Нещо смешно, което децата са казали. Тема №6

  • 62 843
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21 275
"Тате,дойди,загасни лампата на мама тя да си спи"  Mr. Green

# 16
  • sofia
  • Мнения: 1 474
"боровинковци" - топченцата мъх, които се събират между пръстите на краката от чорапите

# 17
  • Мнения: 534
Разговор между  мен и дъщеря ми която е на 3г.10м. аз ходя на работа ,а на нея съм и казала ,че трябва да ходи на градина защото това е нейната работа


малката: Мамо вие имате ли легла на ваща работа?
аз: Не защо питаш?
малката:Защото на моята работа ме карат на обед да лягам да спя а аз неискам  Mr. Green Вие на работата защо нямате легла?

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 854
Записвам се и аз в любимата ми тема! Simple Smile

Моята като научи по определен начин някоя песен в гредината, и колкото и да я поправям, тя си го пее както го е запомнила.
Последното " снежинки, вижте ги, пристигат, падат на ДУШИНКИ". Обяснявам, че думата е "дозинки" явно, но детето не ще и да чуе да си променя вече научения текст  Crazy

# 19
  • Мнения: 304
(в леглото се приспиваме и провеждаме разговор малкия започва да шепне)
-хайде да со говорим тихичко
- добре хайде
- много те обичам
- и аз те обичам
- ама аз не мога без тебе

милото мъниче  Hug

# 20
  • Мнения: 226
"Пилешки картофки"

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И ние сме така с песните. "Мама ми купи" след 2 год повтаряне още е "книжка БЕЗ картинки".  Laughing

# 22
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
И ние сме така с песните. "Мама ми купи" след 2 год повтаряне още е "книжка БЕЗ картинки".  Laughing

При нас "... и разлиства лист по лист", винаги е "лидва-лидва лист по лист".

# 23
  • Мнения: 639
- Ох, мамо, ударих си мишничката на крачето. Цункай го мИни ми, плииийс! (за сгъвчицата зад коляното идеше реч, ама как хубаво звучи и така Laughing).

# 24
  • Мнения: 337
Разглеждаше пряспа сняг и реши, че там има буба. Последва "набиване на клинци":
- Ей, бубо, стига хапал ти!
И я прасна с лопатата по главата!

ПП. Там нямаше нищо... Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 3 610
А пък ние вече сме големи.  Crossing Arms  Само ще ви следим и ще ви се радваме.  Grinning

 И аз така си мислех,ноо...
Скоро трябваше да дадем каМарото за зеленото училище,а госпожата им е обяснявала какво е публиЦИСТИчен дом  Joy hahaha
И това при положение,че никога не е говорил бебешки и винаги е изговарял думите правилно,но все не чул и все не разбрал Mr. Green.

# 26
  • Мнения: 324
Моето момче има да учи стихотворение, но нещо не му се учи. Говорим с мъжа ми през деня по телефона и му казвам довечера като говориш с Михаил, помоли го да ти каже стихчето.
Обажда се мъжа ми вечерта, казвам на дребното, че баща му иска да говори с него, той не искал.
Казвам му: Ела да кажеш стихчето на тати!
Той пак: Не искам!
Аз: Хайде, де тати иска да чуе стихотворението!
Той: Ами кажи му го тогава  Crazy

# 27
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Разговор между  мен и дъщеря ми която е на 3г.10м. аз ходя на работа ,а на нея съм и казала ,че трябва да ходи на градина защото това е нейната работа


малката: Мамо вие имате ли легла на ваща работа?
аз: Не защо питаш?
малката:Защото на моята работа ме карат на обед да лягам да спя а аз неискам  Mr. Green Вие на работата защо нямате легла?
Хахахахахахахахахаха!
Невероятно!  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 23 096
Снощи малката ме пипа по ръката над лакътя и пита: "Мамо, защо ти е толкова топъл баджака на ръката?".  Laughing

# 29
  • Мнения: 614
По темата с песничките: На дибана, под йоргана, коте бяло се е свяло; хъка, мъъъка недоболно паааааааааи се на.... МАМА Shocked
Постоянно я поправям, че котето се прави на Болно, но детето е убедено, че аз съм замесена в цялата история Joy

Отделно на всичко слага умалителни обръщения и й се олучават много сладки изцепки: чойапички (чорапки); гащици. Другият хит е да членува думи - получава се нещо от сорта на лампататата  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт