Захранване на 5 месечно бебе

  • 8 544
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 472
Кисело мляко от два месеца  Shocked Наистина всеки сам си преценява, но това че едно дете наддава на тегло, не значи че ще бъде здраво. Кисело мляко съм давала доста след годинката. На 6 м. общо взето се дават само каши и то някои майки дават само без глутен. На тази възраст синът ми се запече от Апатмил и сменихме на Фризолак, въведох и плодово пюре, което му помагаше да се изака, но сокове не съм давала.

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Честно казано не мога да разбера вече, нито какво питаш, нито какъв е смисъла на темата ти.

# 17
  • Мнения: 36
НЯКОИ МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕ ОТ КОГА И КАК СТАВА ЗАХРАНВАНЕТО С КИСЕЛО МЛЯКО И КАКВА МАРКА СЕ ПРЕПОРЪ4ВА СЕГА АН 4 ПРАВИМ 5 МЕС ВЕ4Е СЕ ЗАХРАНИХМЕ С ПИОРЕ ОТ МОРКОВ И КАРТОФ СЕГА СМЕ НА КАРТОФ И ТИКВА НЕ ДАВАМ СОК А ДАВАМ ПЛОДОВИ ПИОРЕТА МЕЖДУ ХРАНЕНИЯТА?

# 18
  • Мнения: 2 052
Кисело мляко се дава най-рано след 10м., а ако отложиш до годинката още по-добре. Аз давам кисели млека само по БДС - Верея, Пърешевица, Ханско. Маслеността трябва да е 3,6%.

Не бързаш ли много със захранването? Даваш зеленчукови и плодови, а бебето ти още няма 5 месеца. Кога захрани?

# 19
  • Мнения: 36
Кисело мляко се дава най-рано след 10м., а ако отложиш до годинката още по-добре. Аз давам кисели млека само по БДС - Верея, Пърешевица, Ханско. Маслеността трябва да е 3,6%.

Не бързаш ли много със захранването? Даваш зеленчукови и плодови, а бебето ти още няма 5 месеца. Кога захрани?
ами преди 1 седмица запо4нах защо да е рано?

# 20
  • Мнения: 36
Кисело мляко се дава най-рано след 10м., а ако отложиш до годинката още по-добре. Аз давам кисели млека само по БДС - Верея, Пърешевица, Ханско. Маслеността трябва да е 3,6%.

Не бързаш ли много със захранването? Даваш зеленчукови и плодови, а бебето ти още няма 5 месеца. Кога захрани?
ами преди 1 седмица запо4нах защо да е рано?
педиатърката ми каза да запо4вам и да давам зелен4укови и плодови между храненията а от плодовите давам 6 7 лъж.не пове4е

# 21
  • Мнения: 2 052
Ами рано е да имаш две твърди хранения. Обикновено първо се въвеждат зеленчуците на обяд (около месец) и след това се започва и с плодовите пюрета за междинно хранене.
Всеки нов продукт се въвежда около 5 дни, а ти така въвеждаш по 2 нови продукта за ден, или поне така разбрах от написаното.  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 36
Ами рано е да имаш две твърди хранения. Обикновено първо се въвеждат зеленчуците на обяд (около месец) и след това се започва и с плодовите пюрета за междинно хранене.
Всеки нов продукт се въвежда около 5 дни, а ти така въвеждаш по 2 нови продукта за ден, или поне така разбрах от написаното.  Rolling Eyes
първо въведох 5 дена зел.пиоре и после след 7 я ден въведох плодовото пиоре !!!

Общи условия

Активация на акаунт