Напусна ни Георги Черкелов

  • 2 853
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 070
Почна як сърбеж на клавиатурите
Във всяка тема за нечия смърт,
форумната будна съвест се трупа, като лешояди на мърша
Ревящи емотикончета, четен брой китки, и безброй ненужни думи
Мен ми е пошло Confused
Но пък, всеки има право на мнения

# 16
  • Мнения: 2 480
Почна як сърбеж на клавиатурите
Във всяка тема за нечия смърт,
форумната будна съвест се трупа, като лешояди на мърша
Ревящи емотикончета, четен брой китки, и безброй ненужни думи
Мен ми е пошло Confused
Но пък, всеки има право на мнения

А, за проф. Иван Славов и за Сава Хашъмов никой нищо не каза.



http://bnt.bg/bg/news/view/70458/pochina_georgi_cherkelov


Поклон пред големия талант на Георги Черкелов! Не го помним само като Велински. Аз например го помня и като Сократ от телевизионния театър. Помня го и като режисьор пак там. Помня и доста други негови роли в киното. Вече започнах да забравям имената на героите му, както и имената на филмите.
По-младите може и да не са чували за него. През последните години беше забравен.
Май така се получава и с доста други-например Парцалев, Григор Вачков, Евстати Стратев, Хиндо Касимов, Лора Керанова и др.

Можем да направим възпоменателна тема за тези наши велики актьори. Кой се сеща често за Светослав Пеев, Васил Попов, Вълчо Камарашев, Никола Анастасов, Васил Димитров? А те са живи.....

Последна редакция: пн, 20 фев 2012, 00:16 от vl

# 17
  • Мнения: 1 217
Това, че хората не винаги коментират не означава, че забравят или че не им е мъчно.
Почти няма ден, в който да не се замисля за ужасния кръговрат на живота, как човек намира сили да се сбогува с любимите си хора, какво да кажеш на човек, който осъзнава, че краят му наближава...най-лошото е, че това са неизбежни мигове и безболезнен отговор няма.
Светла му памет.
На всички хора и творци, знайни и незнайни - мир на праха.

# 18
  • Мнения: 654
Стига бе....
Защо когато някой се издъни или излезе клюка,се пишат по сто страници?
А когато трябва да се отдаде почит се ръсят простотии.
Тези хора са оставили следа в живота на не малко хора,какво ще ви стане от една роза или ,,Да почива в мир".
Какво според вас да пишем?
Какъв символ да сложим?

# 19
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
За мен е нормално да поставя две розички и да кажа една топла дума за хора, които са оставили трайна следа в живота и израстването ми...

Не мисля, че винаги трябва да търсим само скандала, за да е интересна една тема.

И да. Точно това се получава... Много от българските ни актьори, които дадоха , а някои все още дават много са вече забравени. Не това заслужават и не трябва да се сещаме за тях едва след като си отидат.

Нелепо е.

# 20
  • Мнения: 7
Да почива в мир  Flowers Rose Flowers Rose
Поклон !!!

# 21
  • Мнения: X
http://www.youtube.com/watch?v=mb6FdCyRChE
/в Памет на Георги Черкелов с линкове към най-емблематичните му филми/

# 22
  • Мнения: 1 217
Стига бе....
Защо когато някой се издъни или излезе клюка,се пишат по сто страници?
А когато трябва да се отдаде почит се ръсят простотии.
Тези хора са оставили следа в живота на не малко хора,какво ще ви стане от една роза или ,,Да почива в мир".
Какво според вас да пишем?
Какъв символ да сложим?
  bouquet
На мен също ми се струва нелогично да влезеш в такава тема само за да напишеш , че не си съгласен с този начин на изразяване на тъга.

# 23
  • Мнения: 2 070
Именно  коментира ми се набива на очи
Защо се коментира нечия смърт?
Да бяхме коментирали, колко е велик приживе
Защо не пуснахме тема тогава, колко е велик артист, и как сме го забравили и ние публиката и самата държава
Сега, ох, колко ми е мъчно
Че, кога последно някоя от вас се сети за Черкелов преди да умре?

# 24
  • Мнения: 1 217
Не съм се сетила, както вероятно и за много други стойностни хора и творци не се сещам винаги навреме, но това не означава, че не ми е тъжно, от чисто човешка гледна точка, че един житейски път е завършил. Пошло би било, ако пишеш в такива теми просто защото всички го правят и обикновено помпозните коментари изпъкват, или ако си нагрубил непоправимо лошо човекът, за който е темата, а после скърбиш публично за него. Ако си искрен в тъгата си, независимо какво ще напишеш и какви емотикони ще сложиш, не виждам какво лошо правиш. Едва ли има човек, който би се ядосал, че има хора, които го помнят или са си спомнили за него.

# 25
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Поклон пред светлата памет на Големия Черкелов  Flowers Rose Flowers Rose

# 26
  • Мнения: 21 451
Именно  коментира ми се набива на очи
Защо се коментира нечия смърт?
Да бяхме коментирали, колко е велик приживе
Защо не пуснахме тема тогава, колко е велик артист, и как сме го забравили и ние публиката и самата държава
Сега, ох, колко ми е мъчно
Че, кога последно някоя от вас се сети за Черкелов преди да умре?

   Имаше такава тема, съвсем наскоро, къде са сега старите артисти, много хора ги знаехме къде са.

   За Черкелов, много го обичах, бог да го прости, отиде си с времето си.

# 27
  • Мнения: 68
Голям актьор, да почива в мир  Flowers Rose Flowers Rose

Не писах в другата тема, защото свеждането на Георги Черкелов само до една роля, е обида към останалите му професионални постижения - и в останалите български филми, и в театъра...
За мен всеки, който го свързва само с образа на Велински, явно просто не е имал възможност да се докосне до невероятния му талант и да види, колко пъти тази роля беше надрасната и надскочена през годините Peace

Да, обидно е, също като отъждествяването на Вачков с Митко Бомбата. Сетих, че гледах скоро интервю със Стоянка Мутафова, която много се дразнела, че навсякъде я молели  " кажете някой майтап" или " баба Гицка".

# 28

Общи условия

Активация на акаунт