Насочете ме към интериорен дизайнер :)

  • 10 330
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Много благодаря на всички, за мненията и препоръките (искам още)! Доста се образовах, че даже се свързах с някои от препоръчаните от вас дизайнери, които да ми помогнат като начало да реша какво искам да правя с апартамента си Grinning  Имам много въпроси, които предстоят да бъдат решени и много човъркане.

Последна редакция: пн, 20 фев 2012, 23:06 от Gerry75

# 16
  • София
  • Мнения: 1 871
Здравейте! А някой има ли идея как работят chuchuline?

# 17
  • София
  • Мнения: 8 283
Г-н Янев,
(простете за въпроса, аз съм само домакиня, т.е. това ми е по съвместителство, купуваща си интериорни списания...  Mr. Green)
но разгледах проекта Ви WAVE и ми направи впечатление, че спалните са северно ориентирани, а дневните южно... Има ли някакво правило в това отношение?

# 18
  • Мнения: 0
Ами доколкото знам, не може апартамент да има изцяло северно изложение, за други ограничения не знам

# 19
  • Мнения: 0
Здравейте,аз като майстор мога да кажа,че дизайнерите имат доста добри идеи за изгледа на едно жилище ,но в повечето случаи излиза доста скъпо.

# 20
  • Мнения: 2
Може ли препоръка за дизайнер и за Пловдив?

# 21
  • Мнения: 295
мога да препоръчам Класико Арт (имат facebook). хубави неща правят, а и не са скъпи

# 22
  • София
  • Мнения: 8 283
Ами доколкото знам, не може апартамент да има изцяло северно изложение, за други ограничения не знам

може, но тогава е просто няма да се води официално апартамент... Sick

питането ми беше при проектирането на сграда и дали има някакви насоки към изложенията на стаите. Изцяло от любопитство.

Примерно при проектирането на изкуствено осветлението има различни изисквания в зависимост от това за какво се ползва помещението.

# 23
  • Мнения: 1
Г-н Янев,
(простете за въпроса, аз съм само домакиня, т.е. това ми е по съвместителство, купуваща си интериорни списания...  Mr. Green)
но разгледах проекта Ви WAVE и ми направи впечатление, че спалните са северно ориентирани, а дневните южно... Има ли някакво правило в това отношение?

Във въпросния проект спалните са северно ориентирани, защото дневните и детските са с южно изложение. Нашата задача беше всеки от апартаментите да има южна дневна и за да постигнем това беше нужно да "жертваме" спалните. Най-добре би било ако всички стаи бяха на юг, а на север останат само килерите, баните и другите обслужващи помещения.  Но в случая се избира по-малкото зло и се гледа на помещенията с приоритет. Това са дневните и детските. Все пак там прекарваме много повече време с близките си, от колкото в спалните. Попринцип най-добрия случай за нашите ширини е спалните да бъдат ориентирани на изток (от там изгрява слънцето и е хубаво сутрин да се събудим с него), дневните и детските стаи - на юг (слънцето пече през целия ден, топли и придава позитивна енергия), килерите и баните - на север, защото те най-малко се нуждаят от слънце и топлина. Това са основни неписани правила, които всеки архитект учи и изследва още в първите години от своето образование. За съжаление в списанията тези неща не ги пише и за това има една приказка и тя е "кой за каквото е учил".
В България има много сгради с проектирани апартаменти, в които дневните са изцяло на север. Това са буферни апартаменти, които остават да се продават и на по-ниски цени, защото по-хубавите апартаменти са "изяли" изложението Simple Smile
А колкото до закона - изрично е написано, че не може един апартамент да има изцяло и само северно изложение.

Надявам се да съм бил полезен Simple Smile
Хубава вечер !
П.

# 24
  • София
  • Мнения: 8 283
Благодаря за отговора.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 122


... Най-добре би било ако всички стаи бяха на юг, а на север останат само килерите, баните и другите обслужващи помещения...

Peace Ето с това е съобразен проектът на нашата къща - и холо-трапезарията, и трите спални са с югоизточно, южно и югозападно изложение, като на север оставихме баните, килерите, коридора и стълбището ... Е, "жертвахме" така рекламираната "гледка към Пловдив" / всъщност в горната баня имаме два прозореца 80х120 см - оттам ще си го гледаме Пловдив  Wink/, но пък в тези зимни дни имаме чудесен климат в жилищните помещения / и прекрасна гледка към Родопите  Grinning/. Наложи се доста да поспорим с архитектите при проектирането, но осъществихме нашата си идея и изцедихме максималното от тесния ни парцел Simple Smile
П.С. Г-н Янев - адмирации за "Джинджър Бейби"  Peace

# 26
  • Мнения: 1
Никоя гледка не си струва пред това жилището да е топло и юутно в зимните месеци !
Въпрос на терен и разположение ! Simple Smile
Поздравления за разположението на дневната и спалните на юг, а второстепенните помещения - на север. Който архитект ви подтиква към обратното - да си върне дипломата !

П.С. : Благодаря за Giner-a Simple Smile Опитваме се да работим предимно с еко материали, които след това могат да се рециклират. В повечето ни интериори това е главна идея. В момента правим един спа център само с дърво и камък. Надявам се да стане хубаво. Жалко, че понякога клиентите ни искат повече и повече пластмаса Sad

П.

# 27
  • Мнения: 0
Идеята за рециклируемите материали ми се струва супер добра! До колко е изгодно подобен тип обзавеждане?

# 28
  • Мнения: 1
Излиза съвсем малко по-скъпо от колкото същото с материали от ПДЧ. А е доста по-ефектно като интериор и в същото време не дишате лепилата и смолите от евтиното и грозно ПДЧ. Правихме един магазин с такива - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.280775091946883.76320. … 691623&type=3 . Аз лично съм много ЗА всякакви такива инициативи Simple Smile

# 29
  • Мнения: 0
Магазинът е станал много весел! А този материал е нещо картонесто, или аз се бъркам? Ако, да достатъчно издържливи ли са тези плоскости?

Общи условия

Активация на акаунт