Остров Тасос - 4

  • 149 708
  • 737
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 790
А колко време се пътува Пловдив(или София да кажем) Тасос?

От Пловдив, през Свиленград и Капитан Петко, ни отне около 5 часа и половина до Керамоти. Това при положение, че трафикът към Свиленград беше сериозен и сме се движили бавно, а в Гърция сме спазвали ограниченията за скорост. Заради ремонти по пътя след Орестиада, има много ограничения от по 50 км/ч., че и от по 30 ( но тях вече не ги спазвахме  Laughing)

# 316
  • Мнения: 99
супер newsm08  както мразя да пътувам...
мислех че ще е повече като време,но имам късмет ако е толкова бъ newsm44рзо

# 317
  • Мнения: 328
Някой ходил в този хотел?: http://www.albatrosstudios.gr/ Колко далече е от Тасос? Rolling Eyes Хубави ли са плажовете около мястото? Платени ли са?

# 318
  • Мнения: 17 987
Някой ходил в този хотел?: http://www.albatrosstudios.gr/ Колко далече е от Тасос? Rolling Eyes Хубави ли са плажовете около мястото? Платени ли са?

Точно в линка, ойто си дала си пише кои са плажовете и дали са платени Peace
Май всичките бяха платени де  Wink, какво е цената?

# 319
  • Мнения: 328
Не пишеше за цена и не всички са платени...пише, че са "организирани", каквото и да рече това Rolling Eyes

# 320
  • Мнения: 3 841
Виж картата в меню достъп! Намира се в самия град, малко по-далеч от центъра, да кажем 5-6 минути пеша!

За Макриамос съм писала няколко поста по-нагоре. Като цяло чадър и два шезлонга вървят между 5-7, 8 евро, като на някои плажове срещу тези пари получаваш и неща за пиене, например фрапе и вода.

За тези студиа гледах, че има оферта от сайт за колективно пазаруване!

# 321
  • София
  • Мнения: 104
Lioness Cool в Кинира няма почти нищо.
Малко селце, през което минава обиколния път, отляво и отдясно на пътя по няколко къщи и хотелчета. Няма и пешеходна улица или нещо подобно, в тази връзка и гироси Wink
Има няколко заведения - на същия този обиколен път и един магазин - точно на острия завой, в който обаче има твърде малък избор от продукти.
Така или иначе Кинира има и своите плюсове - далеч от тълпата /ако това търсиш/ и на няколко минути с кола от плажа Парадисос.

# 322
  • Мнения: 2 078
а как седят нещата с бензиностанциите на Тасос - колко често се срещат и прилични ли са - в смисъл да приемат примерно кредитни карти?

# 323
  • Мнения: 328
Смърфиетка  , благодаря! Peace Уж гледах, но не го бях видяла Flutter

# 324
  • Мнения: 85
Здравейте!С половинката плануваме да се поразходим за един уикенд до гръцките плажове и Тасос като вариант ми се струва най-удачен.Бихте ли ми препоръчали в коя част на острова да отседнем като идеята ми е да можем да разгледаме максимум от острова,да сме на място,което да не е изолирано от таверни и тн.,но все пак да има и доза романтика(все пак ще сме без децата).И друго важно-грам не знаем гръцки-аз малко английски а той толкова испански:)

# 325
  • Мнения: 74
Привет, дами.
Предстои ни почивка в Кинира, Тасос, през периода 10-20 септември. Ако някой е ходил там, моля да сподели впечатления. И един въпрос - има ли в селото гироси? Ние си умираме за тях, а каквато е малка Кинира ни гложди подозрението, че може да ни се разминат...
А, и още нещо. В този период може ли да разчитаме на добро време, според вашите наблюдения?
Поздрави на всички!
Кой е хотела, в който ще почивате. Не мисля, че Кинира е село по-скоро е като някаква местност с хотелчета, 3-4 таверни и един малък магазин. Трябва да те разочаровам, но няма гироси, като бързо хранене. Имам предвид да си купиш гирос от някаква барака и да си го ядеш разхождайки се. Кинира е много спокойно място, а септември ми се струва, че ще е повече от спокойно. Била съм в този период на Тасос и времето беше хубаво, но гаранция няма.

# 326
  • Мнения: 107
Привет на всички завърнали се и хубаво време на всички заминаващи.
Ние сме края на август и началото на септември.
Пак ще потърся мнение за тези апартаменти в които съм направила резервация.
http://www.apartments-esperides.gr/

Моля ако някой е бил там да сподели

  bouquet

# 327
  • Мнения: 20
Здравейте момичета ,за първи път тази година си запазихме на о-в Тасос в Лименас ето в това хотелче http://www.tarsanas.gr/index.php?lang=bg&sec=1&ctg= . По принцип съм притеснителен човек и не съм излизала до сега от страната. Четох за змии, таралежи ,пчели и др. гадинки там,но съпруга ми настоява за тази почивка  Simple Smile. Четейки ви тук малко се поуспокоих ,като видях ,че ви е харесало там и е наистина много хубаво. Нощувката е по 100 евро на нощ без изхранване. Плажа е малък ,но частен само за хотелчето ,което е само от 9 студия . Какво е вашето мнение. Simple Smile

# 328
  • Мнения: 5 134
Миналата година по време на годишната почивка в България осъществих мечтата си да идем до Тасос. Изкарахме страхотно, всичко беше много красиво. Искрено мога да препоръчам хотелчето, където бяхме в Потос. Намерихме го след доста лутане наоколо, понеже нямахме предварителна резервация. Толкова чисто и спокойно беше. Намира се малко извън самия град, много е близо до един страхотен плаж. Как ми се иска да съм пак на Тасос
http://www.studios-suzanna.gr/en/Accommodation.html

# 329
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Четох за змии, таралежи ,пчели и др. гадинки там,но съпруга ми настоява за тази почивка  Simple Smile. Четейки ви тук малко се поуспокоих ,като видях ,че ви е харесало там и е наистина много хубаво. Нощувката е по 100 евро на нощ без изхранване. Плажа е малък ,но частен само за хотелчето ,което е само от 9 студия . Какво е вашето мнение. Simple Smile

Да бе да щото то само там има комари и оси,а в България няма.Комари и сума тий гадини има и на Карибите и на Малдивите и в Тайланд и в Таити.
А иначе за 100 евро на нощ при положение, че повечето са по 40-50!!!
Трябва да е суперско!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт