документи

  • 2 349
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3
Здравейте момичета! Относно еднократната помощ, знам че наистина по регламент е 250лв за първо дете. Моят съпруг е от Созопол и там кмета давал по 2000лв. ,но не знам дали става дума за същата социална помощ и когато се жинихме си преместих адресната регистрация в Созопол, защото и двамата родители трябвало да са от там, а аз попринцип съм от Банско. През май месец ще разберем каква е помощта, защото мъника трябва да се роди тогава newsm44 newsm44 newsm44 ,но за документите които описвате знам, че са същите за да се получи тази социална помощ. Може би наистина основното подпомагане е 250лв,но ако общината реши може да подпомогне родителите допълнително,което е похвално и аз самата се надявам да е така. Съгласете се че с парите за майчинство нищо не може да си позволиш да купиш на бебока, освен едни памперси и това е пълна подигравка. Дано да има повече общини като Созопол-2000лв и Приморско-3000лв. ,които гледат за гражданите си! На всички леко раждане и красиви бебчета!!! Hug

# 16
  • Мнения: 3
 здравейте,аз искам да питам, ние живеем в Шумен,моят адрес е в гр. Разград  аз там ли да подам документите за тази еднократна помощ ,термина ми е през септември?

# 17
  • Мнения: 354
здравейте,аз искам да питам, ние живеем в Шумен,моят адрес е в гр. Разград  аз там ли да подам документите за тази еднократна помощ ,термина ми е през септември?

Доколкото знам документите се подават по адрес на ЛК на майката,т.е щом се водиш по адрес в Разград би следвало там да подадеш и документите.

# 18
  • Мнения: 35
Здравейте и аз да попитам на 4.05 си подадох документите за еднократната помощ след какъв период от време ги изплащат.

# 19
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 764
На мен ми изплатиха помощта повече от месец, след като подадох документите.

# 20
  • Мнения: 9 364
Здравейте и аз да попитам на 4.05 си подадох документите за еднократната помощ след какъв период от време ги изплащат.
Изплаща се около месец след подаването на документив София. Трябвало е да попита кога да си вземете заповедта за изплащане на помощта и обикновено след като си я вземете се изплаща след 15 число на другия месец.
по закон за 1 дете е 250 лв., за 2 - 600 лв. за 3 и всяко следващо - 200 лв. Ако родите близнаци и те са ви 1 и 2 дете или 2 и 3 дете ви се изплаща по 600 лв. за всеки близнак. Ако близнаци обаче са 3 и 4 и т.н само по 200 лв.
Необходимите документи са:
1. акт за раждане на детето оригинал  - в София го задържат  в социалните до издаване на заповедта за изплащане и пишат отзад на гърба му, че помощта е получена. Затова е добре като си вземета акта за раждане да отидете първо да запишете детето при педиатъра и след това да подавате документи за помощта.
2. Декларация за семейно положение или членове на семейството- издава се в общината.
3. Лична карта на 2 родители, но не съм сигулрна.
4. Удостоверение от банката за номера на личната ви банкова сметка, ако и скате да я получите по банков път.
5. Заявление- дават ви го в социалните служби.
ВСЯКА МАЙКА НЕЗАВИСИМО ОТ ДОХОДА СИ ИМА ПРАВО НА ТАЗИ ПОМОЩ.
 

Последна редакция: чт, 17 май 2012, 11:51 от Deni-meni

# 21
  • Мнения: 534
 Аз искам да Ви питам за еднократната помощ преди раждане 45 дни- 150лв.Каква е бележката ,която Ви дава АГ-то.Че се съмнявам моят лекар да е наясно и да знам какво да му изиска точно.

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Здравейте и аз да попитам на 4.05 си подадох документите за еднократната помощ след какъв период от време ги изплащат.

Другия месец по това време  Peace

# 23
  • Мнения: 9 364
Аз искам да Ви питам за еднократната помощ преди раждане 45 дни- 150лв.Каква е бележката ,която Ви дава АГ-то.Че се съмнявам моят лекар да е наясно и да знам какво да му изиска точно.
защо не питаш социалните каква точно искат? То тази помощ май е безработни само и се изисква някакъв минимален доход, който ако надвишиш, не ти се изплаща. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт