Помощ Мухъл!!!

  • 5 084
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 390
Най- доброто, което можете да направите е да не слагате гардеробите там. Ще се появи мухъл. Това даже в упътването на Термошилда го пише. И да има мебел, на 10см от стената е хубаво да е. Айде 8см да са. После видях съседна тема пак за мухъла. Прочети да видиш какво става там. Хората си сменили дограмата, сложили външна изолация и не само прозорците, ами по стените тече конденз. Клапите и да не са марка Аереко, важното е да циркулира въздуха.

Логично е, но стаята е точно като къщичка - както децата рисуват схематично къща с триъгълен покрив, 10,87 кв.м е и точно " покрива й " мислехме да направим на ъглов гардероб, тъй като трудно ще се смести такъв на единствената права стена - другите 2 са: на едната е вратата, на другата - прозореца. Явно много трябва да мерим и мислим, за да сложим все пак някъде и леглото...а ми се искаше и тоалетка.... Sad

# 16
  • Мнения: 11 747
За това те разбирам и ние сме с тесни спални. Но..., интересувай се, чети, питай - всеки ще ти каже, че на външна стена ако сложиш гардероб ще тръгне мухъл по нея. Наскоро имаше тема и за дрехи, които мухлясват в гардероба - пак на външна стена сложен. Да не стане така, да направите гардероба, да заживеете, да ви мухсляса хем стената, хем дрехите вътре... и накрая да хвърлите всичко и да започнете отначало. Защото мухлясалите плоскости не могат да се ползват повече, макар да ги преправите на нещо.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 742
Независимо каквато и изолация да сложите ако не проветрявате ще ви избие мухъл.Вариянта е да си вземете електрически влагоуловител.Аз преди месец си купих и ми събира около 1л вода на ден.Но цената е около 300лв.Моят апартамент е с външна изолация.Пвц дограма на прозорците.Алуминиеви врати на стаите.Пвц врата на входа плюс една метална.Имам изолация от фибран на пода на тавана и на стените.Но на места където не се проветрява ми се появи частично мухъл.

# 18
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Направете вътрешна изолация с гипскартон и вата.Или с фибран.Но ако сте на последен етаж ще ви избие мухъл на тавана.

Благодаря, Румен Янков! Кое от двете неща е по-ефикасно? Фибранът предполагам се залепва за стената, и ако да - с какво? На етаж кота 0 сме, високо на Витоша, където снегът дори не помръдва...но пък е спокойно и красиво  Simple Smile
Ваня и ние  бяхме с много мухъл.Двете ни  външни стени не са изолирани и все още не са.Страшно беше.Проблема ни се реши , след като сложихме климатика.Изсушава въздуха много.Конденз почти няма и мухъл сътветно изобщо.

Последна редакция: пт, 17 фев 2012, 23:10 от Креми Анев

# 19
  • София
  • Мнения: 1 742
В къщи съм с климатик,но пак изби мухъл.Не знам дали има значение ,но имаме доста цветя.

# 20
  • Мнения: 5 920
Таблетките Церезит са абсолютно неефективни,имаме такива събират влага но малко, по прозорците пак тече вода.А ако някой е чувал и мисли да купува "Аереко" и за това не си давайте парите.Есента с мъжа ми купихме такъв уред за нашата стая дадохме близо 100лв. и нищо.Вода си тече и вече има мухъл на тапетите. Twisted Evil
[/quot

Аерекото "вкарва" чист въздух,но от някъде трябва да излезе мръсният,"отработен"-вентилационен отвор,отдушник.Инак наистина не върши работа.Но за съжаление фирмите,монтиращи такива клапи в повечето случаи не са специалисти по вентилация и не могат да дадат компетентно мнение дали в дадено помещение ще има полза от клапа или не.

# 21
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
В къщи съм с климатик,но пак изби мухъл.Не знам дали има значение ,но имаме доста цветя.
Да, има значение това , че имате много цветя.

# 22
  • Мнения: 11 747
Като спомена колегата за алуминиевите врати, а те ако се настроят могат да затварят супер плътно, та се сетих, че едно момиче преди време обясняваше тук, че си оставили процепи (просвети) под вратите - без праг, по 1см дупка. Точно по въпроса с мухъла. Та, и ние сме така, вече, нямаме никакъв мухъл. Аз много, ама много съм патила от мухъл. Сега нямаме никакъв! Разбира се то е цял списък от мерки и накрая не знам кое е решаващо или ключово, може би всичко по малко. Та и просвета под вратите дава възможност за циркулация на въздуха. Цветята са много важни, те доста задържат влага, определено повишават влажността в помещението. Ние нямаме и много цветя. Само в едната голяма стая имаме 3 броя малки.

Общия извод е, че това с пластмасовите дограми, алуминиевите врати, липсата на отдушници, зазиждането на комини и т.н. и т.н. пакетиране, вакуумиране и запушване на апартамента не е никак добра идея. Проветрение си трябва всеки ден без изключение, но само това не стига. Трябва си цяла система от отвори, която да осигурява циркулация на въздуха.

# 23
  • Мнения: 5 920
 Peace

Да,след като строителят/проектантът/ не е помислил за вентилацията или си е спестил нещо,трябва ние да се спасяваме сами и да си осигурим такава.Имам Аереко,но след като го сложих се оказа,че не върши пълноценно работа,защото няма от къде да излиза влажния въздух и сега когато мога,отварям врати,пускам аспиратора или вентилатора в банята-въобще осигурявам си някаква вентилация,без да изстудявам драстично помещенията с дълго проветряване.Проветряването няколко пъти по 5-10 мин.
Бях в Дания есента,във всяка стая клапа тип аереко.Чувах един лек звук и на втория ден забелязах на тавана в коридора някакво устройство,подобно на това в хотелите-за пожарогасене или пожароизвестяване.Оказа се,че това е вентилационен отвор.Цялото жилищно блокче има вентилационна инсталация,с принудителна вентилация,която работи денонощно.Не зная колко би оскъпило това сградата,но факт е,че тук не се предвижда в масовото строителство.

# 24
  • Мнения: 1
Отивай в метро, и си купи влагоуловител Аляска2000 и си решаваш проблема. Цяла зима го ползвам и нямам проблеми. Ние също преди година правихме пълен ремонт с изолации, дограми и всичко сменяхме. Но сега няма проблеми , а влагоуловитела просто е задължителен ако си с климатици и проветряване по 3 пъти на ден по 20 минути. Това ти го казвам от личен опит.

# 25
  • Мнения: 1
И ние имаме такъв проблем. Пръскаме със Саво, което смърди на белина, но поне временно се отърваваме от мухала. Казвали са ни да си сложим някакви отвори на самата дограма, но като сме дали толкова пари за "специални" прозорци, как да ги надупчим!?!

Общи условия

Активация на акаунт