С какво сравнявате родилните болки!

  • 13 971
  • 121
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 876
......................... Не знам каква е причината да не ме хване упойката и на кой трябва да се сърдя. Другите жени, които са били при същата анестезиоложка не са имали проблем.

Мен също не ме хвана упойката, само че не за секцио, аз си раждах естествено, но като станаха много силни болките и си поисках епидурална. Освен нея после не ме хвана и локалната инжекция лидокаин която бият за епизотомията....шиха си ме на живо Rolling Eyes. И аз нямам идея защо не подействаха  newsm78.

# 76
  • Мнения: 107
Аз ги сравнявам със идването на цикъла (преди да родя).
Болки в кръста и спазми. Говоря за "най-силните болки" при мен. 
Имах много леко раждане, докато се усетя какво става и хоп ... навънка  Laughing Има няма 2 часа. Без системка  Sunglasses

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Супер, твоето мнение е много полезно за жени, които все още не са минали по този път.
Да знаят, че не е някакъв апокалипсис...

Макар че, моето раждане беше трудно, болеше ме много /неописуемо много/ ... и въпреки това бих повторила, дори и да е също толкова болезнено  Mr. Green Дано и това е от полза на някой Wink

# 78
  • Мнения: 107
Супер, твоето мнение е много полезно за жени, които все още не са минали по този път.
Да знаят, че не е някакъв апокалипсис...

Винаги съм казвала и смея да твърдя, че всичко идва то собствената нагласа на човек. Когато човек е спокоен тялото му произвежда естествен окситоцин.


А като се има предвид , че точно преди да тръгна дооправих чантата за родилното  Laughing

# 79
  • Мнения: 27 524
Не са нищо страшно. По-скоро са неприятни. Лично за мен бяха като стягане, което ми пречеше да дишам, затова се диша накъсано, плитко и начесто, иначе е почти невъзможно и сдържаме дъха си, докато не отмине, което ни лишава от кислород и не е добре за самата контракция и целия процес. При самото изгонване на плода вече болка няма. Само чисто инстинктивно и животинско напъване, което в по-голямата си част изобщо не зависи от нас.  Simple Smile

# 80
  • Мнения: 158
Извинявам се, ако има вече такава тема, аз не открих!
Та моля, споделете с какво ги сравнявате, страшно ми е интересно да разбера! Само, че като прочета, че някои казват - ами не могат да се опишат, аз просто не го вярвам! Все с нещо може да се сравнят! Кажете вие, вашите с какво бихте сравнили!? newsm03

Може би трябвя да се разграничат естествените родилни болки, без никаква анестезия и вливане на окситоцин и родилните болки под дозиран епидурал (когато болката е само притъпена) и вливане на окситоцин. За първите не мога да се произнеса. За вторите -  силни, но търпими, постоянни и сливащи се до момента на напъните, когато просто няма време да се мисли за болката.

# 81
  • Мнения: 2 658

Да... но за мен, при три такива (бъбречни кризи и то вероятно не от най-ужасните) и две раждания, винаги казвам, че бъбречната криза боли по-гадно и по дълго. Може би родилните на моменти (но за кратко) са по-силни, но в никой случай не толкова ужасни...
Може би.. мога да я сравня до някъде с по-силни менструални болки на вълни, отпуска, та можеш да си отдъхнеш.. Да, болката в кръста май ми беше най-кофти, като се замисля... Ама пък аз нямам болезнен цикъл...

Абе различна е от другите, които зная, не мога да сравня.
Но с две думи: не е страшно Wink  Peace

За мене не е точно красиво, ами си е прекрасно и уникално! Е, аз също не съм била после като за моден подиум, ама не съм го и очаквала.. и хич не ми пукаше, беше си супер!
Да - масаж на кръста, може и топли компреси облекчават неимоврено, чак не ми се вярваше.. Мъжът ми и една стажантка правеха това - супер беше.

Последна редакция: нд, 26 фев 2012, 17:15 от Сова

# 82
  • Мнения: 249


Аз имам ужасно болезнен цикъл и сигурно заради това съм свикнала, та хич не ми се стори толкова страшно раждането Simple Smile Но различните жени имат различен праг на болка. При мен специално беше много по-леко, отколкото очаквах.
А може ли по -описателно за "ужасно болезнения цикъл"- какво означава това за вас? Peace

# 83
  • Мнения: 3 241
Е, това е относително.
Зависи на кой колко му е болезнен.
Както са казали момичетата, силно стягане и циклична болка  Peace

# 84
  • Мнения: 334
На въпроса с какво сравнявам родилните болки-чувствах, че умирам, тризъбеца от ада ми липсваше, имам бели петна и не си спомням много ясно.Нормално раждах. Twisted Evil

# 85
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Първата ми бъбречна криза бе на 18 г, през нощта точно преди да ни дадат свидетелствата за завършване. Е, раждането бе в пъти по-бързо и по-малко болезнено. Естественото раждане без обезболяващи и окситоцин мога да го сравня с болезнен цикъл. При второто раждане бях със система и беше наистина по-болезнено от първото, но пък и по-бързо /от системата до родилна - половин час/ и пак беше в пъти по-безболезнено от бъбречните ми кризи.
Дето се вика и двата пъти докато чаках да ме заболи наистина сериозно взех, че родих.  Mr. Green

# 86
  • София
  • Мнения: 1 649


Аз имам ужасно болезнен цикъл и сигурно заради това съм свикнала, та хич не ми се стори толкова страшно раждането Simple Smile Но различните жени имат различен праг на болка. При мен специално беше много по-леко, отколкото очаквах.
А може ли по -описателно за "ужасно болезнения цикъл"- какво означава това за вас? Peace

Лично за мен - достатъчно болезнен, за да не мога да върша ежедневни неща, без да взема болкоуспокояващо, а понякога и с болкоуспокояващо не ме отпускат спазмите. Това при положение, че избягвам лекарства и далеч не посягам към хапчетата при всеки дискомфорт.

# 87
  • Мнения: 1 427
Аз ги сравнявам със идването на цикъла (преди да родя).
Болки в кръста и спазми. Говоря за "най-силните болки" при мен. 
Имах много леко раждане, докато се усетя какво става и хоп ... навънка  Laughing Има няма 2 часа. Без системка  Sunglasses

Това все едно аз съм го писала, само дето моето беше за 3ч.

# 88
  • Мнения: 11 876
Искрено завиждам на всички мами родили с болки като при МЦ Rolling Eyes. За мен е изненадващо и радващо, че повечето са такива....ако бях прочела една такава тема преди да родя щях да съм много по-спокойна Simple Smile.

# 89
  • Мнения: 1 446


аз също ги сравнявам с това , въпреки , че при бъбречни кризи съм при падала от болка Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт