По колко пъти на ден яде бебето ви?

  • 13 472
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 84
А да,напълно наясно съм с това. Казах на шега,че ви завиждам,понеже ми се струва много далеч в бъдещето времето, когато ще стигнем до такъв брой Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 241
Може и да не е -толкова далеч.
Моника на 4 месеца и малко мина на 4 пъти. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 27 524
Има и т.нар. кризи на растежа, когато бебетата се хранят по-често  Peace

Които майките посрещат с радост и като нещо нормално, но мине ли на друите кризи с намаляване на количеството и честотата и настава паника  Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 129
Здравейте момичета, да попитам и аз нещо. Ние сме изцяло на АМ и в момента яде по 7 пъти на ден, по 120 мл., но след като му дръпна шишето, когато изпие млякото, се разплаква. Та се чудя, дали не му стига? Ако увелича на 150 мл., по 6 пъти на ден, дали ще му дойде много? И дали тази пауза от по 4 часа е ок за толкова малко бебе? Имам чувството, че колкото му дам толкова ще изпие и ме е страх да не го прехраня.  Thinking

# 19
  • Мнения: 3 241
По принцип трябва да остава мляко в шишето.
Ако изпива всичко, значи му трябва още.

Не се притеснявай за прехранването.
Дай му повече
Ако беше на кърма нямаше да му я мериш Simple Smile

# 20
  • Мнения: 646
Увеличи му количеството, но не му намалявай броя на яденетата, остави бебето само да си премахне някое ядене  Peace

# 21
  • Мнения: 274
Ние ядем 5-6 пъти на ден около 160 мл на хранене.На 4 месеца бяхме 7.500 и 63 см.

# 22
  • Мнения: 195
Ние от края на втория ядем по 4 пъти

# 23
  • Мнения: 646
Ние от края на втория ядем по 4 пъти

 Shocked не е ли прекалено малко?А по колко мл/гр. ядете на едно ядене?
 Синът ми чак към средата на 4-ти месец започна да яде по 4 пъти по 230мл. мляко(сам си ги направи толкова яденета).

# 24
  • Мнения: 195
Тогава ядеше по 150мл сега 200. Както и при вас.Тя сама си го направи този режим Mr. Green

# 25
  • Мнения: 646
Мен ми стана чудно , че на 2 месеца е яла 4 пъти, но щом така му е добре на бебенцето.Те си знаят най-добре . Simple Smile

# 26
  • Мнения: 195
Края на втори беше, даже до колкото си спомням 2-3 дена преди да направи три.На мене също ми стана странно, ама те си знаят човеченцета Flutter

# 27
  • София
  • Мнения: 471
На почти 4 м. е и яде по 6-7-8 пъти на ден. Понякога е злояд и затова се налага да са толкова... (кърмим се, но го меря всеки път и знам колко изяжда)

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
5 пъти на почти 5 мес си е съвсем нормално според мен. Щом детето не е гладно и не се буди, не миждам смисъл да го будиш насила. Моите ядяха по 5 пъти от 3 до 5,5 мес, после сами си минаха на 4 пъти.

# 29
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
ние сега не ядем по 4 пъти на ден,а не мога да си и помисля,като по-мъничка да се справи с четирикратно хранене.То си е до дете.

Общи условия

Активация на акаунт