Нова количка или пеша?

  • 1 244
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 183
Зависи от детето.При нас на 1г и 6 м детето реши,че не иска да стои в количката,а да я тика.От тогава сме без количка и никога не съм го носила на ръце.Ходи си без проблем като го водя за ръка.
И с Ради беше същото, само че той беше на 1г и 3 месеца като "изхвърлихме" количката Sunglasses

# 16
  • Мнения: 3 164
Малкия е на вашата възраст, но все още имаме количка, е сега в снега не я ползваме Laughing, но мисля като се затопли да я ползвам поне и лятото.Аз пазарувам с децата, ходя до кварталния пазар почти всеки ден , а той си е далеч от нас и нямам намерение да се превръщам на магарица Mr. Green Joy или на маймуна с дъъълги ръце от носене на пазарски торби hahaha
А при вас щом е прието да се вози детето до 3-4 години , е р рахат брате, ако не ме беше срам само......

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Нашата вече я отказахме (сина е на 2г и 2 месеца).Ходим си на дълги разстояния и го мъкна с мене като ходя да пазарувам и да обикалям за обувки например.Понякога иска да го нося, но аз му отказвам (с торби в ръцете не мога, а той е 22 килограма), давам му малко време зса почивка и походът продължава Laughing

# 18
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Може би по-скоро рикша или колело с помошни гуми е добре да вземете.

# 19
  • Мнения: 574
Нека да върви детето.Ние имахме за всеки случей колело със степенки.Биват.Количката е по-удобно ако бързаш и имаш много багаж. Ама аз и багаж имах и раница носех,а и кучето водехме с нас и пак се оправихме на вашата възраст. Обясних и ,че мама се уморява и не може да я носи и опитваше само с тати/тати е висок и весело брулят листата/. Това моно ми помогна ,защото вече беше тренирана и когато забременях не ми даваше сама да я вдигам,за за не тежала на бебо. Hug

# 20
  • Мнения: 2 000
Мисля си, че до 2 години трябва да се ползва количка. Митко последно го возихме като беше на около 1г.7м. От тогава си върви сам. Но все пак зависи какви разстояния изминавате и колко често. Ако ти е по-удобно в количка - купувайте нова тогава.

# 21
  • Мнения: 7 474
Ние махнахме количката на около 2 г., но след това никога не съм я носила на ръце и тя си ходеше сама без да знае,че има вариант "носене на ръце". Peace

# 22
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Че зависи от детето - зависи, но без да го пробваш няма как да разбереш дали е готов. Аз мисля, че трябва да пробвате без. Ние махнахме нашата към година и 8 месеца - един ден я хванах за ръчичка и тръгнахме, тя нямаше нищо против. 1-2 седмици ми се налагаше да я нося последните 400-500 метра на връщане от парка, че се уморяваше, но сега и това отмина и си ходим бавно и славно до вкъщи. Неудобството, че трябва да се мъкнат пазарски торби решихме с това, че през деня поръчвам на таткото по телефона какво да купи на връщане от работа или през уикенда пазаруваме заедно в Била или Метро.

# 23
  • Мнения: 3 379
Според мен сте достатъчно големи вече да ходите без количка. Но пък си е улеснение, ако правите дълги разходки. Ако решиш да купуваш, по-добре вземи употребявана, питай тук в продавам, купувам, заменям.

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Количките ги спряхме много преди вашата възраст.

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
С дъщерята - до 3г.
Сина е на ясла и от 2-3м. не я ползвам хич. Сега той е на 2г4м.

# 26
  • Мнения: 1 645
Всичко си зависи от детето,но определено трябва първо да се пробва.
Синът ми отказа категорично да се вози в количка,малко след като проходи - беше на 1г и 3 м - просто имаше шило в дупето и на едно място не седеше.Не че преди това седеше повече от 1ч(това беше максимума)искаше непрекъснато да ходи за ръчичка, и на по дълго разстояние трудно се навивах да ходя.

# 27
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Почти сме отказали количката...ходим си пеша и Рони не иска да я нося Grinning.

# 28
  • Мнения: 3 861
Пеша!!!
Ние сме вече без количка от около 2 месеца. В количката го слагам, само когато много вали защото се мята в локвите Crazy Иначе да ходи...на пазара го държа за ръчичка и се справяме някак си. Не че не се тегли, тегли се и то яко, но като му скръцна със зъби и спира Embarassed

# 29
  • Мнения: 18 542
Спряхме да ползваме количка отдавна. Борис беше на година и 8-9 месеца.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт