iffet / Целомъдрие / с Денис Чакър * Тема - 6

  • 41 768
  • 728
  •   1
Отговори
# 660
  • Мюнхен
  • Мнения: 280
Мда за съжаление е така. Затова го и написах. Особено трудно е за хора, които са родена и израстли в друга държава, с други нрави и култура. Наблюдавам го и тук в Германия. Затова и за баща и написах, че не мога да го преценя, но за Джемил и Дилек не я разбирам. Имаше силни моменти когато тя се противопостави на Дилек, отговори и доста хапливо и успя да и затвори на няколко пъти устата, но после се почувства гузна заради Джемил и се остави да я тъпчат. Може би и факта, че А И вече не е плътно зад нея, също я прави слаба. Жалко, надявам се скоро да видим пак тази Иффет, която бълваше мълнии и имаше някаква гордост, която вече не виждам в нея.

# 661
  • Мнения: 0


Това е ужасно. Много съжалявам. Връщам се назад в темата и отговарям на предишни постове. Може би ти по-точно можеш да разбереш или да не разбереш Иффет за отношението и към баща и.

Ако баща ми беше убил нероденото ми бебе ,никога не бих му простила NaughtyНо както каза клю те са възпитани по съвсем друг начин ,там думата на бащата е закон и това е.
А за себе си мога да кажа,че никога няма да забравя какво съм преживяла .Това си е травма която остава за цял живот.

# 662
  • Мюнхен
  • Мнения: 280
Преди години имах доста сблъсъци с друга култура. Власи от сърбия. Странното е че не са мюсюлмани,  но са "по-зле" и от тях. Например там момичетата се женат на около 12г. На 15-16g са вече с по 3-4 деца. Не ходят на училище, по цял ден се грижат за мъжете  и къщата, за децата. През другото време ходят да чистят за жълти стотинки. Биват пребивани за най-малкото нещо. Отврат. За момичетата се плаща и след като я продадат и омъжат, тя се превръща в робиня. На 20г изглеждат като на 40. Там за пръв път видях син да бие майка си. Нагледах се на много такива неща. Не е за вярване, че все още това се случва и то в европейска държава и с хора с нашата вяра. Мисля че един мюсюлманин не би посегнал на майка си. Поне се надявам да е така!

# 663
  • Мнения: 371
Един (малоумен) син може да посегне на майка си, независимо каква вяра изповядва. Насилието, убийствата, кражбите и всички други престъпления са по цял свят. Независимо дали са Европейки или не, според мен в едни държави се прикрива доста умело ( примерно по-богатите страни), а в други всичко е на показ, само това е разликата. Може би е манталитет, може би е възпитание или каквото и да е друго.. зависи от психиката на самия човек. Винаги съм мразила подобен род сравнения, имам познати роми, които са много честни и достойни хора... не бива да се правят такива заключения... поне според мен

Жу, детенце има ли още Т ?

# 664
  • Мюнхен
  • Мнения: 280


Това е ужасно. Много съжалявам. Връщам се назад в темата и отговарям на предишни постове. Може би ти по-точно можеш да разбереш или да не разбереш Иффет за отношението и към баща и.

Ако баща ми беше убил нероденото ми бебе ,никога не бих му простила NaughtyНо както каза клю те са възпитани по съвсем друг начин ,там думата на бащата е закон и това е.
А за себе си мога да кажа,че никога няма да забравя какво съм преживяла .Това си е травма която остава за цял живот.

Това е и причината толкова да се ядосваме и вживяваме в тези филми, разликата във възпитанието и начина на живот. Например аз лично не бих простила и "само" боя и ритниците. Не е нужно дори да убие детето ми. Аз през целият си живот съм получавала само една плесница от баща си и то защото когато бях на 15г той намери един презерватив в шкафчето ми. Дори не знам от къде го бях взела и защо е бил там, по това време аз дори приятел си нямах, но това беше и основната причина за шамара. И въпреки че беше първият и последният, още го помня. Естествено, че съм го простила, но не го забравих. А да не говорим ако беше повече!

# 665
  • Мюнхен
  • Мнения: 280
Един (малоумен) син може да посегне на майка си, независимо каква вяра изповядва. Насилието, убийствата, кражбите и всички други престъпления са по цял свят. Независимо дали са Европейки или не, според мен в едни държави се прикрива доста умело ( примерно по-богатите страни), а в други всичко е на показ, само това е разликата. Може би е манталитет, може би е възпитание или каквото и да е друго.. зависи от психиката на самия човек. Винаги съм мразила подобен род сравнения, имам познати роми, които са много честни и достойни хора... не бива да се правят такива заключения... поне според мен

Жу, детенце има ли още Т ?

Съгласна съм и аз мразя тези сравнения!
Проблема не е във вярата, проблема е че беше нормално за тези хора. Не беше единичен случай. Майките се удряха ей така, просто една жена като всички останали. При тях жената няма никаква стойност, особено след като я продадат. Може би се изказах неправилно. Нямах в предвид, че мюсюлманите са такива, а че до този момент мислех, че само при тях жената няма никакви права!

# 666
  • Мнения: 0


Жу, детенце има ли още Т ?
Даааа Sad Cry Писна ми вече,все нещо им има на тези деца Crossing Arms

# 667
  • Мнения: 2 460
   Добро утро,преди понеделникът да ви грабне,пийнете кафенце и хапнете-

# 668
  • Мнения: 167
И от мен добро утро и на добър час през пролетта Hug
Скрит текст:
Вчера се отдадох на внучка ми и се забавлявахме на мах, е и
малко подаръчета - обувки, пантофки, цвички за балет... Grinning
[/b][/color]

# 669
  • Мнения: 371
Добро утро

То и в къщи да си, пак има нещо за което да се ядосваш Imp съседката ми от горния етаж подстригва детето си на терасата и всички косми падат върху току-що простряното ми бяло пране  #2gunfire такъв луд скандал й дръпнах, едва не се разплака  #Cussing out писна ми от тях Imp  някой ми е откраднал и изтривалката пред входната врата  #2gunfire нямаме асансьор и сигурно някой от горните етажи като минавал си го е прибрал, беше новичко и защо да не си направи някой подарък  #Cussing out

Иначе сутринта си правих кефа да пия кафето си на терасата пекна и едно слънчице Laughing

Сега превеждам и попаднах на частта в която Иффет вдигна скандал на АИ и Я ( дори я удари тази патка  Party ) това май не сме го коментирали, но на мен мноооого ми хареса тази част  Laughing

# 670
  • Мнения: 11
Добро утро и от мен

Ро, тенкю за кафето и закуската

Клюки, разсмяме хубаво тази сутрин Hug Hug Hug

Ааа, за шамара аз писах, че най-накрая нашата Иффет постъпи мъжката
Ам пут... АИ , хънка и мънка Mr. Green Mr. Green

# 671
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Казах ви аз по-нагоре, че АХ се държи като Муньо и путьо, 2 в 1 Simple Smile какъвто всъщност си е. Иска ми се тъжната Ифет, поне за малко, да се превърне във Ферхунде и да им обясни на всички, къде зимуват раците  Peace
 Живяла съм в ислямска страна и доста от показаните тук неща са ми ясни. Това за сърденето на родител - ми сърдят се, ама то вече си е до характер. Обаче баща да пребие дъщеря си за извънбрачна бременност - малко е вероятно. Да, пердах ще има, но се изразява най-много в шамар и пооскубване на перушината толкоз. При това, шамара го бие най вече майката на момичето, много по-рядко бащата. Защото се счита, че жената акъл няма  и е малоумна едва ли не и следователно трудно носи отговорност за постъпките си, т.е, "излъгали са я", тя не е виновна.  Вероятно е и бащата да забие шамар на майката защото не е научила дърщеря си на нищо. А пък и ако я претрепят и осакатят или обезобразят момичето, никой няма да я вземе за жена после, което означава, че те ще трябва да я издържат цял живот, което никой от тях не би искал. Там, където бях аз, за такова нещо ще смелят от бой мъжът, който го е причинил. След което, ще го принудят да се ожени за момичето. Обаче ако той предварително заяви, че ще се оженят и ще плати както си му  е редът, бой няма да има, но ще има мнооого яка парична глоба + че трябва да даде злато на роднините на момичето според колкото му поискат, въпрос на пазарлък е и няма измъкване, защото могат и да го убият, ако не спази това и той много добре го знае. Освен това, мъжът осигурява жилището и финансите за семейството, а жената обзавеждането. Мъжът може да има колкото си иска мацки с него, ако жената го направи, ще я върнат на родителите и, което се смята за абсолютен позор. Обаче в днешно време това не става, винаги се споразумяват и винаги всичко на края се свежда до плащане на пари с цел потушаване на конфликта. И той се потушава де Grinning. Или както казваше баба ми "парица-царица", тя разрешава всякакви проблеми  Simple Smile

Последна редакция: пн, 19 мар 2012, 12:28 от Unknown_lady

# 672
  • Мнения: 371
Къде сте цял ден  Rolling Eyes

Лис, ти се смееш на мой гръб, ама ако видиш колко работа съм ти дала ще ти се доплаче  newsm62 smile3534

Аз изчезвам на разходка  Laughing

# 673
  • Мнения: 11

Лис, ти се смееш на мой гръб, ама ако видиш колко работа съм ти дала ще ти се доплаче  newsm62 smile3534

Аз изчезвам на разходка  Laughing

Клюки, изпаднах в шок и ужас  #Crazy #Crazy #Crazy - дълъг превод си му дръпнала . Браво мило,  newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

# 674
  • Sofia
  • Мнения: 21 717

Лис, ти се смееш на мой гръб, ама ако видиш колко работа съм ти дала ще ти се доплаче  newsm62 smile3534

Аз изчезвам на разходка  Laughing

Клюки, изпаднах в шок и ужас  #Crazy #Crazy #Crazy - дълъг превод си му дръпнала ...
  Хаха... и на мен ми се подгънаха коленете, тежка папка( подходяща за замеряне на АИ, да рикошира и по Иффетката)...  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт