Палах. Можете да комбинирате с фет бърнинг йога (аз лично я предпочитам тази йога).

Общи условия

Активация на акаунт